یک ایرانی مقیم فرانسه 10 تابلوی نقاشی استاد حسین بهزاد را به وزارت میراث فرهنگی اهدا کرد

به گزارش مجله تور مالزی، 10 تابلوی نقاشی استاد حسین بهزاد از سوی یکی از هموطنان ایرانی مقیم فرانسه در مراسمی با حضور سخنگوی وزارت امور خارجه و سرپرست اداره کل موزه ها امروز یکشنبه 17 بهمن ماه 1400 تحویل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شد.

یک ایرانی مقیم فرانسه 10 تابلوی نقاشی استاد حسین بهزاد را به وزارت میراث فرهنگی اهدا کرد

میراث آریا: سعید خطیب زاده سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در باره اهدای این تابلوها در گفت وگو با خبرنگار میراث آریا گفت: این آثار اهدایی یکی از هموطنان مقیم فرانسه، مرحوم ایرج مجلل، به موزه بهزاد است.

او اضافه کرد: این اتفاق نشان دهنده اعتماد هموطنان ما در خارج از کشور به دستگاه دیپلماسی در وزارت امور خارجه است. برای ما باعث افتخار است که میراث فرهنگی کشورمان را پاس بداریم و این بخش های هویتی ایران و ایرانی را جمع آوری کنیم.

خطیب زاده توضیح داد: همکاران من در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس و همکارانم در تهران و دوستان مان در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کار مهمی را انجام دادند، این فرایند ای است که مدت ها شروع شده و برگرداندن آثار و کوشش برای جمع آوری این هویت های فرهنگی که بعضا در جهان پراکنده شده است از وظایف مهم ماست.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه گفت: پاسداشت هویت ایران و ایرانی برای ما مهم است. انشالله موزه بهزاد میزبان خوبی برای این آثار خواهد بود و در نوع خود قابل توجه و دیدینی است.

ادیب زاده سرپرست اداره کل موزه ها نیز در ادامه گفت: این آثار اهدا شده متعلق به نقاش نامدار ایرانی معاصر، استاد حسین بهزاد است که بنا به وصیت یکی از هموطنان که مقیم فرانسه است به ایران منتقل شده است.

او اضافه کرد: با رایزنی و همکاری های وزارت امور خارجه و هماهنگی که با وزارت میراث فرهنگی صورت گرفته است به تهران منتقل شد. بر اساس وصیت هموطنمان این آثار را ما در موزه حسین بهزاد در کنار سایر آثار او به نمایش می گذاریم و در معرض دید عموم قرار می دهیم.

در سرانجام این آثار از سوی علیرضا دلخوش معاون همکاری های فرهنگی و سمن ها مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه به سحر گودرزی امین اموال فرهنگی تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تحویل داده شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1994

به "یک ایرانی مقیم فرانسه 10 تابلوی نقاشی استاد حسین بهزاد را به وزارت میراث فرهنگی اهدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ایرانی مقیم فرانسه 10 تابلوی نقاشی استاد حسین بهزاد را به وزارت میراث فرهنگی اهدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید