زمان آبادی: قرار بود از هواپیما روی بازیکنان گل بریزیم، قالی کی روش بافته شد

به گزارش مجله تور مالزی، مسوول امور فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره مراسم بدرقه تیم ملی که عازم جام ملت های آسیا است توضیحاتی ارائه کرد.

زمان آبادی: قرار بود از هواپیما روی بازیکنان گل بریزیم، قالی کی روش بافته شد

به گزارش خبرنگاران، ماجرای مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران هم این روزها کمی عجیب شده است. آخرین تمرین تیم ملی پیش از اعزام به قطر برای برگزاری اردوی تدارکاتی هفته گذشته در حالی برگزار گردید که بازیکنان از این که هیچ یک از مسوولان در آن تمرین حاضر نشده بودند و مراسم بدرقه ای هم در کار نبود، دلخور بودند.

غلامحسین زمان آبادی، مسوول امور فرهنگی فدراسیون فوتبال در این خصوص در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تیم ملی قرار بود برای برگزاری یک اردوی تدارکاتی راهی قطر گردد. بعد از آخرین تمرین تیم در ایران بعضی از روزنامه ها تیتر زدند که پس مراسم بدرقه چه شد؟ ما برای اعزام کدام تیم مان به یک اردوی تدارکاتی مراسم بدرقه گرفته بودیم که باید این بار می گرفتیم؟

او ادامه داد: به دلیل اختلافات سیاسی میان قطر و امارات پرواز میان این دو کشور میسر نیست و از ابتدا قرار بود تیم ملی بعد از حضور در قطر به ایران بیاید و سپس به امارات پرواز کند. ما هم برنامه ریزی نموده بودیک که در تهران مراسمی برای تیم ملی اجرا کنیم اما مسوولان تصمیم گرفتند که تیم ملی به کیش برود و به تهران نیاید. ما هم دوباره برای اجرای مراسم در کیش برنامه ریزی کردیم.

زمان آبادی درباره مراسمی که در جزیره کیش قرار بود برگزار گردد شرح داد: قرار بود بازیکنان روی عرشه کشتی قرار بگیرند و به سمت ساحل حرکت نمایند. یک هواپیما هم قرار بود بر سر آن ها گل بریزد. ما می خواستیم یک مانور قدرت فرهنگی در آب های خلیج فارس برگزار کنیم. بعد از رسیدن به ساحل هم بازیکنان وارد سالنی می شدند و افرادی با لباس اقوام ایرانی و عروسک ای غول پیکر در حضور مسوولان از آن ها استقبال می کردند. دو سرود هم برای مراسم تدارک دیده بودیم. هم چنین دو قالی هم از طرف بافنده تبریزی قرار بود در این مراسم رونمایی شوند. ما این مراسم را برنامه ریزی نموده بودیم اما تاج گفت که تصمیم گیری برای اجرای این مراسم را بر عهده کاروان تیم ملی بگذاریم.

او افزود: در این جا دو مشکل وجود داشت. یکی این که در تیم 3 بازیکن سرباز وجود دارد که چون مشکل خروج از کشور دارند، بعد از این که به کیش می رسیدند نمی توانستند از هواپیما خارج شوند چون دوباره باید نامه جدید خروج از کشور تهیه می کردند. البته این مساله با توجه به اهمیت تیم ملی قابل حل بود. مساله بعدی زمان تمرین تیم ملی در امارات بود. اعضای کادر فنی جلسه گذاشتند و تصمیم گرفتند این مراسم اجرا نگردد چون بعد از رسیدن به کیش باید 45 دقیقه بعد راهی ابوظبی شوند تا تمرینی را که برنامه ریزی نموده اند برگزار نمایند. کی روش از ما خیلی تشکر کرد اما گفت که نمی خواهد حتی یک لحظه در راه آماده سازی تیم ملی غفلت کند و از ما خواست هر مراسمی را به بعد از قهرمانی احتمالی ایران موکول کنیم.

مسوول امور فرهنگی فدراسیون با بیان این که اجرای مراسم بدرقه برای تیم ملی یک سنت محسوب می گردد، گفت: با این شرایط ما نمی خواستیم در اجرای این سنت خللی وارد گردد پس تصمیم گرفتیم یک مراسم مردمی در تهران برگزار کنیم. این یک مراسم مردمی است و اگر مسوولان هم بخواهند می توانند در آن شرکت نمایند. در این مراسم که روز جمعه 14 دی و از ساعت 15 در محوطه باز بوستان آب و آتش برگزار می گردد، دو سرود آماده شده با نام های افتخار و قهرمان اجرا خواهد شد. هم چنین یک قالی برای AFC آماده شده است که بعد از رونمایی آن را به امارات می بریم و به مسوولان AFC می دهیم تا احتمالا در موزه این نهاد قرار بگیرد. هم چنین یک قالی دیگر با تصویر کارلوس کی روش و به پاس زحمات 8 ساله او در تیم ملی ایران بافته شده است که ان شالله بعد از قهرمانی ایران به او اهدا می کنیم.

به گزارش خبرنگاران، به نظر می رسد برای شرایط بیان شده و مشکلاتی که در راه اجرای مراسم بدرقه تیم ملی به وجود آمده است هم می شد احتمالاتی در نظر گرفت و راه حلی پیش بینی کرد تا بازیکنان تیم ملی مراسم بدرقه خودشان را از تلویزیون تماشا ننمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 125

به "زمان آبادی: قرار بود از هواپیما روی بازیکنان گل بریزیم، قالی کی روش بافته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان آبادی: قرار بود از هواپیما روی بازیکنان گل بریزیم، قالی کی روش بافته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید