زلاتکو کرانچار: بعضی باشگاه ها نه بازیکن به ما می دهند و نه از آنها استفاده می نمایند، اگر همکاری ننمایند تصمیمی جدی می گیریم

به گزارش مجله تور مالزی، زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم فوتبال امید ایران به انتقاد از باشگاه هایی پرداخت که نفرات خود را در اختیار این تیم قرار نمی دهند.

زلاتکو کرانچار: بعضی باشگاه ها نه بازیکن به ما می دهند و نه از آنها استفاده می نمایند، اگر همکاری ننمایند تصمیمی جدی می گیریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، زلاتکو کرانچار در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم امید در جمع خبرنگاران گفت: ایده اصلی ما این بود که بعد از تورنمنت قطر دو اردوی خیلی خوب دیگر با حضور 30 بازیکن نهایی برای مسابقات داشته باشیم.

بعضی باشگاه ها نه بازیکن خود را به ما می دهند و نه از آنها استفاده می نمایند وی در ادامه اضافه کرد: شما دوستانی که از اول همراه ما بودید خیلی خوب می دانید که ما اردو های زیادی را در تاریخ فیفا یا ایام دیگر برگزار کردیم و در این راه کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و در رآس آنها فدراسیون فوتبال همه توان خود را به کار گرفتند تا به تیم المپیک یاری کند که بعد از 40 و چند سال بتوانیم راهی المپیک شویم، اما در این راستا باشگاه هایی بودند که نهایت همکاری را با ما داشتند و بعضی باشگاه ها هم هستند که نه بازیکنان شان را در اختیار تیم امید قرار می دهند و نه حاضرند خودشان از آنها در بازی های لیگ استفاده نمایند. به هرحال ما از سایر باشگاه هایی که با ما همکاری داشتند تشکر می کنیم و امیدواریم باشگاه های دیگر هم شرایط تیم امید را درک نمایند و در اردوهای بعدی همکاری بهتری با ما داشته باشند.

اگر باشگاه ها با ما همکاری ننمایند مجبوریم تصمیمی جدی بگیریم سرمربی تیم امید در واکنش به این سؤال که چرا وینفرد شفر از مهدی قاعدی و اللهیار صیاد منش در ترکیب استقلال استفاده نمی کند و در عین حال حاضر نیست آنها را به اردوی تیم امید بفرستد؟، یادآور شد: اتفاقاً این موضوع در جلسه ای که روز گذشته با حمید استیلی و اعضای کمیته فنی داشتیم، مطرح شد. ما واقعاً درک نمی کنیم بازیکنی که یک دقیقه هم در باشگاهش فرصت بازی پیدا نمی کند چرا نباید به او اجازه داده گردد که راهی اردوی تیم امید گردد! البته به ما اصلاً ارتباطی ندارد که سرمربی محترم از چه نفراتی در ترکیب تیمش استفاده نمی کند، اما نه استقلال بلکه سایر باشگاه ها اگر واقعاً از بازیکن شان استفاده نمی نمایند و حتی بعضاً آنها را روی نیمکت ذخیره ها هم نمی گذارند بهتر است با تیم امید همکاری بهتری داشته باشند. فعلاً در این زمینه ما شکیبا هستیم، ولی اگر در اردوهای بعد که از 5 و 12 استفند شروع خواهد شد این باشگاه ها با ما همکاری نداشته باشند آن وقت مجبوریم یک تصمیم جدی بگیریم.

با کنار گذاشتن بعضی بازیکنان تیم امید تضعیف خواهد شد و زحمات مان بی نتیجه می ماند کرانچار در واکنش به طرح این موضوع که در صورت ادامه عدم همکاری بعضی باشگاه ها با تیم امید آیا او بازیکنان شان را از لیستش خط خواهد زد یا خیر، گفت: در این مورد باید در نشست با تاج و اعضای کمیته فنی یک تصمیم مهم بگیریم. اول اینکه راهکاری برای حال این موضوع بیاندیشیم و چنانچه در ادامه باشگاه ها تحت هیچ شرایطی حاضر به همکاری با تیم امید نباشند ما هم مجبور خواهیم شد بعضی بازیکنان را که از بازی های آسیایی همراه مان بودند بعد از حضور در چندین اردو از تیم کنار گذاشته و نفرات جدیدی را دعوت کنیم، چرا که نمی توانیم در مسابقات شرکت نکنیم. به هرحال در آن صورت تیم امید تضعیف خواهد شد و زحمات مان بی نتیجه می ماند. ما امیدواریم که این اتفاق رخ ندهد و تصمیمات مهمی در این راستا اتخاذ گردد تا باشگاه ها با تیم امید همکاری لازم را داشته باشند.

در اختیار داشتن بازیکنان شرط اساسی برای صعود به المپیک است وی در خصوص اینکه به نظرش چه امکاناتی برای صعود تیم امید به المپیک 2020 توکیو ضروری است، توضیح داد: ما در وهله اول باید دو اردویی که پیش رو داریم را برگزار کنیم و بازیکنانی که تقریباً به طور کامل انتخاب نموده ایم را در اختیار داشته باشیم. این شرط اساسی است. از طرف دیگر احتیاج به حمایت طرفداران و مردم داریم. بازیکنان ما جوان هستند و احتیاج به حمایت طرفداران داریم تا به مرحله بعد صعود کنیم. بعد از آن هم برای آن مرحله برنامه ریزی خواهیم کرد.

برای ما خیلی مهم است که بازیکنان مان بازی نمایند سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان درباره حضور یونس دلفی در تیم شارلوا و اینکه ممکن است باشگاه های اروپایی بازیکنان خود را در روزهای غیر از فیفادی در اختیار تیم امید قرار ندهند، گفت: قطعاً من باشگاه های خارجی را درک می کنم. آنها حق دارند از بازیکنان خود استفاده نمایند و فقط نفرات شان را در فیفادی در اختیار ما قرار دهند، اما قطعاً برای ما خیلی مهم است که بازیکنان مان بازی نمایند. مطمئناً وقتی باشگا ه های خارجی هم ببینند بازیکنان در تیم امید بازی می نمایند و در شرایط بدنی مطلوب دارند، از این موضوع استقبال می نمایند. به نظرم باشگاه های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و باشگاه های دیگر هم اگر بازیکنی در تیم شان فیکس نیست، به نفع شان است که او را به تیم امید بدهند تا در شرایط تمرین و بازی حضور داشته باشد.

چه دلیلی دارد همکاری که با تیم ملی شد با تیم امید صورت نگیرد؟! کرانچار در پاسخ به این پرسش که آیا نفرات تیمش به طور کامل انتخاب شده اند و بازیکن جدیدی دیگر به تیم دعوت نخواهد شد؟، گفت: بازیکنانی که ما انتخاب نموده ایم همه از تیم های رده زیر 17 سال و زیر 20 سال هستند که سابقه حضور در مسابقات بین الملی را دارند. علاوه بر این، بازیکنان لیگ فزونی هم به تیم امید دعوت شده اند. یعنی ما شکل به خصوصی در تیم مان ایجاد نموده ایم، منتهی این را باید بگویم که اگر قرار باشد به تیم امید، ملی نگاه کنیم، باید با تفاهم جلو برویم. همان طور که باشگاه ها برای جام ملت ها با تیم بزرگسالان همکاری کردند و حدود 50 روز لیگ تعطیل شد، چه دلیلی دارد برای ما این همکاری صورت نگیرد؟ به نظرم حتی می گردد با هماهنگی تعدادی از مسابقات را هم جابه جا کرد.

قبلاً تیم ملی اولویت داشت اما الان نوبت تیم امید است با جدایی کی روش از تیم ایران، تیم امید اکنون می تواند بدون دغدغه از امکانات پِک استفاده کند، موضوعی که در گذشته گفته می شد اجازه آن به تیم امید داده نمی شد و همچنین دلیل عدم استفاده از زمین چمن کمپ تیم های ملی چیست؟، کرانچار در واکنش به طرح این سؤال از سوی خبرنگاری گفت: ما قبلاً احتیاجی به پِک نداشتیم، چون مکان و اردوی مان متفاوت بود و عملاً احتیاجی به این مجموعه پیدا نمی کردیم. ضمن اینکه تیم ملی به رهبری کی روش، به تیم امید اولویت داشت، اما الان با توجه به اینکه فعالیت تیم بزرگسالان تمام شده است، فدراسیون هم با همکاری بسیار خوبی دارد. در خصوص زمین کمپ هم از ما خواهش شده است در صورت امکان تا اواخر اسفندماه صبر کنیم، چون دمای هوا به زیر صفر می رسد و ممکن است زمین آسیب ببیند.

کرانچار در خاتمه در واکنش به پرسش عجیب خبرنگاری که از او پرسید شاید کی روش کلید پِک را با خود برده است، مطرح کرد: نظری در این مورد ندارم (با خنده). نباید به این مسائل پرداخت!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 152

به "زلاتکو کرانچار: بعضی باشگاه ها نه بازیکن به ما می دهند و نه از آنها استفاده می نمایند، اگر همکاری ننمایند تصمیمی جدی می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلاتکو کرانچار: بعضی باشگاه ها نه بازیکن به ما می دهند و نه از آنها استفاده می نمایند، اگر همکاری ننمایند تصمیمی جدی می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید