امیرعبداللهیان: توسعه ارتباط ایران و روسیه نقش موثری در اجرایی شدن توافقات دارد

به گزارش مجله تور مالزی، دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت: توسعه ارتباطات ایران و روسیه بویژه در عرصه پارلمانی نقش مؤثری در افزایش سطح تعاملات و یاری به اجرایی شدن کلیه توافقات فی مابین دارد.

امیرعبداللهیان: توسعه ارتباط ایران و روسیه نقش موثری در اجرایی شدن توافقات دارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی مجله تور مالزی، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین الملل ملاقات و مصاحبه کرد.

امیرعبداللهیان در این ملاقات به مناسبات راهبردی و مهم جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اشاره نمود و گفت: توسعه ارتباطات دو کشور بویژه در عرصه پارلمانی نقش مؤثری در افزایش سطح تعاملات و یاری به اجرایی شدن کلیه توافقات فیمابین دارد.

سفیر روسیه در تهران نیز در این ملاقات از آمادگی نمایندگان مجالس دوما و شورای فدراسیون روسیه برای توسعه ارتباط با همتایان ایرانی خود در مجلس شورای اسلامی در دوره جدید اطلاع داد و اضافه نمود: تعامل بخش های مختلف مجالس دوکشور اعم از کمیسیون ها و گروه های دوستی - پارلمانی، در ایجاد هماهنگی میان دستگاه های اجرایی دو کشور برای توسعه مناسبات دوجانبه و پیشبرد طرح ها و برنامه های مشترک تهران - مسکو در عرصه های منطقه ای و بین المللی تاثیر بسزایی دارند.

لزوم همکاری بخش های بهداشتی و درمانی دوکشور برای مهار کرونا ویروس از دیگر موارد مطرح شده در این ملاقات بود.

همچنین دو طرف در این ملاقات بر لزوم افزایش رایزنی و مشورت های سیاسی و پارلمانی تهران - مسکو تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1089

به "امیرعبداللهیان: توسعه ارتباط ایران و روسیه نقش موثری در اجرایی شدن توافقات دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: توسعه ارتباط ایران و روسیه نقش موثری در اجرایی شدن توافقات دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید