هر آنچه درباره لیگ قهرمانان آسیای 2019 می خواهید بدانید

به گزارش مجله تور مالزی، مباحثی که درباره تیم های سوم هر گروه مطرح شد صحت ندارد و این فصل از لیگ قهرمانان آسیا همانند گذشته برگزار خواهد شد.

هر آنچه درباره لیگ قهرمانان آسیای 2019 می خواهید بدانید

به گزارش مجله تور مالزی ، قرعه کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا 2019 روز پنج شنبه برگزار گردید و تیم ها حریفان خودشان را در این رقابت ها شناختند. مرحله گروهی از این مسابقات از تاریخ 13 اسفند آغاز می گردد و مسابقات مرحله گروهی در اردیبهشت ماه سال آینده به سرانجام خواهد رسید.

یکی از اخباری که روز قرعه کشی در برخی رسانه های خارجی و داخلی منتشر شد، اضافه شدن تیم های سوم هر گروه از لیگ قهرمانان آسیا به مرحله حذفی AFC cup بود تا این رقابت ها هم شبیه به لیگ قهرمانان اروپا گردد اما در آیین نامه فصل 2019 رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به صراحت گفته شده که تیم های سوم و چهارم هر گروه از این رقابت ها حذف می شوند. در نتیجه مباحثی که درباره تیم های سوم هر گروه مطرح شد صحت ندارد و این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا همانند گذشته برگزار خواهد شد.

همچنین در آیین نامه فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا پاداش هر تیم از حضور در هر بازی معین شده که به توضیح زیر است:

یک هشتم نهایی: 100 هزار دلار،یک چهارم نهایی150 هزار دلار،نیمه نهایی250 هزار دلار، قهرمان: 4 میلیون دلار،نایب قهرمان: 2 میلیون دلارجدا از این جایزه، AFC برای تیم های برنده و دو تیمی که با یکدیگر به تساوی می رسند، مبلغی را در نظر گرفته است. کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم برنده 50 هزار دلار و به هر دو تیمی که با هم به تساوی رسیدند 10 هزار دلار جایزه می دهد.

در ادامه AFC به فکر تیم های میهمان در هر بازی بوده و به آنها هم سهمی می پردازد که ارقام را مشاهده می کنید:

پلی آف : 20 هزار دلار،گروهی 30 هزار دلار،یک هشتم نهایی 30 هزار دلار،یک چهارم نهایی 30 هزار دلار،نیمه نهایی: 30هزار دلار،فینال: 60 هزار دلار.

همچنین راجع به آخرین مهلت تیم ها برای ارسال فهرست بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا، به این شکل عمل می گردد که تیم ها باید حداقل 18 و حداکثر 30 بازیکن به AFC معرفی نمایند که در بین آن ها تنها می تواند حداکثر چهار بازیکن خارجی وجود داشته باشد که یکی از آن ها حتما باید آسیایی باشد. به عبارت ساده تر سهمیه بازیکنان خارجی هر تیم، 1 + 3 است.تیم های حاضر در مرحله پلی آف فرصت دارند که حداکثر تا 15 روز قبل از نخستین بازی شان در مرحله پلی آف، فهرست بازیکنانشان را معرفی نمایند. سپس تیم ها تا 30 روز قبل از نخستین بازی شان در مرحله گروهی فرصت دارند فهرست نهایی شان برای مراحل گروهی و یک هشتم نهایی به AFC معرفی نمایند. در نهایت، آخرین فهرستی که تیم ها به AFC اعلام می نمایند، به تیم هایی مربوط می گردد که در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارند. این تیم ها باید تا 15 روز قبل از نخستین بازی شان در مرحله یک چهارم نهایی فهرست بازیکنانشان را اعلام نمایند.

اما مساله مهم دیگری که تیم های غرب آسیایی در این مسابقات به آن اعتراض داشتند شاید تغییر کند. جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ 26 نوامبر(5 آذر) با ریاست سعود المهندی، نائب رئیس AFC به میزبانی مسقط برگزار می گردد.مهمترین موضوعی که در این جلسه مطرح خواهد شد تغییر زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا از سال 2021 خواهد بود.در شرایط عادی لیگ قهرمانان آسیا از ماه ژانویه(دی ماه) آغاز می شد و نوامبر(آبان ماه) به سرانجام می رسید ولی در این جلسه می خواهند فرمت لیگ قهرمانان آسیا را با لیگ های داخلی منطبق نمایند و بازی ها با آغاز لیگ ها یعنی از سپتامبر(شهریور) آغاز گردد و با سرانجام لیگ های داخلی یعنی در ماه می(اردیبهشت-خرداد) به سرانجام می رسد.بدین ترتیب فرمت لیگ قهرمانان آسیا نیز مثل لیگ قهرمانان اروپا می گردد.پیش از این تاریخ آغاز فصل تازه لیگ قهرمانان آسیا مطابق تقویم لیگ های شرق آسیا بود و برخی علت موفقیت بیشتر تیم های شرق قاره در این رقابت ها را همین مساله می دانستند.با تغییر احتمالی تقویم این رقابت ها تیم های غرب اسیا هم با یک ترکیب ثابت در کل فصل لیگ قهرمانان آسیا به میدان خواهند رفت.

همچنین پس از مطرح شدن احتمال ورود سیستم VAR به لیگ قهرمانان آسیا، هیچ توضیحی راجع به این موضوع در آیین نامه فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا داده نشده تا سال جاری هم شاهد ورود این فن آوری در این رقابت ها نباشیم.

3-670

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 26 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 100

به "هر آنچه درباره لیگ قهرمانان آسیای 2019 می خواهید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه درباره لیگ قهرمانان آسیای 2019 می خواهید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید