آگهی های دیوار فروشگاه ها؛ بالای 190 هزار کالا!

به گزارش مجله تور مالزی، از اواخر بهار سال جاری امکان جدیدی به نام دیوار فروشگاه ها به خدماتی که دیوار ارائه می دهد، اضافه شد. در این سرویس صاحبان فروشگاه ها و مغازه های ریز و درشت سطح شهر می توانند کالاهای نو را هم روی دیوار به مشتریان عرضه نمایند. هر کدام با یک آدرس اختصاصی و با استفاده از امکانات فنی و اعتبار دیوار. یعنی تا پیش از این اگر دیوار بستر لازم برای ارائه آگهی های نیازمندی های آنلاین از واسطه شهروندان را فراهم می کرد و بیشتر کالاهای دست دوم و کارکرده در آن عرضه می شد، حالا این فرصت ایجاد شده فروشگاه های خُرده فروشی و تولیدنماینده ها محصولات نو را هم در این جامعه آماری 35 میلیونی کاربران دیوار در دسته های لوازم منزل، لوازم الکترونیکی و پوشاک، شخصی و سرگرمی و فراغت عرضه نمایند. اتفاقی که با توجه به رشد روزافزون خرید آنلاین و شرایط خاص شیوع کرونا به سود کسب و کارها و مشتریان تمام شده. بد نیست حالا که به روزهای آخر اسفند 99 نزدیک می شویم یکبار کارنامه دیوار فروشگاه ها را مرور کنیم و چند نکته آماری درباره آن بخوانیم ببینیم تا الان اوضاع چطور پیش رفته است.

آگهی های دیوار فروشگاه ها؛ بالای 190 هزار کالا!

دیوار فروشگاه ها چند فروشنده دارد؟

تعداد کل فروشندگان تایید شده دیوار فروشگاه تا اول اسفند 21 هزار و 456 نفر است. برای هرکدام از این نفرات یک آدرس یا به نوعی شعبه اختصاصی در نظر گرفته شده تا محصولات خود را عرضه نمایند؛ یک کسب و کار شیک و شسته و رُفته. تا یک ماه پیش تعداد این شعبه ها البته 18 هزار و 536 مورد بود که در این بازه زمانی کمتر از یک ماه 16 درصد رشد داشته و این موضوع نشان می دهد در این روزها و هفته های منتهی به سرانجام سال کسب و کار دیوار فروشگاه ها هم در حال رونق دریافت است. از این آمار 21 هزار و 456 نفر فروشندگان تایید شده دیوار، تقریبا حدود 3 هزار نفر قبلا اعلام کردند که کاربر دیوار بودند و محصولی در این پلتفرم عرضه کردن و مابقی جمعیت حدود 18.5 هزار نفری به نوعی کاربران جدید هستند. این نکته آماری هم نشان می دهد سرویس دیوار فروشگاه ها در نگاه اول به حد کافی مفید و کارآمد بوده که نفرات جدید هم برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود در فضای آنلاین به آن تکیه کردند.

آگهی های دیوار فروشگاه ها چقدر دیده می شوند؟

حالا سوال اینجا است که اگر فروشنده یا فروشگاه هایی قصد داشته باشند به سرویس دیوار فروشگاه ها بپیوندند، در مقایسه با فضایی مثل اینستاگرام آیا آگهی آن ها بیشتر دیده می گردد؟ اول این نکته را بگوییم که تعداد آگهی های منتشر شده در کل سرویس دیوار فروشگاه ها به 190 هزار آگهی رسیده است. این عدد البته تا ماه پیش از 156 هزار و 628 آگهی فراتر نرفته بود. بنابراین می توانیم به طور میانگین محاسبه کنیم که به ازای هر فروشگاه 9 آگهی منتشر شده است. حالا متوسط تعداد بازدید آگهی های فروشگاهی در هفته چقدر بوده؟ این عدد تا روز دوم اسفند ماه 15 میلیون کلیک گزارش شده. در یک ماه اخیر این تعداد متوسط کلیک ها 15 درصد یا به عبارتی 2 میلیون افزایش داشته است. این نشان می دهد تعداد بازدیدنماینده ها و به عبارتی مشتریان بالقوه در فضای دیوار فروشگاه ها به مراتب بیشتر از فضایی مثل اینستاگرام است. ضمن اینکه اینستاگرام یک فضای اختصاصی برای فروش کالا نیست و در ایران خدمات و پشتیبانی ندارد و تازه برای دیده شدن یک آگهی و جذاب فالوئر باید میلیون ها تومان در آن هزینه کرد. در حالی که در سرویس دیوار فروشگاه ها با کمترین هزینه و دردسر می گردد مشتری جدی و دست به نقد پیدا کرد.

حالا در این یک ماه اخیر چطور تعداد آمار آگهی و بازدیدنماینده های دیوار فروشگاه ها چنین جهش چشمگیری داشته؟ به نظر می رسد دیوار در این فاصله زمانی با انواع روش ها و ترفندهای فنی پیروز شده تعداد بازدیدنماینده آگهی های فروشگاه ها را افزایش دهد و عملا به رونق کسب وکارهای اینترنتی در این بخش یاری کند. این نکته البته در ادامه به سود خود دیوار هم بوده و بیشینه درآمد دیوار در این یک ماه اخیر حتی تا 100 درصد رشد داشته است. ضمن این که نقش دیوار فروشگاه ها در کل درآمد و گردش اقتصادی دیوار هم روز به روز در حال عظیم شدن است و در یک ماه اخیر یک رشد 66 درصدی را نسبت به رقم قبلی تجربه نموده؛ هرچند که هنوز برای رسیدن به نقطه ایده آل راه طولانی ای در پیش دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1468

به "آگهی های دیوار فروشگاه ها؛ بالای 190 هزار کالا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آگهی های دیوار فروشگاه ها؛ بالای 190 هزار کالا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید