معلولان با تکیه بر نیروی ایمان توانسته اند در راستا توسعه کشور گام بردارند

به گزارش مجله تور مالزی، خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: معلولان با تکیه بر نیروی ایمان و بهره گیری از استعدادهای بزرگ خویش توانسته اند در راستا رشد، شکوفایی، یاری به توسعه کشور و افتخارآفرینی در میادین مختلف علمی و ورزشی گام های موثری بردارند.

معلولان با تکیه بر نیروی ایمان توانسته اند در راستا توسعه کشور گام بردارند

حمید ملانوری، پیغامی به مناسبت روز جهانی معلولان صادر کرد.

به گزارش خبرنگاران، متن این پیغام بدین توضیح است:

سیزدهم آذر ماه مصادف با سوم دسامبر، شروع هفته ای برای بزرگداشت مقام گروهی از همنوعان ماست که در عمل ثابت کرده اند، معلولیت محدودیت نیست و با اراده ای استوار و پولادین می توان به قله های توفیق صعود کرد حتی اگر نقص عضوی وجود داشته باشد.

بدون تردید معلولان با تکیه بر نیروی ایمان و بهره گیری از استعدادهای بزرگ خویش توانسته اند در جهت رشد، شکوفایی، یاری به توسعه کشور و افتخارآفرینی در میادین مختلف علمی و ورزشی گام های موثری بردارند که کسب مدارج عالی علمی و برافراشتن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران توسط جامعه معلولین کشور در مسابقات جهانی نمونه های بارزی از این توفیقات است.

به همین دلیل دولت تدبیر و امید به منظور بهره مندی هرچه بیشتر از قابلیت های شگرف معلولان، حداکثر ظرفیت و توان را برای توانبخشی، بازتوانی و بهره مندی عادلانه از منابع، امکانات و موقعیت ها و همچنین حضور بی دغدغه آنان در جامعه به کار بسته است.

در شرایط موجودِ متاثر از شیوع بیماری کرونا در اقصی نقاط جهان و در کشور عزیزمان، این نگاه ها ویژه تر شده و دستگاه های متولی مکلف گشته اند به منظور حفظ سلامت و ایمنی جامعه هدف مقیم در مراکز شبانه روزی و تجمعی معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن، عزم خود را جزم کرده و از هیچ کوششی فروگذار نباشند.

اینجانب ضمن تبریک این هفته به دست اندرکاران و فعالان این عرصه به ویژه افراد با نیازهای ویژه استان و خانواده های شکیبا آنان، امید دارم با توجه به شعار سال جاری ساخت جهانی بهتر پس از کرونا برای افراد دارای معلولیت (فراگیر، دسترس پذیر و پایدار) همه با هم در سایه مشارکت و همدلی، زمینه های حضور فعال تر معلولان بزرگوار را در همه عرصه های اجتماعی هموارتر سازیم و با همت و کوشش دستگاه های اجرایی استان، راهکارهای اجرایی شدن قوانین حمایتی مصوب در خصوص معلولان و همچنین استفاده بهینه آنها از خدمات و امکانات عمومی، رفاهی، فرهنگی، آموزشی، فرصت های شغلی را به عنوان مطالبه ای به حق از سوی جامعه معلولین ارائه نماییم. از ایزد منان بهترین ها را برای تمامی معلولین و نیز خادمین و خیرینی که در تسهیل شرایط زندگی برای آنها همت می گمارند، مسئلت دارم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1304

به "معلولان با تکیه بر نیروی ایمان توانسته اند در راستا توسعه کشور گام بردارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلولان با تکیه بر نیروی ایمان توانسته اند در راستا توسعه کشور گام بردارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید