سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، خطر آبله میمون در جهان جدی و واقعی

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگاران، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در نشست خبری این سازمان در شهر ژنو نسبت به شیوع بیشتر آبله میمون در کشورهای خارج از آفریقا هشدار دادند.

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، خطر آبله میمون در جهان جدی و واقعی

ایرنا به نقل از ان بی سی نوشت، تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشست خبری این سازمان در شهر ژنو هشدار داد ممکن است مهار شیوع جهانی ویروس آبله میمون به سادگی امکان پذیر نباشد و خطر آبله میمون در کشورهای غیر بومی این ویروس جدی و واقعی است.

از آغاز ماه می تا کنون سازمان جهانی بهداشت بیش از هزار مورد ابتلا به آبله میمون را در 29 کشور خارج از آفریقا ثبت کرده است.

تدروس اضافه نمود: اگر همه گیری ها مهار نشود و ویروس در منطقه ها تازه جای پای خود را پیدا کند، می تواند به طور نامحدود در سطوح پایین بجوشد. همچنین ممکن است موارد در برخی مکان ها به ابعاد اپیدمی افزایش یابد، به این معنی که تعداد زیادی از مردم در یک بازه زمانی کوتاه بیمار می شوند.

امیرا آلبرت روس، استاد اپیدمیولوژیست دانشگاه جرج میسون و عضو ارشد سازمان جهانی بهداشت نیز در این نشست گفت: در آینده احتمال شیوع بیشتر این ویروس در سراسر جهان وجود دارد و ممکن است نتوان دیگر آن را کنترل کرد. البته کارشناسان هنوز به مهار ویروس امیدوارند و می گویند برای کاهش تعداد ابتلایان هنوز دیر نشده است.

دکتر روزاموند لوئیس، سرپرست فنی سازمان بهداشت جهانی در مورد آبله میمون، نیز با سخنرانی در این نشست ابراز امیدواری کرد که بتوان از توسعه بیشتر آبله میمون جلوگیری کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2044

به "سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، خطر آبله میمون در جهان جدی و واقعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، خطر آبله میمون در جهان جدی و واقعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید