افزایش شیوع اختلالات ناشی از سلامت روان در پاندمی کرونا

به گزارش مجله تور مالزی، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: براساس آمار سازمان جهانی بهداشت تعداد افرادی که از اختلالات ناشی از سلامت روان رنج می برند در سالیان اخیر افزایش پیدا نموده و در دوران شیوع کرونا این آمار بیشتر هم شده است.

افزایش شیوع اختلالات ناشی از سلامت روان در پاندمی کرونا

به گزارش خبرنگاران و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر سید جعفر حسین نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان که امروز در مرکز همایش های رازی برگزار گردید با بیان اینکه این جشنواره پیغام امید و تعامل دارد، گفت: در واقع این مدل پیغام ها هستند که در این برهه زمانی می توانند به ما یاری نمایند؛ همه این موارد بر مقوله بهداشت روان تاکید دارند.

وی ادامه داد: براساس آمار سازمان جهانی بهداشت تعداد افرادی که از اختلالات ناشی از سلامت روان رنج می برند در سالیان اخیر افزایش پیدا نموده و در دوران شیوع کرونا این آمار بیشتر هم شده است.

دکتر حسین با تاکید بر اینکه مقوله اختلالات روانی ناشی از پاندمی مهم است، مطرح کرد: اختلالات روانی در این نمایشگاه مورد توجه قرار گرفته است؛ ما در این رویداد خواستیم توجه تصمیم گیران را به مقوله اختلالات روانی جلب کنیم.

ضرورت توجه بیش از پیش سیاست گذاران به مقوله انگ اجتماعی

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با اشاره به اینکه ایران تاریخ طولانی و فرهنگی بسیار غنی دارد، اعلام نمود: انگ اجتماعی مقوله دیگری بود که در این جشنواره به آن توجه شده است، این موضوع مختص جمهوری اسلامی ایران نیست و در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد؛ یک نگاه آینده گرایانه به ما نشان داد که این موضوع بسیار مهم است و سیاست گذاران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1871

به "افزایش شیوع اختلالات ناشی از سلامت روان در پاندمی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شیوع اختلالات ناشی از سلامت روان در پاندمی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید