جلوگیری و نظارت بر برداشت های غیرمجاز آب در بالادست زاینده رود

به گزارش مجله تور مالزی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مسئولان آب و فاضلاب در استان اصفهان برای دسترسی پایدار مردم به آب شرب نهایت کوشش خود را به خرج داده اند و مسئولان وزارت نیرو هم باید از برداشت بی رویه آب در بالادست جلوگیری نمایند.

جلوگیری و نظارت بر برداشت های غیرمجاز آب در بالادست زاینده رود

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ راوه بلاگ بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران اصفهان ؛منصور شیشه فروش درجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران آب در استان اصفهان در مورد مصرف سرانه آب شرب در اصفهان اظهارداشت: در حال حاضر مصرف سرانه آب در اصفهان 157 لیتر درشبانه روز است که بیانگر مصرف بهینه آب شرب در اصفهان است پس می طلبد مسئولان امر برای راه اندازی سامانه دوم آبرسانی اصفهان عظیم کوشش نمایند.

وی گفت: در چند سال اخیر آبفای استان اصفهان با استفاده از فناوری های نوین مانند سامانه تله متری، آب شرب را عادلانه توزیع نموده است و این فرایند باید برای گذر از بحران بی آبی همچنان ادامه یابد.

شیشه فروش با بیان این که تمام دستگاه های اجرایی باید 25 درصد در مصرف آب صرفه جویی نمایند گفت: برای گذر از بحران بی آبی در اصفهان همه دستگاه ها و سازمان ها ملزم به مصرف بهینه آب هستند در غیر این صورت به اسم مشترک پر مصرف با آنها برخورد می گردد.

وی مدیریت اضطراری تنش آبی در همه دستگاه های اجرایی استان را ضروری برشمرد و گفت: همه دستگاه ها و سازمان ها در استان باید راهکارهای مقابله با بحران بی آبی را تدوین و آن را اجرایی نموده و بدین منظور می توانند از ظرفیت کارشناسی آبفای استان اصفهان بهره مند شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر مدیریت مصرف آب بیان داشت: هم اکنون مدیریت مصرف یکی از عوامل مهم درگذر از تنش آبی در اصفهان است و تمامی صنف ها و فعالان صنعتی باید راهکارهای مصرف بهینه آب را در دستور کار قرار دهند.

درادامه این نشست معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای اصفهان با اشاره به شرایط بسیار سخت تامین و توزیع آب شرب گفت: سال جاری برای تامین پایدار آب شرب مردم با کمبود 3.2 مترمکعب در ثانیه روبرو هستیم و این در حالی است که به ازای افزایش هر درجه دما 300 لیتر در ثانیه بر مصرف آب افزوده می گردد.

ناصر اکبری با تاکید بر عدالت در توزیع آب اظهار داشت: استان اصفهان به علت برخورداری از سامانه ها و تاسیسات نوین در بخش بهره برداری، توانایی توزیع عادلانه آب در اصفهان را دارد و شهفرایندان هم می توانند با کاهش 15 لیتر مصرف خود در شبانه روز، شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان را در گذر از این تابستان سخت کمک نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1661

به "جلوگیری و نظارت بر برداشت های غیرمجاز آب در بالادست زاینده رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری و نظارت بر برداشت های غیرمجاز آب در بالادست زاینده رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید