بزرگترین هلدینگ سیمان کشور به بورس می آید

به گزارش مجله تور مالزی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از عرضه 15 درصد از سهام عظیم ترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور در بورس به عنوان یکی از زیر مجموعه شستا اطلاع داد.

بزرگترین هلدینگ سیمان کشور به بورس می آید

به گزارش مجله تور مالزی به نقل از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، محمد رضوانی فر با اشاره به درج نماد سیتا در بورس اوراق بهادار تهران، گفت: شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین به عنوان یکی از هلدینگ های تابعه شستا در سه حوزه صنعت سیمان، صنعت عمران، ساختمان و حمل و نقل فعال است.

وی اضافه نمود: سیمان تامین بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور محسوب می گردد و به طور مستقیم و غیرمستقیم در 45 شرکت سهام دارد که از این تعداد 30 شرکت مدیریتی و 15 شرکت غیرمدیریتی است و از این میان 26 شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و 19 شرکت غیربورسی است.

رضوانی فر اظهارداشت: 30 درصد از ظرفیت فراوری و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ است و سود تجمیعی شرکت های سیمانی هلدینگ با افزایش 126 درصدی در سال 98 نسبت به سال 97 از 497 میلیارد تومان به 1130 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: در صنعت حمل و نقل، این هلدینگ فقط با یک شرکت خود، 30 درصد ظرفیت حمل و نقل کالاهای اساسی کشور را عهده دار است.

مدیرعامل شستا با اشاره به افزایش بیش از 187 درصدی سود خالص تلفیقی این هلدینگ گفت: سود خالص تلفیقی هلدینگ سیمان تامین از 471 میلیارد تومان به 1353 میلیارد تومان در سال منتهی به 99.02.31 افزایش یافت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1038

به "بزرگترین هلدینگ سیمان کشور به بورس می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین هلدینگ سیمان کشور به بورس می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید