معرفی ادبیات معاصر فارسی در قزاقستان

به گزارش مجله تور مالزی، تفاهم نامه همکاری میان بنیاد بیدل دهلوی و کانون ادبیات ایران با اتحادیه نویسندگان قزاقستان به امضا رسید و بر این اساس مقرر شد ادبیات معاصر فارسی به جامعه ادبی قزاقستان و ادبیات قزاقستان به جامعه ادبی ایران معرفی گردد.

معرفی ادبیات معاصر فارسی در قزاقستان

به گزارش مجله تور مالزی بر اساس خبر رسیده، در روزهای 20 و 21 سپتامبر مطابق 30 و 31 شهریور 1397 کنگره بین المللی نویسندگان اروپا و آسیا (اوراسیا) در شهر آستانه پایتخت جمهوری قزاقستان برگزار گردید. در این کنگره نمایندگانی از 50 کشور مشارکت داشتند. هادی سعیدی کیا سری و سیدجواد احمدی در این کنگره درباره شعر و ادبیات داستانی امروز ایران سخن گفتند. علاوه بر این در روز نخست این همایش هادی سعیدی کیاسری به عنوان نخستین سخنران خارجی مقاله ای را با عنوان مسئله انسان در تقابل تمدن ها و در روز دوم سیدجواداحمدی مقاله ای را با عنوان کلمه و صد سال تنهایی ارائه کردند.

همچنین در این همایش تفاهم نامه همکاری میان هادی سعیدی کیاسری رئیس بنیاد بیدل دهلوی و کانون ادبیات ایران از یک سو و الغ بیک یسی دولت رئیس اتحادیه نویسندگان قزاقستان از سوی دیگر به امضا رسید. بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد مجموعه ای از همکاری ها در جهت معرفی ادبیات معاصر فارسی به جامعه ادبی قزاقستان و معرفی ادبیات قزاقستان به جامعه ادبی ایران شکل گیرد. بر این اساس زمینه های لازم برای ترجمه آثار ادبی به دو زبان فارسی و قزاقی، تبادل اطلاعات، کتاب، مجله و همچنین برگزاری نشست ها و کارگاه های ادبی مشترک فراهم آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 57

به "معرفی ادبیات معاصر فارسی در قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی ادبیات معاصر فارسی در قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید