باغگلی نمیتواند حتی مدیر مدرسه باشد

به گزارش مجله تور مالزی، نماینده مردم رشت در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: باید به تجربه کاری افراد دقت کرد و ایشان حتی سابقه یک روز مدیریت در دستگاه های دولتی و استخدامی را ندارد.

باغگلی نمیتواند حتی مدیر مدرسه باشد

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش ایلنا، سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در جریان آنالیز صلاحیت وزرای پیشنهادی در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: آقای رئیسی اگر امروز نمایندگان و مردم ایران دغدغه دارند، برای این است که مسئول اول اجرایی کشور را به اسم ناجی خود در مسائل اجرایی و مالی کشور می بینند.

او ادامه داد: اگر مخالفتی می کنیم به جهت جوان بودن وزیر پیشنهادی نیست، مگر در بین وزرای پیشنهادی دیگر فرد جوان وجود ندارد؟ چرا با ایشان مخالفت می گردد؟ چرا مجلس با برخی از افراد مخالفت می نماید؟ چرا که دوست داریم برای دولت برترین ها اتفاق بیفتد و مردم و ما را سرافکنده نکند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مخالفتی با وزیر جوان نداریم، گفت: اما عزیزانی که از جبهه و جنگ حرف می زنند تناقض هایی در فرمایشاتشان وجود دارد. خانواده آموزش و پرورش 50 میلیون نفر است و چشم مردم به این صندلی است و برای فرهنگ و آموزش کشور باید در هیات دولت صندلی ویژه ای باشد.

دلخوش گفت: مگر می گردد وزیر آموزش و پرورش با این همه افراد تحت پوشش صندلی پایینی داشه باشد و نتواند از خود حرف بزند؟ بحث جوان بودن نیست. آیا آدمی که آموزش ندیده را برای جبهه و جنگ می فرستادید؟ وقتی اینهمه آموزش دیده و آدم های پخته تر داریم که می گردد از آن ها استفاده کرد از برادری استفاده کنیم که در بدنه دولت نبوده است؟

نماینده مردم صومعه سرا در ادامه صحبت های خود گفت: خود وزیر پیشنهادی باید به این توجه کند که وقتی آدم های باتجربه در این صندلی وجود دارد اگر به فردی به بیرون از تشکیلات رای دهیم توهین به آموزش و پرورش است.

او در ادامه با اشاره به صحبت های رئیس جمهور درباره باغگلی گفت: آقای رئیس جمهور گفتند ایشان در کودکستان و دبستان کار اجرایی کردند، تا جایی که می دانم مهدکودک را مردان نمی چرخانند، خانم ها می چرخانند. خود ایشان اعتراف کردند سه سال در دبیرستان کار کردند.

دلخوش گفت: به ایشان بی احترامی نمی کنیم، اما خواهش من این است اگر می خواهید یک مدیر برای آموزش انتخاب کنید سابقه کارش را نگاه کنید. باید سابقه ده تا دوزاده ساله داشته باشد که در ادامه مدیر آموزش و پرورش گردد.

او اضافه نمود: در تامین مطالبات معلمان، فرهنگیان، بازنشستگان چقدر این وزارتخانه پیروز بوده؟ هیچ! مجلس کوشش خود را نموده، اما می خواهد فضا را به گونه ای فراهم کند که معلم از حق و حقوق مادی اولیه برخوردار باشد. آقای باغگلی با توجه به اینکه تجربه و تخصص ندارند نمی توانند در تامین معاش فرهنگیان در شرایط فعلی کاری نمایند.

دلخوش گفت: نکته دیگر در ارتباط با باغگلی این است که شرایط کلی برنامه های ایشان از نظر مطابقت با اسناد بالادستی در 126 شاخص؛ 48 مورد منطبق و 36 مورد همسو است و 42 مورد را هم در برنامه های خود ذکر ننموده اند.

او گفت: در مجموع امتیازات معاونت نظارت، 50 و نیم برای ایشان در نظر گرفته شده که کمترین امتیاز در کابینه پیشنهادی بوده است. ایشان در آنالیز کیفی که 9 شاخص است تنها دو مورد را به طور کامل کسب نموده است.

دلخوش اضافه نمود: مقدار انطباق با سیاست های کلی نظام 49 شاخص است که 20 شاخص منطبق، 16 شاخص همسو و 13 شاخص در برنامه های ایشان نیست. انطباق با سند تحول بنیادین 15 مورد است که 7 مورد منطبق، 5 مورد همسو و 3 مورد اصلا ذکر نشده است.

او گفت: از نمایندگان درخواست می کنم که به این موارد دقت نمایند کشتی بزرگی که بیش از 2 میلیون فرهنگی بازنشسته و شاغل و 15 میلیون دانش آموز دارد به ناخدایی احتیاج دارد که تجربه داشته باشد.

دلخوش ادامه داد: مگر اینجا جبهه است که الان مثال جبهه را بزنیم؟ باید به تجربه کاری دقت کرد. ایشان سابقه یک روز مدیریت در دستگاه های دولتی و استخدامی را ندارد، آیا در بین فرهنگیان و فرهیختگان فرد دیگری نیست؟ اگر نیست بله دست ایشان را هم می بوسیم و رای می دهیم.

نماینده مخالف وزیر پیشنهادی اضافه نمود: در شرایط فعلی براساس ضوابط و شرایط احراز؛ ایشان حتی نمی تواند مدیر یک مدرسه باشد. برای شما و آقای رئیسی احترام قائلم، اما می خواهیم آقای رئیسی سربلند باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1716

به "باغگلی نمیتواند حتی مدیر مدرسه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغگلی نمیتواند حتی مدیر مدرسه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید