یونان گفت و گو با ترکیه را رسما متوقف کرد

به گزارش مجله تور مالزی، نخست وزیر یونان از خروج رسمی این کشور از جلسات گفت و گو با ترکیه که ناتو واسطه آن شده بود اطلاع داد.

یونان گفت و گو با ترکیه را رسما متوقف کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران از خبرگزاری فرانسه، به رغم استقبال ترکیه از کوشش و طرح ابتکاری ناتو برای گفت و گوی این کشور با یونان یک عضو دیگر ناتو، یونان بیان کرد به دلیل ادامه تهدیدات ترکیه از این گفت و گو خارج می گردد.

کریاکس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان بیان کرد: برای شروع گفت و گو بین کشورش و ترکیه، آنکارا ابتدا باید تهدیداتش علیه آتن را کنار بگذارد.

این مقام ارشد یونانی همچنین رسما اطلاع داد، یونان از مذاکرات و گفت و گوهای فنی با ترکیه که ناتو میانجی آن شده بود، رسما خارج شد.

اظهارنظر نخست وزیر یونان درباره خروج از مذاکرات فنی با ترکیه در شرایطی مطرح شد که پیشتر آنکارا ضمن استقبال از این گفت و گوها، از آتن خواسته بود از طرح ناتو برای گفت و گوها به منظور کاستن از تنش ها در دریای مدیترانه حمایت کند.

طی هفته های گذشته، تنش ها در شرق دریای مدیترانه بر سر اقدامات ترکیه در قبال شروع حفاری ها و فعالیت های اکتشافی در این منطقه شروع شد.

یونان با همراهی بعضی کشورهای اروپایی ادعا دارند که اقدامات ترکیه غیرقانونی و تنش آمیز است و به آنکارا درباره تبعات این اقداماتش هشدار داده اند. ترکیه اما اعلام نموده که این کشور تنها در حال تامین حقوق خود در این دریا و دریاهای سیاه و اژه است.

4153/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1149

به "یونان گفت و گو با ترکیه را رسما متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان گفت و گو با ترکیه را رسما متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید