11 روش برای داشتن یک مدل موی مجذوب کننده با هدبند

به گزارش مجله تور مالزی، فرقی نمی کند که موهای بلند داشته باشید یا کوتاه. موهایتان فر باشد یا صاف. همواره استفاده از هدبند یکی از برترین روش ها برای مدل دادن به مو و ست کردن آن با لباس است. اگر دوست دارید یک مدل موی مجذوب کننده داشته باشید که کمی رنگ و زیبایی به استایل روزمره شما اضافه کند، از هدبند بهره ببرید.

11 روش برای داشتن یک مدل موی مجذوب کننده با هدبند

11 مدل موی مجذوب نماینده با هدبند

هدبند یک اکسسوری مجذوب نماینده برای اضافه کردن به استایل است. این اکسسوری مو نسبت به سایر اکسسوری ها، امکان بیشتری برای خلاقیت و اضافه کردن رنگ و لعاب به ظاهر موها دارد. این روزها می توانید هدبند با طرح ها و رنگ های متنوع پیدا کنید و آن را با لباس های خود ست کنید. انواع هدبندهای پارچه ای، ریسه ، هدبندهای باریک و پهن و… وجود دارد و تقریبا با هر طرح و رنگی که بخواهید، هدبند پیدا می گردد.

برای استفاده از هدبند روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه مطلب 11 روش را به شما معرفی خواهیم کرد:

1. بافت مو همراه با هدبند

اگر موی شما بلند است، برای این که یک استایل کلاسیک و راحت داشته باشید می توانید موهای خود را شل ببافید و بعد با هدبند، موهای جلوی صورت خود را عقب ببرید. اگر دوست داشته باید می توانید قسمتی از موهای جلوی سر یا چتری های خود را زیر هدبند نبرید و روی صورت نگه دارید.

یکی از گزینه های جایگزین برای این مدل، درست کردن یک هدبند بافته شده با موهای خودتان است. این مدل معمولا برای موهای روشن تر مناسب است. برای این مدل می توانید دسته ای از موها را از لایه های زیرین و پشت سر انتخاب کنید و آن را معمولی یا هر مدلی که دوست دارید ببافید. بعد موی بافته شده را به شکل یک هدبند بالای سر ببرید و به طرف دیگر سر، با گیره وصل کنید.

البته با موی تیره هم می توانید این مدل را اجرا کنید ولی با موی روشن، بافت موها بهتر دیده می گردد.

  • 11 علت اصلی ریزش مو در زنان و راهکارهایی برای جلوگیری از آن

2. رها کردن انتهای مو

وقتی از هدبند استفاده می کنید لازم نیست نگران مدل موهای خود باشید. بدون حالت دادن به مو می توانید انتهای موها را رها کنید. این مدل برای تمام انواع مو، کوتاه، بلند، فر، صاف و مجعد، مناسب است. کافی است هدبند را روی سر بگذارید و انتهای مو را بدون حالت دادن رها کنید.

در خصوص جای قرار دادن هدبند می توانید مدل های مختلف را امتحان کنید تا مدلی که بیشتر به چهره شما می آید را پیدا کنید؛ مثلا اگر دوست دارید چهره شما بیشتر دیده گردد و داخل یک قاب قرار بگیرد، هدبند را می توانید درست همان جایی بگذارید که موهای سرتان رشد نموده است. یعنی موهای شما جلوی هدبند نباشد. با این روش، چهره شما داخل یک قاب قرار می گیرد.

اگر پیشانی بلندی دارید و می خواهید آن را بپوشانید یا دوست دارید کمی از موهای شما هم دیده گردد، هدبند را عقب تر قرار دهید طوری که بخشی از موهای جلوی سر، از هدبند به سمت صورت بیرون بیایند. می توانید این موها را کوتاه کنید و حالت چتری به آن بدهید.

قسمت چتری صورت را می توانید صاف رها کنید یا اینکه با اتو مو یا سایر حالت دهنده ها مو، آن را فر کنید.

3. تقسیم کردن مو

یکی از مدل های رایج برای حالت دادن به موها، روش تقسیم کردن مو به دو قسمت بالا و پایین است. این مدل را می توانید با موهای میانه تا بلند امتحان کنید و فرقی نمی نماید که موی صاف داشته باشید یا فر.

برای این مدل، در قسمت پشت سر، موها را با یک خط افقی، به دو قسمت بالا و پایین تقسیم کنید. قسمت بالایی را می توانید به شکل دم اسبی ببندید یا آن را گوجه ای کنید. قسمت پایینی را معمولا به حال خود رها می نمایند اما می توانید آن را صاف یا فر کنید. این استایل را می توانید با یک هدبند یا روبان باریک رنگی، کامل کنید. حتی این مدل را می توانید برای مراسم کوچک یا حتی عروسی خودتان هم انتخاب کنید. اگر به جای هدبند از ریسه های گل یا تاج عروس بهره ببرید، یک استایل ساده و زیبا برای عروسی خواهید داشت.

4. دم اسبی

هدبند یکی از اکسسوری های مجذوب نماینده برای کامل کردن استایل مو به شکل دم اسبی است. برای این مدل، باید دم اسبی را بالا ببندید. موهای خود را جمع کنید و دم اسبی را طوری ببندید که در قسمت پشت سر و نزدیک به بالای جمجمه قرار بگیرد.

حالا این مدل را می توانید با اضافه کردن هدبند کامل کنید. اضافه کردن هدبند، باعث می گردد که چهره شما داخل یک قاب زیبا قاب گرفته گردد و زیبایی چهره، نمایان تر گردد. برای این منظور، هدبند را با فاصله چند سانتی متری از محل رویش موها به سر ببندید. می توانید از شامپوی خشک یا اسپری برای ایجاد بافت و حجم در انتهای موها بهره ببرید.

اگر دوست دارید استایل بوهمی داشته باشید، به جای هدبند می توانید از دستمال سر یا هدبندهای پهن بهره ببرید. در غیر این صورت هدبندهای باریک و حتی ریسه های تزیینی هم انتخاب خوبی است.

5. مدل گوجه ای

شینیون های شل یا مدل گوجه ای که آن را پایین تر ببندید، مدل های خوبی هستند برای اینکه استایل خود را با هدبند کامل کنید. برای این مدل، موهای خود را از وسط یا کنار دو قسمت کنید، یک هدبند پشت گوش قرار دهید و ادامه موها را به شکل گوجه ای درست پشت سر ببندید. اگر دوست دارید یک استایل غیررسمی و مجذوب نماینده داشته باشید از هدبندهای پهن که دارای نقش ونگار هستند بهره ببرید. اگر می خواهید استایل رسمی و شیک داشته باشید از هدبندهای باریک تر بهره ببرید.

6. دم اسبی پایین

اگر موهای کوتاه دارید، نمی توانید آن را بالای سر به شکل دم اسبی یا گوجه ای ببندید. اما لازم نیست برای داشتن این استایل مو، حتما موی بلند داشته باشید. دم اسبی یا مدل گوجه ای را پایین تر ببندید و آن را با اضافه کردن هدبند روی خط رویش مو یا عقب تر، کامل کنید.

7. مدل فرنچ توییست

مدل موی زیبای فرنچ توییست همواره مد است و همواره مجذوب نمایندهیت خاص خود را دارد. این مدل مو را می توانید برای موقعیت های مختلف، از موقعیت های خیلی رسمی گرفته تا جمع های محبت آمیز انتخاب کنید. اگر برای یک موقعیت رسمی این مدل را انتخاب می کنید، از یک هدبند باریک و ساده به رنگ مشکی برای کامل کردن استایل خود بهره ببرید. اگر چتری های کوتاه دارید، آن را از جلوی هدبند به سمت بیرون رها کنید و زیر هدبند پنهان نکنید.

هدبند بافته شده از موهای خودتان، تکمیل نماینده خوبی برای استایل فرنچ توییست است.

8. هدبندهای زمستانی

در فصل های سرد سال، هدبندها می توانند علاوه بر یک اکسسوری تزیینی، از شما در برابر سرما حفاظت نمایند. برای زمستان از هدبندهای پهن بهره ببرید و آن را درست روی قسمتی از پیشانی و در قسمت رویش موها قرار دهید. برای این مدل، کافی است موهای خود را زیر هدبند رها کنید.

9. هدبند برای موهای فر

حالت دادن به موهای فر معمولا سخت است و افراد را کلافه می نماید. اگر موی فر دارید، با اضافه کردن انواع هدبندها می توانید بدون هیچ دردسری موهای خود را حالت بدهید. فقط کافی است موهای خود را با یک کلیپس بالای سر ببندید و یک هدبند به آن اضافه کنید. هدبند را با کمی فاصله از محل رویش مو قرار دهید.

10. هدبند همراه با بافت یک طرفه

این مدل مو برای موقعیت های مختلف مناسب است. اگر از هدبند مناسب بهره ببرید، این مدل حتی برای عروس هم یک انتخاب عالی است. برای داشتن این استایل، ابتدا یک هدبند مناسب بالای سر خود ببندید. می توانید چتری های خود را جلوی هدبند قرار دهید. موهای خود را از پشت به یک طرف جمع کنید و در همان طرف، ببافید.

این مدل را اگر با هدبندهای پارچه ای و رنگی درست کنید، برای موقعیت های غیررسمی مناسب است. اگر آن را با ریسه های نازک، هدبندهای باریک و اکسسوری های براق همراه کنید برای عروسی مناسب است.

  • 9 روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

11. هدبند همراه با دردلاک

هدبند یکی از اکسسوری های مجذوب نماینده برای تکمیل استایل موی دردلاک است. اگر موهای خود را دردلاک نموده اید، برترین اکسسوری که می توانید برای آن بهره ببرید، هدبندهای رنگی و پهن است. این هدبندهای پهن را درست روی خط رویش مو ببندید. این مدل مو معمولا با هدبندهای باریک خوب نمی گردد چون یک استایل غیررسمی است. هر چقدر هدبند پهن تری داشته باشید که دارای رنگ های متنوع یا نقش ونگار خاصی باشد، با این مدل مو مناسب تر است.

منبع: Masterclass

منبع: دیجی استایل
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2055

به "11 روش برای داشتن یک مدل موی مجذوب کننده با هدبند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 روش برای داشتن یک مدل موی مجذوب کننده با هدبند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید