معرفی کامل شرکت هواپیمایی سپهران

به گزارش مجله تور مالزی، شرکت هواپیمایی سپهران یکی از شرکت های هواپیمایی تازه تاسیس داخلی است، در سال 1395 تاسیس شد و در بهمن همان سال آغاز به فعالیت نمود. تقریبا در اوایل سال 1390، شرکت هواپیمایی سپهران به عنوان یک شرکت سهامی خاص ثبت شد، سپس بعد از 5 سال، یعنی در سال 1395 پیروز شد گواهینامه صلاحیت پرواز را از سازمان هواپیمایی کشوری برای حمل و نقل پستی، باربری و مسافربری دریافت کند.

معرفی کامل شرکت هواپیمایی سپهران

جهتهای پروازی هواپیمایی سپهران

در حال حاضر هواپیمائی سپهران به شهرهای تهران ، شیراز زاهدان، مشهد، بندرعباس، بوشهر، اهواز و چابهار،کیش،تبریزسلویه و ماهشهر پرواز دارد.

ناوگان هواپیمایی سپهران

در حال حاضر ناوگان هواپیمایی سپهران پرواز شامل هواپیمای بویینگ 737-300، 3 ففرایند هواپیمای بوئینگ 737- 500 از آن جا که این ایرلاین به فکر پوشش بیشتری از مقاصد و همچنین ایجاد پروازهای خارجی سپهران برای مقاصد خارجی می باشد، در فکر توسعه ناوگان هوایی نیز هست. برای آشنایی بیشتر مشخصات کلی هواپیماهای موجود در ناوگان هواپیمایی سپهران را در زیر آورده ایم:

هواپیمای بوئینگ 737- 500 هواپیمایی سپهران

یک هواپیمای ریز پیکر معروف به بچه بوئینگ ساخته شرکت بوئینگ می باشد. طراحی آن از 11 مه 1964 شروع شد و در 9 آوریل 1967 به پرواز درآمد. در واقع بعد از یکسال که در ناوگان لوفتانزا به کار گرفته شد کاربرد تجاری پیدا کرد. این مدل بوئینگ هواپیمایی محبوب است ور حال حاضر بیش از 7 هزار سفارش ساخت دریافت نموده که 5 هزار تای آن ساخته و تحویل داده شده است.

مشخصات

بوئینگ 737 دارای دو موتور توربوفن در زیر بالهاست.

فاصله نوک دو بال: 28.4 متر

طول: 30.5 متر

ارتفاع: 11.3 متر

ظرفیت مسافر: 130 نفر

بیشینه سرعت: 84/0 ماخ (890 کیلومتر بر ساعت)

محدوده پرواز: 4688 کیلومتر

هواپیمای بویینگ 737-300 هواپیمایی سپهران این مدل هم از سری بوئینگ های 737 است فقط نوع کلاسیک آن می باشد که دارای بدنه بلندتری نسبت به نوع 500 آن است، به طور خلاصه انواع مختلف بوئینگ 737 بصورت زیر می باشد: 737-100 سری اولیه: مدل اولیه که طولی کوتاه داشت و تنها سی ففرایند آن ساخته شد. 737-200 سری اولیه: مدل استاندارد با بدنه کوچک. 737-300 سری کلاسیک: مدل استاندارد با بدنه بزرگتر. 737-400 سری کلاسیک: مدل حجیم تر با بدنه کشیده تر. 737-500 سری کلاسیک: مدل دارای بدنه کوتاه تر. 737-600 سری نسل بعد: مدل کوچک برابر با 500-737 با امکانات پیشرفته. 737-700 سری نسل بعد: مدل متوسط برابر با 300-737 با امکانات پیشرفته. 737-800 سری نسل بعد: دارای موتور قدرتمند، مدل جدیدی از سری 400. 737-900 سری نسل بعد: بزرگترین هواپیمای 737 با ظرفیت 189 مسافر MAX 737 (بوئینگ 737 مکس) سری پیشرفته BBJ جت تجاری بوئینگ برگرفته از سری 700 BBJ2 جت تجاری بوئینگ برگرفته از سری 800.

اطلاعات کلی راجع به هواپیمایی سپهران را می توان در سایت رسمی این شرکت هواپیمایی یافت، اطلاعاتی کلی که راجع به نحوه رزرو بلیط، تایم پروازها، اطلاعات پرواز سپهران ایر و … است. در این سایت فروش بلیط هواپیما سپهران می توان قوانین کلی مربوط به استرداد بلیط و بار مجاز و یا قوانین مربوط به فرودگاه ها را نیز یافت که در این جا به آن اشاره ای می کنیم: در ابتدا برای خرید آنلاین بلیط سپهران، در گوگل عبارت خرید اینترنتی بلیط هواپیمای سپهران را سرچ می کنیم، سایت های مختلفی که به فروش بلیط هواپیمایی مشغول هستند نمایش داده می گردد، در واقع به وسیله خود سایت رسمی هواپیمایی سپهران هم می توانید به صورت اینترنتی بلیط تهیه کنید، سپس کافی است به بخش برنامه پروازهای سپهران رفته و اقدام به رزرو اینترنتی بلیط سپهران کنید. برای آگاهی از جریمه کنسلی بلیط و استرداد وجه سایر ایرلاین های کشور می توانید به وبسایت مراجعه بفرمایید تا با مقایسه شرایط استرداد تصمیمی آگاهانه اتخاذ کنید.

قوانین بار همراه مسافر هواپیما سپهران

در سفرهای هوایی میزان بار مجاز همراه مسافر که به ازای آن هزینه اضافه دریافت نمی گردد در دو قالب بار در قسمت کابین که بالای سر جایگاه مسافران قرار گرفته است و قسمت بار هواپیما قابل حمل است. مقدار بارهای داخل کابین و قسمت بار هواپیما با توجه به شرکت هواپیمایی، جهت و نوع کابین (بیزنس یا اکونومی) متغیر است و ضروری است قبل از خرید بلیط حتما این قوانین را مطالعه کنید. البته این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید که اغلب ایرلاینها بارهای بیشاز حد مجاز را نیز به واسطه دریافت هزینه آن تقبل می نمایند اما در صورتیکه سفر خارجی داشته باشید هزینه آنها بعضا آنقدر زیاد است که ممکن است شمار را از به همراه بردن برخی وسایل منصرف کند. بیشتر ایرلاین ها دارای 2 نوع کلاس پروازی اکونومی و بیزینس هستند، اما از آن جا که هواپیمایی سپهران خیلی جوان است هنوز کلاس های مختلف پرواز ایجاد ننموده است، در نتیجه قوانین حمل بار آن در هر پروازی یکسان و به صورت زیر است:

در یک پرواز توسط هواپیمایی سپهران میزان بار مجاز 20 کیلوگرم و میزان بار مجاز داخل کابین 7 کیلوگرم می باشد.

خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی سپهران

همان طور که گفته شد برای تهیه بلیط سپهران کافی است به سایت رسمی هواپیمایی سپهران مراجعه کنید ، در این سایت علاوه بر امکان خرید بلیط هواپیمایی سپهران،امکان انتخاب جایگاه نیز وجود دارد. مشاهده کلیه پروازهای این ایرلاین بر اساس مقصد و تایم پرواز نیز وجود دارد. امروزه با ایجاد امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی دیگراحتیاجی به رجوع به دفاتر فروش بلیط هواپیمایی مثل دفتر فروش بلیط هواپیمایی سپهران نیست که این موضوع باعث می گردد هم در وقت ما صرفه جویی بوجود آید و هم در هزینه ای که برای خرید بلیط انجام می دهیم، کافی است برای خرید بلیط هواپیمایی سپهران در جستجوگر گوگل عباراتی مثل سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما سپهران و یا سایت فروش اینترنتی بلیط هواپیما سپهران را وارد کنیم تا تمام سایت های مرتبط با خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی سپهران نمایش داده گردد، در این حالت تنها کافی است در قسمت رزرو هواپیمایی سپهران بر اساس شماره پرواز سپهران مقصد مورد نظرمان، اقدام به سپهران ایر خرید بلیط نماییم، سپس یا رجوع به ترمینال هواپیمایی مبدا برای چاپ بلیط هواپیمایی سپهران درخواست دهیم و با خیال راحت به سفر بپردازیم.

دریافت کارت پرواز سپهران

معمولا هواپیمایی سپهران 22 الی 24 ساعت تا 2 ساعت قبل از پرواز به شما امکان دریافت کارت پرواز سپهران را می دهد، شما بعد از رزرو بلیط خود با چک این اتوماتیک می توانید لیط هواپیمایی خود را به صورت آنلاین چک این کنید، و با در دست داشتن کارتی که به وسیله سایت پرینت گرفته اید، بدون ماندن در صف انتظار مستقیما به سمت گیت خروجی بروید. این کارت به شما امکان می دهد که در واقع در منزل با پرینت از بلیط پرواز خود، به نوعی بلیط را داشته باشید که مزیت اصلی آن معطل نشدن در فرودگاه برای عبور از گیت می باشد، برای دریافت کارت پرواز سپهران کافی است به سایت رسمی هواپیمایی سپهران رجوع کنید و بعد از رزرو بلیط هواپیمایی خود بری دریافت کارت پرواز سپهران درخوست داده و با نمایش آن از آن پرینت گرفته و با در دست داشتن آن به ترمینال پرواز رجوع کنید.

مسافران سپهران

چیزی که هر سازمان هواپیمایی به دنبال آن است جلب اعتماد و ایجاد رضایت برای مسافران خود است، به همین دلیل هواپیمایی سپهران نیز با کوشش بسیار سعی در هم طراز شدن با دیگر ایرلاین های که در این زمینه بسیار پیروز بوده اند دارد، به این خاطر کادر هواپیمایی سپهران همیشه سعی در مدرن بودن و اولین بودن دارند، پرسنل جوان و خلاق، کادر اجرائی و خدماتی بروز، کترینگ جدید، و همین طور ناوگان هواپیمایی نو از جمله مواردی است که نشان می دهد این ایرلاین در حال آماده شدن برای رقابت با دیگر ایرلاین ها است.

هواپیمایی سپهران علاوه بر تمرکز روی رقابت با دیگر ایرلاین ها چه از نظر کیفیت چه از دیگر جنبه ها، توانسته در چند چیز توجه عده زیادی را جلب کند، اول این که این ایرلاین با همین تعداد کم هواپیما که دارد توانسته در تهران و استان فارس بسیاری از افراد واجد شرایط را استخدام و مشغول به کار نماید، یعنی به نسبت ناوگان هواپیمایی و امکاناتی که نسبت به دیگر ایرلاین ها دارد در موضوع اشتغال زایی بسیار پیروز تر عمل نموده که از این نظر جای تحسین فراوان دارد، موضوع بعدی که باز هم تعجب برانگیز است این است که این ایرلاین توانسته تمام کادر هوایی و خلبان هایی را که استخدام نموده تعلیم دهد، یعنی آموزش لازم را بدون یاری دیگر ایرلاین ها به کادر خود داده که با توجه به جوان بودن این ایرلاین، باز هم جای تعجب و تحسین دارد.

لوگوی شرکت هواپیمایی سپهران

لوگوی شرکت هواپیمایی سپهران با الهام از ققنوس (پرنده اساطیری) طراحی شده که نشانی از فرهنگ اصیل استان فارس می باشد، البته ققنوس نماد جاودانگی است که به ایجاد حس اعتماد به شرکت یاری زیادی می نماید. این لوگو بر دم هواپیماهای شرکت سپهران نقش بسته است. رنگ سازمانی هواپیمایی سپهران قرمز است که کاملا با طرح لوگو (ققنوس) همخوانی دارد، به این صورت که ققنوس از دل آتش متولد می گردد و قرمز هم رنگ آتش است که البته رنگی انرژی بخش نیز می باشد، شاید علت انتخاب این رنگ و طرح این باشد که هواپیمایی سپهران با یک انرژی زیاد متولد شده است و خواستار رسیدن به خیلی از اهداف است.

از مهم ترین مزایای تاسیس یک شرکت هواپیمایی جدید برای یک منطقه این است که صنعت توریسم در آن منطقه بسیار رونق پیدا می نماید که این موضوع خود اشتغال زایی را برای مردم آن جا به همراه دارد، علاوه بر این با حضور یک شرکت هواپیمایی جدید و ایجاد امکان رفت و آمد هوایی به آن منطقه، خیلی از فعالیت های انسانی تحت تاثیر قرار می گیرد مثل درمان و آموزش، تعامل با دیگر فرهنگ ها، امکان برقراری ارتباط بیشتر و … هواپیمایی سپهران با سن کمی که دارد به خوبی توانسته از پس حل مسائل اساسی برآید، مثل تامین امنیت پرواز هواپیمایی سپهران که یکی از مهم ترین فاکتورها برای آنالیز عمل کرد یک شرکت هواپیمایی است، یا گردآوری یک کادر پرواز سپهران که هم جوان هستند و هم دارای تخصص کافی که این خود موضوعی تحسین برانگیز است، همچنین نوع کترینگ این هواپیمایی سپهران بسیار جدید بوده و کاملا از متد روز جهان استفاده می نماید، به همین دلیل نمی توان گفت چون یک شرکت هواپیمایی جوان است، پس قابل مقایسه با دیگر ایرلاین های قدیمی و معتبر نیست، بلکه برعکس در برخی موقعیت ها هواپیمایی سپهران پیروز تر هم بوده است.

در نهایت شما با داشتن این اطلاعات اکنون یک دید کلی راجع به هواپیمایی سپهران به دست آورده اید، پس اگر تصمیم دارید تا با هواپیمایی سپهران یک سفر رضایت بخش داشته باشید کافی است تا با ورود به سایت رسمی هواپیمایی سپهران اقدام به خرید بلیط اینترنتی هواپیمایی سپهران کنید. در هر صورت شما می توانید با انتخاب هواپیمایی سپهران برای سفر خود، به این شرکت هواپیمایی جوان یک شانس برای اثبات خوب و کامل بودن خود بدهید که هم تجربه سفر با هواپیمایی جدیدی است و هم این که راه را برای ورود این شرکت هواپیمایی به عرصه رقابت صنعت هوایی کشور عزیزمان هموارنموده اید.

قطب اصلی هواپیمایی سپهران

قطب اصلی هواپیمایی سپهران که همان فرودگاه بین المللی شیراز می باشد در واقع خود شامل بخش های بسیار متفاوتی است. جالب است بدانید فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز بعد از فرودگاه امام خمینی مجهزترین فرودگاه ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است. به خاطر حضور شرکت هواپیمایی سپهران در این فرودگاه است که احتمال ایجاد رزرو پرواز خارجی سپهران بسیار بالا است چرا که این فرودگاه با پتانسیل بالایی که در صنعت راداری دارد، توان کنترل بالای پروازها را با امنیت بالا را داشته در نتیجه پروازهای خارجی بسیاری در این فرودگاه انجام می گردد، که بستر لازم را برای هواپیمایی سپهران ایجاد می نماید تا بتواند پرواز خارجی داشته باشد.

سخنی دیگر

آیا می دانید احتمال انتقال بیماری در هواپیما نسبت به محیط های بسته دیگر بسیار کمتر است

هوا در هواپیماهای سپهران مدام در حال تازه شدن است و هر 3دقیقه تمام هوای داخل کابین بصورت کامل با هوای تازه خارج هواپیما تعویض می گردد و این یعنی در هر لحظه از پرواز شما حداقل 50 ٪ از هوای کابین هواپیما های ما در حال تازه شدن با هوای تازه بیرون هواپیماست

و اما قسمت مهیج برای 50 ٪ باقی مانده است ،که توسط فیلترهای فوق العاده کارآمد HEPA کاملا تمیز می شوند.

این فیلتر شبیه به فیلتر هایی است که در اتاقهای استریل پزشکی مانند اتاقهای عمل و یا در آزمایشگاههای فوق پیشرفته الکترونیک مورد استفاده قرار میگیرند.

فیلترهای HEPA می توانند تا 99/999 ٪ تمامی ویروسها و باکتریها از جمله ویروس کرونا را فیلتر نمایند.

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد هوا در کابین مسافرین هواپیماهای سپهران از بالا به پایین در جریان است نه از جلو به عقب و این فرایند موثرترین جریان هوای پاک را ایجاد میکند.

تمام اینها به این معنی است که هوای تازه و پاک ارائه شده به شما در هواپیمایی سپهران 80 برابر بیشتر از مقداریست که شما در طول یک پرواز احتیاج دارید.

علاوه بر موارد فوق تمامی هواپیماهای سپهران قبل از ورود مسافرین و پس از تخلیه مسافرین کاملا با مواد مخصوص ضدعفونی می شوند.

دفتر هواپیمایی سپهران در شهر تهران

آدرس: تهران, اکباتان, بلوار نفیسی, نبش کوچه شهید خادم, پلاک71, هواپیمایی سپهران

تلفن پشتیبانی: 4011 855 513 98+ - 4010 855 513 98+

فکس: 44641797 21 98+

کدپستی: 1389819979

پشتیبانی 24 ساعته : 1640 550 915 98+ - 1650 550 915 98+

منبع: گردشبان
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1431

به "معرفی کامل شرکت هواپیمایی سپهران" امتیاز دهید

3 کاربر به "معرفی کامل شرکت هواپیمایی سپهران" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کامل شرکت هواپیمایی سپهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید