روحانی: همه شرایط برای موفقیت در المپیک مهیا بود و تعویقش به نفع ما نشد، سهمیه سوم را کسب خواهیم کرد

به گزارش مجله تور مالزی، مربی تیم ملی کاراته گفت: همه شرایط برای نتیجه گیری کاراته ایران در المپیک توکیو مهیا بود و تعویق یک ساله این مسابقات به نفع ما نبود.

روحانی: همه شرایط برای موفقیت در المپیک مهیا بود و تعویقش به نفع ما نشد، سهمیه سوم را کسب خواهیم کرد

حسن روحانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله تور مالزی، در مورد تاثیر تعویق المپیک بر عملکرد کاراته ایران گفت: به اعتقاد من تعویق یک ساله المپیک به نفع ما نشد. دلیل آن نیز نامعین بودن تصمیمات و اتفاقاتی است که توسط فدراسیون جهانی کاراته رقم می خورد و به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست. فکر نمی کنم غیر از مسابقات قهرمانی جهان که سرنوشت آن نیز قرار است در تیرماه معین خواهد شد، تا آبان یا آذر ماه شاهد برگزاری رویدادی از سوی فدراسیون جهانی کاراته باشیم.

وی توضیح داد: هنوز تکلیف مسابقات گزینشی المپیک مرحله آخر در پاریس معین نیست و کسی نمی داند آیا قرار است دو مرحله مسابقات کاراته وان که به تعویق افتاد برگزار خواهد شد یا نه. در حال حاضر همه چیز در کاراته جهان نامعین است و هنوز فدراسیون جهانی چیزی را معین نکرده است. واقعیت این است که اگر مسابقات المپیک در زمان معین شده برگزار می شد به نفع ما بود.

مربی تیم ملی کاراته خاطر نشان کرد: غیر از شرایط حمیده عباسعلی که حضور یا عدم حضور او تا حدودی نامعین بود اما در سایر موارد همه شرایط برای نتیجه گیری ما در مسابقات المپیک توکیو مهیا بود. شرایط خیلی خوبی داشتیم و به احتمال زیاد سهمیه سوم را هم در پاریس کسب می کردیم. در حال حاضر شرایط همه چیز روی هوا است و با توجه به شرایط بیماری کرونا هیچ چیز معلوم نیست. هدف اول ما قبل از المپیک، مسابقات قهرمانی جهان است تا بتوانیم از عناوین قهرمانی جهان خود دفاع کنیم و از طرفی کیفیت مدال های خود را بالا ببریم. بعد از آن نیز با توجه به تصمیم فدراسیون جهانی برای المپیک آماده شویم.

روحانی در مورد اینکه سرنوشت مسابقات لغو شده کاراته وان چه خواهد شد و احتمال برگزاری آن وجود خواهد داشت، گفت: حتی با برگزاری این مسابقات نیز اتفاقی برای سهمیه دوم ما نخواهد افتاد و سهمیه دوم ما در هر شرایطی قطعی است. وقتی با مربیان کشورهای دیگر صحبت می کنم آنها نیز هیچ چیزی نمی دانم و بلاتکلیف هستند. با لغو مرحله آخر کاراته وان بعضی کشورها منفعت بردند و بعضی دیگر دچار ضرر شدند.

وی اضافه نمود: قطعا فدراسیون جهانی در این زمینه بیشتر از رسیدن یا نرسیدن ورزشکاران به حق خود از ضرر و زیان مادی ناراحت است. برداشت شخصی من است که با توجه به اهمیت مسائل مادی برای فدراسیون جهانی محتمل است مراحل لغو شده را نیز برگزار کند و باید برای این تصمیم نیز آماده باشیم. فدراسیون کاراته، کمیته المپیک و وزارت ورزش و جوانان باید تدبیری بیاندیشند تا تیم های ملی که در اولویت هستند شرایط تمرین برای آنها مهیا گردد.

مربی تیم ملی کاراته خاطر نشان کرد: پیشنهاد من به مسئولان ورزش این است که با ایزوله و مهیا کردن شرایط بهداشتی چند رشته ای که از شانس موفقیت در المپیک برخوردار هستند آنها را حداقل ماهی چند روز در اردو جمع و شرایط تمرین را مهیا نمایند. منطقی نیست تیم های ملی را رها کنیم و بعد از مدت طولانی بخواهیم آنها را دور هم جمع کنیم. برای این کار حتی می توان استان هایی که شرایط بهتری دارند را انتخاب تا بچه ها از ذهنیت خود برای مسابقات و موفقیت در المپیک خارج نشوند.

روحانی در مورد فرصت کسب سهمیه سوم المپیک گفت: فکر می کنم تعویق مسابقات برای کسب سهمیه سوم المپیک به نفع ما شده است. با مهیا شدن شرایط و برگزاری مسابقات نیز به امید خدا سهمیه سوم را کسب خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 960

به "روحانی: همه شرایط برای موفقیت در المپیک مهیا بود و تعویقش به نفع ما نشد، سهمیه سوم را کسب خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: همه شرایط برای موفقیت در المپیک مهیا بود و تعویقش به نفع ما نشد، سهمیه سوم را کسب خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید