اخبار سیاسی

پیش بینی مرگ 19،000 آمریکایی در عرض 20 روز آینده

یک پیش بینی جدید نشان می دهد که شمار قربانیان بیماری کووید-19 در ایالات متحده تا 22اُم آگوست به 173،000 نفر بالغ می گردد که این نشاندهنده مرگ دستکم یکهزار نفر در هر روز ظرف 30 روز آینده است.

3 مهر 1399

توصیه وزیر اقتصاد به خریداران سهام در بورس، دلیل افزایش شناوری سهام شرکت های بورسی اعلام شد

خبرنگاران: وزیر امور مالی و دارایی با اعلام اینکه تا چهار ماهه اول امسال معادل 13 هزار و 700 میلیارد تومان عرضه اولیه در بازار سرمایه اجرا شده است، از وارد شدن 50 شرکت خصوصی به بورس تا انتها امسال اطلاع داد.

3 مهر 1399

تاکید پکن بر لزوم همکاری چین و اتحادیه اروپا در دوران پسا کرونا

به گزارش خبرنگاران به نق از شینهوا، لیو هه (Liu He) معاون نخست وزیر چین، در جریان هشتمین دور مذاکرات مقامات ارشد پکن و بروکسل عنوان داشت که چین و اتحادیه اروپا باید دست در دست یکدیگر برای احیای اقتصاد دنیا پس از شیوع ویروس جدید کرونا کوشش نمایند.

1 مهر 1399

احضار غولهای فناوری به کنگره آمریکا

مدیران عامل شرکتهای آمازون، فیس بوک، آلفابت و اپل که بزرگترین شرکتهای فناوری آمریکا هستند روز چهارشنبه در مورد استفاده از نفوذشان علیه رقیبان به ادای شرح در برابر کمیته ضدانحصارطلبی کنگره آمریکا می پردازند.

30 شهریور 1399

ترامپ: افغانستان شوروی را روسیه کرد، با پوتین درباره تبانی مسکو با طالبان حرفی نزدم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه اعلام نمود، او هرگز با همتای روسی درباره ادعای تبانی مسکو با طالبان برای کشتن آمریکایی ها صحبت نکرده است.

30 شهریور 1399

امیرعبداللهیان: توسعه ارتباط ایران و روسیه نقش موثری در اجرایی شدن توافقات دارد

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت: توسعه ارتباطات ایران و روسیه بویژه در عرصه پارلمانی نقش مؤثری در افزایش سطح تعاملات و یاری به اجرایی شدن کلیه توافقات فی مابین دارد.

29 شهریور 1399

آیا نخست وزیر می تواند معجزه کند؟

یک بار دیگر ناآرامی ها در بغداد، بابل و شهرهای عظیم عراق آغاز شده است و مردم بدلیل مسائل روزمره زندگی و نداشتن بعضی مایحتاج اولیه زندگی مثل اب و برقی دست به اعتراض زده و به خیابانها آمدند.

29 شهریور 1399

یادداشت، مذاکرات صلح دوحه در 4 پرده

آنچه در قطر می گذرد، درسی تاریخی برای همه آنهاست که می اندیشند واشنگتن ارزشی برای خادمانش قائل است، اکنون دنیا می بیند که آمریکا بهترین و وفادارترین مهره منطقه ای خود را فدای یک شوی انتخاباتی می نماید.

28 شهریور 1399

تشکیل اتاق های فکر دانشگاه شهید بهشتی برای مبارزه با کرونا

معاون پژوهشی دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تشکیل خوشه های ششگانه برای انجام فعالیت های پژوهشی گفت: خوشه های تحقیقاتی به مثابه اتاق فکر محققان و دانشمندان است که در سنگر بهداشت و درمان فعالیت می نمایند. ...

27 شهریور 1399

آمازون: تیک تاک را از روی گوشی هایتان پاک کنید!

همزمان با زمزمه های ممنوع شدن فعالیت تیک تاک در آمریکا، آمازون از کارکنانش خواست تا اپلیکیشن تیک تاک را پاک نمایند.

19 شهریور 1399

بخش خصوصی زمان بر شدن صدور مجوزهای کسب وکار را اعلام کند

وزیر امور مالی و دارایی با بیان اینکه صدور مجوزهای مرتبط با کسب وکار نباید بیش از 3 روز بیشتر به طول بیانجامد، گفت: درحالی که در جهان بسیاری از کشورها شرایط را برای صدور مجوزهای کسب وکار به نحوی فراهم نموده اند که مجوزها، در کمتر از نیم روز صادر گردد، اما...

18 شهریور 1399

اولین نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی برگزار شد

اولین نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی به منظور هم اندیشی و دستیابی به راهکارهای موجود و ارتقای کیفیت عرضه صنایع دستی با حضور معاون صنایع دستی کشور و فعالان بسته بندی صنایع دستی برگزار شد.

15 شهریور 1399

کارلوس روئیس ثافون، نویسنده سایه باد در 55 سالگی درگذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین - کارلوس روئیس ثافون، نویسنده اسپانیایی رمان پرفروش سایه باد در سطح بین المللی در سن 55 سالگی درگذشت.

13 شهریور 1399

خبرنگاران نخستین جلسه کارگروه بیمه هنرمندان صنایع دستی برگزارشد

تهران- خبرنگاران- معاون صنایع دستی کشور از برگزاری نخستین جلسه کارگروه بیمه قالی بافان و شاغلان حوزه صنایع دستی با حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.

12 شهریور 1399

اخشابی در ما ایرانی ها می خواند

ویژه برنامه ما ایرانی ها در شب میلاد حضرت امام رضا (ع) با حضور مجید اخشابی و مصطفی مشایخی طنز پرداز امشب ساعت 22 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

10 شهریور 1399

دانشمندان: ماسک برای بچه ها زیر دو سال بسیار خطرناک است

دانشمندان ژاپنی هشدار دادند زدن ماسک نفس کشیدن را برای بچه ها زیر دو سال خیلی سخت می نماید و از این رو استفاده از آن در زمانه شیوع کرونا بسیار خطرناک است.

10 شهریور 1399

رمزگشایی از اتاق حوادث، مخاطبین بولتون را بشناسیم!

خبرنگاران، گروه بین الملل - مریم خرمائی: روایت هایش دهان به دهان می چرخد و یک به یک تیتر خبری معتبرترین رسانه های دنیا می گردد؛ داستان هایی که قرار است نقاب از چهره دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بردارد و رازهای مگوی کاخ سفید را فاش کند.

9 شهریور 1399

خط خبری رسانه های سعودی-آمریکایی درباره تحولات عراق

آنالیز خط خبری رسانه های وابسته به عربستان سعودی و آمریکا در قبال تحولات ساعات اخیر در عراق نشان از ذوق زدگی این رسانه ها برای متشنج جلوه دادن اوضاع عراق حکایت دارد.

7 شهریور 1399

تمدید مهلت ارسال آثار بخش خیابانی و محیطی جشنواره تئاتر مقاومت تا 10 تیرماه

مهلت ارسال آثار به بخش خیابانی و محیطی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت تا دهم تیرماه تمدید شد.

7 شهریور 1399

عادات منحصر به فرد مدیران سیلیکون ولی

مجله دیجی کالا -رضا جلالی: مدیر عامل ها و بزرگان دره سیلیکون (سیلیکون ولی) همواره رفتار های منحصر به فرد خود را داشته اند و شاید به همین دلیل به چهره های پیروز و خاصی تبدیل شده اند. اما ممکن است بیشتر این رفتار ها برای افراد عادی عجیب یا سخت به نظر برسد،...

5 شهریور 1399
تعداد: (252)