10 جاذبه گردشگری قطر که نباید از دست بدهید

به گزارش مجله تور مالزی، با اینکه فرهنگ و سنت کشور قطر و مرکز آن دوحه را احاطه نموده است اما این شهر به سرعت در حال پیشرفت و مدرن شدن است! آسمان خراش های نو مرکز در کنار موزه ملی و بازارهای سنتی تضادی جالب را به نمایش می گذارند. شاید در نگاه اول فکر کنید که قطر با وسعت کم خود چیزی برای ارائه به گردشگران ندارد. اما با کمی تحقیق بیشتر به این نتیجه می رسید که مرکز این کشور به عنوان یکی از زیباترین مرکز های خاورمیانه با تفریحات و جاذبه های متنوع شما شیفته خود می نماید. با مطالعه چند دقیقه ای این مطلب با جاذبه های گردشگری قطر آشنا و خودتان را برای سفری مجذوب کننده به این کشور آماده کنید!

10 جاذبه گردشگری قطر که نباید از دست بدهید

جاذبه های گردشگری قطر

مکان های تاریخی، مکان های گردشگری، سرگرمیات آبی و مراکز خرید مجموعه ای کامل از جاذبه های گردشگری قطر هستند. در چند سال اخیر، قطر به عنوان یک کشور کوچک اما مدرن توانسته به مقصدی ایده ال برای گردشگران با هر سلیقه ای تبدیل شود. در ادامه با 10 تا از تماشای های مجذوب نماینده تور قطر آشنا می شویم:

آنچه در این مطلب می خوانید

 • 1- موزه های مشایرب؛ گشتی در تاریخ دوحه
 • 2- دهکده فرهنگی کاتارا؛ لمس فرهنگ پر جنب و جوش قطر
 • 3- مشیرب داون تاون؛ شهر هوشمند قطر
 • 4- شهر فیلم؛ دهکده اسرارآمیز قطر
 • 5- دریای اینلند؛ ذخیره گاه طبیعی با شکوه
 • 6- صحرای دوحه، نقطه ای برای تپه های شنی
 • 7- سوق واقف؛ بازاری باستانی در قلب دوحه
 • 8- ساحل Sealine؛ مقصدی عالی برای کایت سواری در قطر
 • 9- ساحل کاتارا؛ بهشت برای پاراسلینگ
 • 10- قلعه الزباره؛ قلعه ای که قدمت آن به قرن هفدهم تا هجدهم بازمی شود
 • بهترین زمان سفر برای تماشا جاذبه های گردشگری قطر
 • سوالات متداول

1- موزه های مشایرب؛ گشتی در تاریخ دوحه

یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در دوحه که مطمئناً در میان بهترین جاذبه های گردشگری قطر قرار می گیرد، موزه های مشایرب هستند که تاریخ غنی ماهیگیری دوحه را به نمایش می گذارند. در میان بسیاری از اشیا با ارزشی که در اینجا نگه داریب می شوند، موزه ها نشان می دهند که چگونه دوحه سفر خود را به عنوان یک دهکده ماهیگیری کوچک شروع و رفته رفته مسیر صعود و پیشرفت را طی کرد. این مکان برای کسانی که می خواهند جنبه های مختلف تاریخ قطر را از پایه و ریشه آن بشناسند عالی است.

خانه بن جلود، خانه محمد بن جاسم، خانه شرکت و خانه رادوانی چهار ساختمان متفاوتی هستند که بخش های مختلف موزه را تشکیل می دهند. این موزه از آنجا که نشان دهنده تاریخ و زندگی افرادی ست که در قطر زندگی و نقش خود را برای توسعه و مدرن سازی این کشور ایفا نموده اند، بسیار مورد توجه قرا گرفته است.

 • آدرس: 7GPH+VQ8, Doha, Qatar
 • زمان بازدید از موزه: شنبه تا پنجشنبه: 9 صبح تا 5 بعد از ظهر / آدینه ها: 15 الی 21 (یکشنبه ها تعطیل)

2- دهکده فرهنگی کاتارا؛ لمس فرهنگ پر جنب و جوش قطر

دهکده فرهنگی کاتارا! مکانی که نمایانگر واقعی فرهنگ پر جنب و جوش قطر است. محوطه کانارا یک تئاتر، چندین باغ، دو مسجد با طراحی زیبا، تعداد زیادی گالری هنری و موارد دیگر را در خود جای داده است.

با گشتی در دهکده فرهنگی کاتارا به عنوان یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری قطر می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ شگفت انگیز این کشور بیندازید یا به رستوران های این منطقه رفته و لذت میل یک وعده شام لذیذ عربی را تجربه کنید. این دهکده که فرد را به سفری در گذشته دوحه می برد، نشان می دهد که این شهر چه تاریخ غنی دارد و چگونه به یکی از زیباترین مرکز های خاورمیانه تبدیل شده است.

 • آدرس: Doha, Qatar
 • زمان بازدید از دهکده فرهنگی کاتارا: 24 ساعته باز است

3- مشیرب داون تاون؛ شهر هوشمند قطر

از آنجا که در طراحی و زیر ساخت های مشیرب داون تاون از مدرن ترین تکنولوژی روز دنیا استفاده شده است، این شهر را با نام شهر هوشمند قطر می شناسند.

مشیرب داون تاون به عنوان یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری قطر دارای هر گونه آسایش و سرگرمیی است که فرد برای اقامت در سفر احتیاج دارد. طبق شواهد تاریخی مشایرب زمانی سرزمینی سنتی مشرف به افق وسیع دوحه و صحراها بوده است. اما امروزه، یک کلان شهر است که فضای مسکونی را به بسیاری از ساکنان شهر ارائه می دهد.

موزه ها و گالری ها، مراکز خرید و هر جاذبه گردشگری سرگرم نماینده دیگر از سوق واقف تا مسجد آدینه یا مسجد مشایرب در این منطقه وجود دارند که به هیچ عنوان نباید بازدید از آن ها را از دست داد.

اگر در پی فضایی عالی برای اقامت در قطر هستید، طیف هتلی گسترده ای در مشیرب داون تاون وجود دارد.

هتل های نزدیک

هتل ماندارین اورینتال

پارک حیات دوحه

هتل مشریب

هتل سرای مشیرب

هتل تاون دوحه

 • آدرس: مرکز شهر مشایرب، دوحه، قطر
 • زمان بازدید: نامحدود

بیشتر بخوانید

راهنمای سفر به قطر: جاهای تماشای + شرایط و هزینه ها

4- شهر فیلم؛ دهکده اسرارآمیز قطر

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قطر که هنوز برای بسیاری از مسافران حالت معمایی دارد، شهر فیلم است که به علت زیبایی آرام و محیط بیابانی شگفت انگیزش مشهور شده است. این شهر یادآور روستاهای بادیه نشین قدیمی و نمونه ای عالی از شیوه زندگی روستاییان در منطقه خلیج فارس است.

با این حال، منشا پیدایش شهر فیلم هنوز تعیین نیست! در حالی که بسیاری بر این باورند که به عنوان مجموعه ای برای یک فیلم یا سریال تلویزیونی ساخته شده است، اما همچنان نحوه ساخت آن به صورت یک معما به جای مانده است.

با این وجود، شهر فیلم مانند یک عنصر شگفت انگیز برای گردشگرانی ست که عاشق کشف کردن هستند!

زمان بازدید: تمامی روزهای هفته بدون محدودیت ساعت

5- دریای اینلند؛ ذخیره گاه طبیعی با شکوه

اگر در پی ماجراجویی های بیابانی در قطر هستید، بازدید از دریای اینلند را باید در برنامه سفرتان قرار دهید. این دریا که به نام دریای خور العدید نیز معروف است در فاصله 60 کیلومتری شهر زیبای دوحه قرار گرفته است.

خور العدید ذخیره گاهی طبیعی است که به وسیله یونسکو به رسمیت شناخته شده و نامش در میان لیست جاذبه های گردشگری قطر قرار گرفته است. درواقع اینجا از معدود مکان هایی در دنیا است که تپه های شنی در هنگام جزر و مد با دریا برخورد می نمایند. می توانید از چشم انداز ها باشکوه اطراف این جاذبه تماشا نموده یا نگاهی اجمالی به گونه های منحصر به فرد در منطقه بیندازید.

خور العداید با گونه های کمیاب لاک پشت ها و دوگونگ ها، زیست بوم خاص خود را دارد. به یاد داشته باشید، تنها با رانندگی در یک وسیله نقلیه 4X4 در میان تپه ها می توان به اینجا رسید.

6- صحرای دوحه، نقطه ای برای تپه های شنی

سافاری های صحرا که به عنوان یکی از محبوب ترین ماجراجویی های بیابانی، نه فقط در قطر بلکه در کل خاورمیانه معروفیت دارند، این سافاری ها لحظاتی نفس گیر و پر چالش را برای گردشگران رقم می زند. در کل خاورمیانه هیچ مکانی بهتر از صحرای دوحه برای تجربه لذت بخش ماشین سواری در صحرا وجود ندارد.

صحرای دوحه، زمین عالی برای ماجراجویی را ارائه می دهد و یک جاذبه محبوب در بین گردشگرانی است که از این شهر بازدید می نمایند.

در این سافاری هیجان انگیز، بازدیدنمایندگان معمولاً در یک مکان جمع شده و سپس سرگرمی مهیج شروع می شود. در اینجا می توانید بهترین فعالیت ها از جمله مانند بازی در شن و ماسه، ماشن سواری یا شتر سواری و غیره را تجربه کنید. سافاری در صحرای دوحه بسیار امن است و جای هیچ نگرانی برای گردشگران وجود ندارد.

7- سوق واقف؛ بازاری باستانی در قلب دوحه

اگر به دوحه سفر کردید و آب و هوا برای شما مساعد بود، حتماً از سوق واقف نیز تماشا کنید! بازار سنتی یکی از قدیمی ترین بازارهای کشور و از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری قطر می باشد. سوق واقف، خانه بسیاری از مغازه های سنتی گلی و ساختمان های قطری است که مسافران می توانند در آن ها اقلام مختلفی مانند صنایع دستی سنتی، ادویه های متنوع، جواهرات و غیره را خریداری نمایند. بعلاوه بهترین رستوران های قطر را در این منطقه می توان دید.

تاریخچه سوق واقف در قطر بسیار دراماتیک است زیرا در سال 2003 آتش سوزی رخ داد و بخش عمده ای از سوق سوخت. بعد از مدت ها بازار دوباره با حفظ معماری سنتی، بازسازی و اکنون به عنوان نماد ایستادگی در قطر شناخته می شود.

زمان بازدید: شنبه تا پنجشنبه: 7:30 صبح تا 12:30 بعد از ظهر و 3:30 بعد از ظهر تا 10 شب / آدینه ها: 12:30 الی 10 شب

8- ساحل Sealine؛ مقصدی عالی برای کایت سواری در قطر

آژانس های محلی زیادی در قطر وجود دارند که فعالیت های کایت سواری را ارائه می دهند. اما اگر بخواهیم بهترین را انتخاب کنیم، نام ساحل Sealine در صدر قرار می گیرد. Sealine یکی از زیباترین سواحل قطر و نقطه عالی برای لذت بردن از فعالیت هایی مانند کایت سواری است. اگر اهل هیجان هستید حتما این ورزش چالش برانگیز را امتحان کنید.

ساحل Sealine با آب های آبی عمیق و سواحل شنی نرم، چشم انداز ای خیره نماینده از غروب خورشید را ارائه می دهد.

آدرس: خیابان Sealine Beach، مساعید قطر

زمان بازدید: 24 ساعته باز است

امکانات:

 • ATV
 • شنا کردن
 • ورزش های آبی - جت اسکی، کایت سواری
 • Dune Bashing/Safari صحرا
 • باربیکیو

9- ساحل کاتارا؛ بهشت برای پاراسلینگ

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری قطر ساحل کاتارا است. این ساحل از معدود سواحل عمومی قطر است که تمامی سرگرمیات آبی مهیج از جمله پاراسلینگ را ارائه می دهد. حتی اگر جز کسانی هستید که پاراسل یا هر بازی هیجان انگیز دیگر را دوست ندارید، به هیچ عنوان نباید گشت و گذار در کاتارا را از از دست بدهید. کاتارا چشم انداز های فوق العاده زیبا دارد و قدم زدن در آن آرامش را به گردشگران هدیه می دهد.

آدرس: خیابان شکسپیر، دوحه، قطر

زمان بازدید: 9:30 صبح تا 5 بعد از ظهر

امکانات:

 • ورزشهای آبی
 • رستوران ها
 • پارکینگ خودرو

10- قلعه الزباره؛ قلعه ای که قدمت آن به قرن هفدهم تا هجدهم بازمی شود

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قطر که به علت اهمیت تاریخی و بنای معماری قدیمی اش مشهور شده است، قلعه الزباره نام دارد. منشا دقیق قلعه هنوز ناشناخته است و بسیاری معتقدند که این قلعه در قرن هفدهم تا هجدهم به وجود آمده است. در واقع، الزباره به عنوان میراث دنیای یونسکو به رسمیت شناخته شده است.

طبق شواهد تاریخی، این قلعه در سال 1811 ویران و در سال 1983 به وسیله شیخ عبدالله بن جاسم آل ثانی بازسازی شد. هدف از بازسازی قلعه حفاظت از منطقه ساحلی بود. با این حال، امروزه الزباره از نظر به تصویر کشیدن معماری سنتی کشور اهمیت زیادی دارد. این مکان با ساختار سقف، دیوارهای منحنی، مخلوطی از گوشه های گرد و برج های مربع شکل، نمونه کاملی از تکنیک های معماری قدیمی است و مسافران علاقه مند به تاریخ را از سراسر دنیا به خود جذب می نماید.

آدرس: Al Zubara Fort, Qatar زمان بازدید: دوشنبه تا یکشنبه - 7:30 صبح تا 5 بعد از ظهر

بهترین زمان سفر برای تماشا جاذبه های گردشگری قطر

قطر در طول تابستان و به ویژه در ماه های ژوئن و ژوئیه، دمای میانه تا 41.5 درجه سانتی گراد را تحمل می نماید. بنابراین در این زمان فقط می توانید از چند جاذبه قطر مانند The Pearl، ساحل دوخان، موزه ملی قطر، Place Vendome Mall و غیره تماشا کنید.

اما زمستان های این کشور هوایی مطلوب و ملایم دارد. در واقع زمان بین نوامبر و اوایل آوریل را می توان برای سفر به قطر ایده آل دانست. جالب اینجاست که گردشگری قطر در فصل زمستان با هجوم گردشگران از سراسر دنیا به اوج خود می رسد زیرا آب و هوا برای گردش در سراسر کشور مساعد است.

سخن پایانی

قطر به عنوان کشور خاورمیانه ای از بهترین ورزش ها و فعالیت های ماجراجویی گرفته تا بعضی مکان های تاریخی را به گردشگران ارائه می دهد. با سفر به قطر می توانید گزینه های متعددی برای لذت بردن و سرگرمی پیدا کنید. در واقع، قطر به علت داشتن مجموعه ای کامل از ورزش های آبی، هنر، فرهنگ و جاذبه های تماشای در بین گردشگران بسیار محبوب شده ست. اینجا کشوری است که هیچ مرزی نمی شناسد و در تمام طول سال با بهترین خدمات از بازدیدنمایندگان پذیرایی می نماید.

سوالات متداول

.

معروفترین جاذبه های گردشگری قطر کدام ها هستند؟

قلعه الزباره یکی از بهترین جاذبه های معروف قطر است و مردم در سراسر دنیا برای بازدید از این مکان باستانی به قطر می آیند. این قلعه نظامی که در سال 1938 به وسیله عبدالله بن جاسم آل ثانی ساخته شد به تازگی به لیست میراث دنیای یونسکو اضافه شده است.

قطر علاوه بر بناهای تاریخی به چه چیزی معروف است؟

سافاری های صحرا، مکان های باستان شناسی، قلعه ها، جزیره موز و مراکز خرید مدرن قطر را به مقصد محبوب گردگشران تبدیل نموده اند.

در 3 روز می توان از جاذبه های گردشگری قطر تماشا کرد؟

با سه روز اقامت در مرکز قطر، زمان کافی برای گشت و گذار در بازارهای رنگارنگ، بازدید از موزه های کلاس دنیای، رفتن به صحرا برای سافاری و گذراندن وقت برای بازدید از شگفتی های فرهنگی و طبیعی را خواهید داشت.

دوحه بهتر است یا دبی؟

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که در پی چه چیزی هستید! اگر می خواهید بر تاریخ و فرهنگ عرب تمرکز داشته باشید، دوحه مقصدی ایده آل تر است. اما اگر در پی سرگرمیات متنوع تر هستید، دبی انتخاب بهترین خواهد بود.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 26 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1403 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2259

به "10 جاذبه گردشگری قطر که نباید از دست بدهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه گردشگری قطر که نباید از دست بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید