از کسی که می گوید در سیستان و بلوچستان تخت خالی داریم شکایت می کنیم

به گزارش مجله تور مالزی، نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت که در حال حاضر بزرگترین مشکل سیستان و بلوچستان کمبود اکسیژن، پزشک و واکسن است که باید در این استان واکسن بدون در نظر گرفتن گروه های سنی زده شود.

از کسی که می گوید در سیستان و بلوچستان تخت خالی داریم شکایت می کنیم

به گزارش ایسنا فداحسین مالکی، در توضیح آخرین شرایط استان سیستان و بلوچستان از نظر شیوع سویه دلتای ویروس کرونا گفت: اخیرا مسئولی از وزارت بهداشت در اردبیل اظهارات غیرکارشناسی مطرح نمود، مبنی بر این که در استان سیستان و بلوچستان خبری نیست و 500 تخت خالی وجود دارد و حتی طبق گزارش ارائه شده به او یک نفر بیشتر فوت نکرده است. این اظهارات موج نگرانی را بین مردم ایجاد کرد و نوعی توهین به شعور مردم بود.

وی توضیح داد: ما در جلسه ای با حضور معاون وزیر کشور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و استاندار آمار بیان شده از سوی وزیر کشور در همان روز را بررسی کردیم. در آن روز 32 نفر فوت شده بودند و معلوم نیست برچه اساسی می گویند فقط یک نفر فوتی داشته آن هم پیرمردی که مریض بوده است.

این عضو مجمع کنندگان استان سیستان و بلوچستان اضافه نمود: می گویند که در زاهدان و استان سیستان و بلوچستان تخت خالی وجود دارد که این هم دروغ محض است، ما در همان جلسه این موضوع را تاکید کردیم که همه موید وجود مشکل است البته در حال حاضر سپاه با چند بیمارستان وارد عمل شده، 200 کادر پزشکی وارد استان شده و ارتش در حال ساخت بیمارستان است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام هم قرار است بیمارستان بسازد و تخت خالی در اختیار استان قرار دهند، هلال احمر هم تعهداتی داده که امید می رود کمبود تخت بیمارستانی با کار سپاه و ارتش و ستاد اجرایی رفع شود.

مالکی اضافه نمود: ما از گوینده این سخنان به دلیل اظهاراتش شکایت خواهیم کرد، دادستان زاهدان هم اعلام جرم کرده، چون همه تلاش می کنیم این شرایط را کنترل و بیماری را مهار کنیم، اما نمکی که بر زخم مردم استان ریختند تنها با پیگیری دستگاه قضایی رفع خواهد شد.

وی درباره مسائل استان سیستان و بلوچستان گفت: ما کمبود اکسیژن، پزشک و واکسن داریم واکسن معضل جدی است که باید هرچه سریع تر اقداماتی برای آن انجام شود بدان معنا که واکسن به همه مردم بدون در نظر گرفتن گروه های سنی تزریق شود. قطعا با کنترل سیستان و بلوچستان می توان از سرایت ویروس به سایر استان ها جلوگیری کرد.

کننده زاهدان در مجلس شورای اسلامی درباره میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اغلب مردم پروتکل ها را رعایت می کنند، اما با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی مردم باید روی این موضوع کار شود، مدیریت استان هم باید مراکز جمعیت را قرنطینه کرده و حتی تعطیلاتی را اعمال کنند تا بتوان به سمتی رفت که این نگرانی رفع شود.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1700

به "از کسی که می گوید در سیستان و بلوچستان تخت خالی داریم شکایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کسی که می گوید در سیستان و بلوچستان تخت خالی داریم شکایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید