پرسپولیس باز هم استقلال را می برد

به گزارش مجله تور مالزی، فرشاد پیوس یکی از برترین گلزنان تاریخ باشگاه پرسپولیس معتقد است رویه ای که باشگاه و سرمربی رقیب برای تحت فشار قرار دادن کمیته داوران برای معین داور دربی در پیش گرفته رویه درستی نیست و این رویه را در نهایت به ضرر باشگاه استقلال می داند و از عواقب این مسأله باشگاه استقلال را برحذر می دارد و معتقد است چنین اقداماتی ممکن است برای باشگاه رقیب، نتیجه معکوسی داشته باشد. بعد از مدت ها روز گذشته با فرشاد پیوس که مدتی است در رشت است و راهنمایی تیم داماش را به اتفاق مرتضی کرمانی مقدم بر عهده دارد گپ و گفتی داشتیم.

پرسپولیس باز هم استقلال را می برد

در رابطه با پیروزی پرسپولیس مقابل طرفدار در نیمه نهایی جام حذفی چه شرح فنی دارید؟

پرسپولیس با قهرمانی در لیگ برتر و بازی خیلی خوبی که مقابل طرفدار ارائه داد باز هم قدرت بالای خودش را نشان داد. بازیکنان پرسپولیس در مقابل طرفدار به شکل خیلی خوبی حرف های کادر فنی پرسپولیس را پیاده کردند و نشان دادند که از این حیث هم برترین هستند و توانایی خیلی خوبی به لحاظ فنی و روحی روانی دارند. خوشبختانه از خط دروازه بگیرید تا خط حمله، تمامی بازیکنان پرسپولیس برترین نمایش را ارائه دادند و نشان دادند که یکی از برترین تیم های آسیا هستند، تیمی که قطعاً برترین تیم ایران است و به لحاظ تاکتیکی و فنی به شکل عالی بازی می نماید و خواسته سرمربی و کادر فنی اش را اجرا می نماید، تیمی که از تمامی فضای زمین به خوبی استفاده می کرد و قدرت خودش را به تیم طرفدار تحمیل کرد.

قبول دارید که پرسپولیس در بیست دقیقه ابتدای بازی مقابل طرفدار خیلی خوب بود، اما در ادامه دچار افت شد؟!

به هر حال پرسپولیس بیست دقیقه اول را توفانی آغاز کرد و به دو گل هم رسید چه بسا که می توانست حتی بیشتر از دو گل هم بزند، اما بعد از این دقایق خود به خود تیم کمی عقب رفت. با وجود این باز هم بازیکنان خط هافبک و خط حمله پرسپولیس خیلی خوب پرس می کردند و اجازه نمی دادند که طرفدار از مرکز زمین بازیسازی کند ضمن اینکه ما باید این نکته را هم در نظر بگیریم که وقتی تیمی به دو گل می رسد عطشش برای گل کمی کمتر می شود. بازیکنان پرسپولیس هم فیزیکی بازی نکردند و آرام تر بازی کردند، چون چندین نفر از آن ها یک اخطار داشتند که این رویه هم کاملاً منطقی بود، با وجود این پرسپولیس در لیگ و جام حذفی با نوع بازی اش که متکی بر حفط توپ و مالکیت بالا است نشان داد برترین تیم است و از سایر تیم های مدعی بهتر بازی می نماید و تیمی از نظر مسائل تاکتیکی که گفتم قادر نیست همپای پرسپولیس باشد و در مسائل تاکتیکی از پرسپولیس پیش باشد. در ادامه خوشبختانه پاس های اشتباه نزد بازیکنان پرسپولیس بسیار کم شد و تیم تا انتها بازی ریتم خیلی خوبی را در بیشتر دقایق بازی داشت.

سرمربی طرفدار قبل از بازی برای یحیی کری خوانده بود که تیم یحیی را شکست می دهد و در فینال هم انتقام شکست سنگینش را از ساپینتو می گیرد!

من فکر می کنم این نوع کری خوانی، عطش بازیکنان پرسپولیس را برای برد و حذف تیم طرفدار بیشتر ساخت، اما از سوی دیگر می خواهم روی این مسأله تأکید داشته باشم که دوره این قبیل کار ها گذاشته و الان فوتبال به علم و دانش و برنامه ریزی و پلن مربی برای تیمش بازمی شود و این قبیل کری خوانی ها منسوخ شده و تیمی با این قبیل کار ها به جایی نمی رسد و نتیجه نمی گیرد.

برای فینال جام حذفی چه شرایطی را پیش بینی می کنید؟

پرسپولیس مانند بازی دور برگشت لیگ مقابل استقلال باز هم باید برنامه ریزی داشته باشد و با برنامه ریزی مانند دور رفت خیلی بی گدار به آب نزند. استقلال در جام حذفی احتیاج به جام دارد، چون قهرمان لیگ نشده و پرسپولیس قهرمان شده است، از این رو پرسپولیس با خیال آسوده تر و با صبر در پی پیاده کردن برنامه های یحیی باشد، چون در این صورت حتماً برنده شده و باز هم قهرمانی را به خود اختصاص خواهد داد.

نتیجه بازی را چگونه پیش بینی می کنید و به نظرتان بازی در نود دقیقه تمام می شود یا کار به وقت های اضافه یا تلف شده می کشد؟

در بازی دربی باید از تک موقعیت ها بهره ببرید و تیمی که از این فرصت ها بهتر استفاده کند برنده خواهد شد. در این بین البته خیلی مهم است که روحیه بازیکنان پرسپولیس بهتر شده و باشگاه با شارژ مالی بخش دیگری از رقم قرارداد بازیکنان را بپردازد. به نظرم از آنجا که دو تیم هجومی هستند کار در نود دقیقه تمام می شود، اما از آنجا که پرسپولیس جدا از خط حمله در بقیه خطوط هم بازیکنان بهتری دارد، به نظرم با نتیجه یک بر صفر یا دو بر صفر با گل های عیسی و ترابی از سد استقلال می گذرد و قهرمان می شود.

در رابطه با نظر باشگاه و سرمربی استقلال که گفته اند باید برای دربی حذفی، داور خارجی انتخاب شود چه نظری دارید؟

من فکر می کنم این قبیل تحت فشار قرار دادن کمیته داوران درست نیست و اتفاقاً نتیجه عکس می دهد. داوران ما زحمتکش هستند و داوران خوبی هم در فوتبال مان داریم که می توانند دربی را هم خوب قضاوت نمایند، چه بسا قبلاً هم این بازی را خوب قضاوت نموده اند. ساپینتو هم فشار روی داور دربی نگذارد، چون ممکن است این فشار نتیجه معکوس بدهد و منجر به این شود که داوری به ضرر استقلال شود، به همین علت بهتر است اجازه دهند همه چیز سیر طبیعی اش را سپری کند.

منبع: ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 6 خرداد 1402 بروزرسانی: 6 خرداد 1402 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2202

به "پرسپولیس باز هم استقلال را می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس باز هم استقلال را می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید