اپل واچ پا به دنیای سلامت روان گذاشت!

به گزارش مجله تور مالزی، دیجیاتو نوشت: در این روش از مدل های یادگیری ماشینی استفاده شده تا یک دستگاه پوشیدنی بتواند اطلاعاتی درباره انعطاف پذیری و آرامش انسان ها جمع آوری کند.

اپل واچ پا به دنیای سلامت روان گذاشت!

دستگاه های پوشیدنی مانند اپل واچ می توانند داده های مربوط به سلامت که شامل مواردی از جمله تعداد قدم ها، کالری سوزانده شده، زمان خواب و ضربان قلب را جمع آوری کنند. اکنون در مطالعه جدیدی، دانشمندان اثبات کرده اند که در آینده می توان از این دستگاه های پوشیدنی برای ارزیابی سلامت روان نیز استفاده کرد.

دانشمندان مدرسه پزشکی آیکان در مانت ساینای، نیویورک، با کمک مدل های یادگیری ماشینی و داده های جمع آوری شده غیرفعال از طریق ابزارهای پوشیدنی مانند اپل واچ، پیروز شده اند تا انعطاف پذیری و آرامش ذهنی افراد را ارزیابی کنند.

نحوه مقدار گیری سلامت روان با اپل واچ

محققان در مطالعه خود که برای درک تأثیرات همه گیری بر سلامت روان طراحی شده است، ابتدا داده های 329 کارمند هفت بیمارستان شهر نیویورک را جمع آوری کردند. به این افراد گفته شده بود که در طول مطالعه، از اپل واچ سری 4 یا 5 استفاده کنند که تغییرات ضربان قلب (فاصله بین ضربان ها) و ضربان قلب در حالت استراحت را مقدار گیری می کنند. تغییرات ضربان قلب، پاسخ فیزیکی بدن به استرس را نشان می دهند.

آن ها سپس با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشینی که برای تجزیه وتحلیل داده ها طراحی شده بودند، متوجه شدند که می توانند انعطاف پذیری فرد و ترکیبی از انعطاف پذیری، خوش بینی و حمایت عاطفی او را براساس تغییرات ضربان قلبش تعیین کنند.

رابرت هیرتن، نویسنده اصلی این مطالعه می گوید: ابزارهای پوشیدنی برای جمع آوری مداوم اطلاعات در مورد شرایط فیزیکی افراد فراهم شده است. نتایج ما بینشی را در مورد ارزیابی ویژگی های روان شناختی از داده های جمع آوری شده منفعلانه ارائه می کند.

میکول تسوایگ، یکی از نویسندگان این مطالعه نیز می گوید: امیدوارم که این رویکرد ارزیابی و مراقبت های روانشناختی را در دسترس افرادی قرار دهد که در حال حاضر به آن دسترسی ندارند. ما همچنین قصد داریم این تکنیک را برای گروه های بیمار دیگر نیز ارزیابی کنیم تا بتوانیم الگوریتم آن را اصلاح کنیم و آن را بهبود بخشیم.

بنابراین محققان قصد دارند به تحقیقات خود در این زمینه ادامه دهند و از داده های پوشیدنی برای بررسی طیف وسیعی از اختلالات جسمی و روانی استفاده کنند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1402 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2192

به "اپل واچ پا به دنیای سلامت روان گذاشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل واچ پا به دنیای سلامت روان گذاشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید