اخبار سیاسی

پاشینیان: گفت و گوی پُرباری با پوتین داشتم؛ ارتش ارمنستان باید اصلاح گردد

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان خاطرنشان کرد، با رئیس جمهور روسیه در مسکو درباره موضوعات مختلف شامل ایجاد اصلاحات در ارتش ارمنستان سه ساعت و نیم صحبت کرد.

27 فروردین 1400

عمان شریکی راهبردی برای ایران است

رییس کل بانک مرکزی در ملاقات با وزیر صنعت و تجارت عمان، این کشور را شریکی راهبردی برای ایران خواند و گفت: باتوجه به فرصت فراهم شده برای توسعه ظرفیت های همکاری میان دو کشور، می توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت بهره گرفت.

26 فروردین 1400

واکنش پامپئو به حمله هوایی آمریکا در سوریه

مایک پامپئو وزیر خارجه سابق آمریکا به حمله هوایی شب گذشته ارتش آمریکا در شرق سوریه واکنش نشان داد.

24 فروردین 1400

چند و چون اخذ مالیات از خانه های خالی در سال 1400

رئیس سازمان امور مالیاتی از دریافت نخستین مالیات از خانه های خالی در مرداد 1400 اطلاع داد و اضافه نمود: این مالیات به میزان نصف ارزش اجاره ماهانه آن ملک خواهد بود. امیدعلی پارسا اضافه نمود: سال گذشته تحت راهبرد کلی وصول و هوشمند سازی نظام مالیاتی مجموعه...

22 فروردین 1400

اردوغان: نه شرقی نه غربی معنایی برای آنکارا ندارد

ئیس جمهوری ترکیه گفت که کشورش میخواهد تا تعداد دوستانش را افزایش دهد و منطقه را تبدیل به یک جزیره کوچک صلح کند.

21 فروردین 1400

خبرنگاران گروسی: با ایران به یک تفاهم فنی موقت رسیدیم

لندن - خبرنگاران - مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نتایج رایزنی با مقامات ایران را فشرده، خوب و منطقی ارزیابی کرد و گفت که دو طرف درباره تداوم فعالیت های ضروری بازرسان آژانس در ایران به یک تفاهم دوجانبه، فنی و موقت دست یافتند.

19 فروردین 1400

زودتر از همه کشور ها ایران را واکسینه می کنیم ، همه جای جهان مشکل فراوری انبوه واکسن وجود دارد خبرنگاران

مدیر پروژه واکسن کوو برکت گفت: طبق پیش بینی های وزارت بهداشت احتمالا جز کشور هایی هستیم که زودتر از همه افراد را واکسینه می کنیم.

19 فروردین 1400

مشوق مجلس برای پرداخت اصل و سود تسهیلات بانکی

تهران (پانا) - بر اساس مصوبه امروز نمایندگان مجلس بانکهای فوق الذکر موظفند در صورتی که اصل و سود تا سررسید قرارداد تسهیلات اولیه توسط گیرنده تسهیلات به صورت یک باره (دفعتاً واحده) تسویه گردد، نسبت به فک رهن، آزادسازی وثایق، خروج از فهرست مشتریان بدحساب...

18 فروردین 1400

آلمان و فرانسه به واکسن آکسفورد اعتماد ندارند ، کسی در صف نمی ایستد

پس از هشدارها در خصوص اثربخشی واکسن کرونا ، بسیاری از مردم در آلمان و فرانسه از تزریق واکسن آکسفورد خودداری می نمایند.

14 فروردین 1400

حمله فدراسیون فوتبال اردن به AFC بعد از تمسخر زمین ماسه ای

به گزارش خبرنگاران، اظهارنظر أیمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن در ملاقات با وزیر امور خارجه قطر مبنی بر آمادگی کشورش برای ارائه هرگونه یاری به قطر در جهت برگزاری مسابقات جام جهانی 2022، حسابی خبرساز و پرحاشیه شد.

12 فروردین 1400

خبرنگاران سردرگمی پزشکان و بیماران با حذف دفترچه های کاغذی بیمه

مشهد- خبرنگاران- نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی به عنوان یکی از چشم اندازهای ارائه خدمات مطلوب به بیماران از سوی سازمانهای بیمه گر در سطح کشور مطرح بوده است اما نبود زیر ساختهای لازم پزشکان و بیماران را در عملیاتی شدن این طرح با چالشهایی روبرو ساخته...

11 فروردین 1400

طنین سمفونی سرکوب انگیزه در بورس تهران

تصمیم گیری ها در بازار سرمایه همچنان ادامه دارد، بدون آنکه توجهی به اثرات بعدی تصمیمات خلق الساعه این مدیران شده باشد. در طول هفته های اخیر تصمیمات متعددی نظیر دامنه نوسان نامتقارن، افزایش نصاب صندوق های با درآمد ثابت برای سرمایه گذاری در سهام و جدیدتر...

6 فروردین 1400

خوشحالی برای تصویب وام ازدواج 100 میلیونی یا نگرانی از ایجاد انحراف در ازدواج برای کسب وام؟

13 اسفندماه مجلس شورای اسلامی پرداخت وام ازدواج 100 میلیون تومانی برای پسران کمتر از 25 سال و دختران کمتر از 23 سال را تصویب کرد؛ افزایش دو برابری وام ازدواجی که با توجه به شرایط مالی جامعه برای بسیاری از زوج های جوان شادی بخش است، در عین حال می تواند تهدیدی...

4 فروردین 1400

خبرنگاران سه طرح گردشگری با حضور معاون وزیر میراث فرهنگی در خواف افتتاح شد

گناباد- خبرنگاران- سه طرح گردشگری عصر چهارشنبه طی مراسمی با حضور محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان خواف استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

28 اسفند 1399

واعظی: خط فراوری واکسن روسی در ایران ایجاد می گردد

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به کوشش های اخیر دولت و وزارت بهداشت برای تهیه واکسن مورد احتیاج گفت: طبق توافق صورت گرفته با روسیه، خط فراوری واکسن روسی در ایران راه اندازی می گردد.

24 اسفند 1399

خبرنگاران هیات ایران برای شرکت در نشست کشورهای فرمت آستانه وارد مسکو شد

مسکو - خبرنگاران - هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی به منظور شرکت در پانزدهمین نشست بین المللی کارشناسان ارشد کشورهای عضو فرمت آستانه شامگاه دوشنبه وارد مسکو شد.

24 اسفند 1399

سخت تر شدن مقررات ورود به ایران برای اتباع خارجی

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، سخت تر شدن مقررات ورود به ایران برای اتباع خارجی صورت می گیرد.

23 اسفند 1399

کرونا در اروپا، از نگرانی ها درباره وقوع موج سوم تا کاهش فراوری در صنعت آلمان

نگرانی درباره وقوع موج سوم کرونا به دلیل شیوع ویروس های جهش یافته در کشورهای اروپایی افزایش پیدا نموده و فراوری در صنعت آلمان هم در دوران کرونا با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

22 اسفند 1399

رونمایی از 200 محصول شستا با 80 میلیون دلار صرفه جویی ارزی

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی فردا (شنبه) از 200 محصول جدید در بخش های مختلف رونمایی می نماید که فراوری آن ها 80 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.

20 اسفند 1399

ایرلاین ها در رعایت پروتکل های بهداشتی به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی گفت ایرلاین های کشور تا به امروز 2 هزار و 554 میلیارد تومان تسهیلات ناشی از کرونا دریافت نموده اند.

17 اسفند 1399
تعداد: (349)