از فرودگاه گرگان چه می دانید؟

به گزارش مجله تور مالزی، فرودگاه گرگان از نظر تعداد پرواز و جابه جایی مسافر، رتبه چهاردهم را در بین فرودگاه های کشور دارد، به طوریکه در سال 2016، بیش از 190 هزار مسافر به وسیله آن جابه جا شده اند.

از فرودگاه گرگان چه می دانید؟

قدمت این فرودگاه به 50 سال قبل برمی گردد و از آن موقع تاکنون چشم امید مسافرانی بوده که می خواستند زود به گرگان برسند و حوصله سفر با قطار و اتوبوس و ماشین شخصی را نداشته اند.

فرودگاه گرگان کجاست؟

فرودگاه گرگان در کیلومتر 7 جاده گرگان به آق قلا قرار گرفته. فاصله گرگان تا آق قلا که بیشتر به پیست اسب دوانی اش معروف است، به 22 کیلومتر می رسد و با تاکسی می توان خود را به آن رساند.

این فرودگاه از جمله قدیمی ترین فرودگاه های ایران است، در سال 1330 آغاز به فعالیت نموده اما در ابتدا مسافری از آن جابه جا نمی شده. در آن سال ها، این فرودگاه محلی بود برای نشست و برخاست هواپیماهای سمپاش شرکت هواپیمایی و برای مبادلات پستی هم از آن استفاده می شد و تا سال 1374 که بودجه ای برای ساختش در نظر گرفته شد این روند ادامه داشت.

اگر از سال بهره برداری فرودگاه خواسته باشید باید بگوییم در سال 1379 بالاخره فرودگاه گرگان برای جابه جایی مسافر و بار آغاز به فعالیت کرد.

در آن موقع تنها دو پرواز در هفته از گرگان به تهران انجام می شد تا اینکه در سال 1389 تعداد پروازها بیشتر شد و این روزها در هفته 90 پرواز از این فرودگاه به شهرهای مختلف ایران صورت می گیرد که البته بیشترشان همچنان به مقصد تهران یا مشهد است.

فرودگاه گرگان به چه مقصدهایی پرواز دارد؟

فرودگاه گرگان دارای پروازهای منظم هفتگی به مقصدهای تهران، مشهد، زاهدان، بندرعباس و کیش است و در اردیبهشت 1398، خطوط پروازی گرگان به رشت و تبریز هم آغاز به کار نموده است. پروازهای حجاج هم از همین فرودگاه صورت می گیرد.

از فرودگاه گرگان تا تهران 52 دقیقه، تا فرودگاه هاشمی نژاد مشهد 1 ساعت و 5 دقیقه، تا فرودگاه زاهدان 1 ساعت و 45 دقیقه، تا فرودگاه بندرعباس 1 ساعت و 51 دقیقه و تا فرودگاه کیش 1 ساعت و 55 دقیقه راه است.

اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان

تلفن گویای اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان شماره 199 است و می توانیم برای دریافت اطلاعات از شهرهای مختلف با شماره 31220199- 017 تماس بگیریم.

امکانات فرودگاه گرگان

در سالن ترمینال داخلی، دفتر فروش شرکت های هواپیمایی وجود دارد. برای تهیه بلیط در فرودگاه به وسیله لیست انتظار هم از یک ساعت و نیم قبل از پرواز باید به دفتر شرکت هوایی مربوطه که در سالن ترمینال است مراجعه و ثبت نام کرد. بارهایی که به وسیله پست هوایی فرستاده می شوند، بلافاصله بعد از فرود آمدن پرواز و انتقال بار به دفتر خدمات بار، قابل تحویل هستند.

از آنجایی که از فرودگاه گرگان پرواز حجاج انجام می گردد، شعبه های بانکی مثل بانک ملی، رستوران و کافه ، اتاق مادر و کودک، اینترنت پرسرعت رایگان و خدمات ویژه افراد توانخواه و کم توان وجود دارد.

برای خرید بلیط هواپیما به گرگان و دیگر شهرهای ایران می توانید به صفحه خرید بلیط هواپیما از خبرنگاران تریپ بروید.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 349

به "از فرودگاه گرگان چه می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فرودگاه گرگان چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید