الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور

به گزارش مجله تور مالزی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور از ابلاغ طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور مستند به راهنمای گام دوم مبارزه با کرونا ویروس مصوب وزارت بهداشت اطلاع داد.

الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور

به گزارش گروه اجتماعی مجله تور مالزی، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: پروتکل گام دوم مبارزه با کرونا ویروس مصوب وزارت بهداشت و الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی های شهری کشور به سازمان های تاکسیرانی ابلاغ گشت.

وی اضافه نمود: در طرح فاصله گذاری اجتماعی، رانندگان موظفند در تاکسی های درون شهری حداکثر تعداد 3 نفر مسافر سوار کنند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در رابطه با غربال گری و مراقبت از گروه های آسیب پذیر گفت: باید نسبت به غربالگری رانندگان و مسافران به صورت مستمر اقدام لازم به عمل آید و رانندگان از سوار کردن مسافرین دارای علائم خودداری کنند، همچنین از فعالیت افرادی که دارای علائم بیماری می باشند جلوگیری بعمل خواهد امد.

این مسئول با بیان اینکه استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی توسط رانندگان الزامی است ادامه داد: دستگاه های متولی تامین این محصولات باید احتیاج حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور را در چارچوب الزامات تعریف شده تامین کنند تا بتوان نسبت به اجرایی کردن این موارد اقدام لازم به عمل آورد. همچنین در شهر های دارای زیر ساخت های پرداخت الکترونیک باید، دریافت و پرداخت کرایه باید به صورت غیر نقدی و به صورت الکترونک انجام گردد.

ضامنی در سرانجام خاطر نشان کرد: پیغام های آموزشی -بهداشتی با محتوی چگونگی رفتار رانندگان در مقابله با کرونا ویروس در قالب پیغامک، اینفوگرافی، پوستر و کلیپ تهیه و ارسال و به صورت دوره ای توسط این اتحادیه در اختیار تاکسیرانی ها قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 896

به "الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید