حل مشکل پخش مسابقات ورزشی در بعضی مناطق کشور

به گزارش مجله تور مالزی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح شبکه سیگنال رسانی زمینی برای برطرف مشکل پخش مسابقات فوتبال و والیبال در بعضی از مناطق کشور اطلاع داد.

حل مشکل پخش مسابقات ورزشی در بعضی مناطق کشور

محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر خود نوشت: شنیده بودید که در بعضی مناطق ایران، زمان پخش فوتبال یا والیبال، تلویزیون برنامه دیگری پخش می شد و مردم به این مساله معترض بودند؟

وزیر ارتباطات با بیان این که مشکل حل شده است، گفت: با کوشش چندساله فنی و حقوقی، در همکاری با سازمان صداوسیما، شبکه سیگنال رسانی زمینی ایجاد شد و از هفته آینده رسما فعالیت خود را شروع می نماید.

به گزارش ایرنا، اجرای پروژه راهبردی سیگنال رسانی زمینی صدا و سیما در جهت قطع وابستگی به شبکه های ماهواره ای خارجی با وجود تحریم های غیرقانونی و ناعادلانه بین المللی، از سال 94 و در جهت تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت ارتباطات نهاده شد.

آذری جهرمی سال 97 در مراسمی از شروع اقدامات برای راه اندازی شبکه سیگنال رسانی زمینی اطلاع داد و گفت: تا پیش از این و در دوره نخست تحریم ها، به دلیل وابستگی که برای پخش شبکه های ماهواره ای داشتیم با مشکلاتی روبرو شدیم و مردم به خصوص مناطق محروم نمی توانستند از پوشش شبکه ها استفاده نمایند. برای مثال به دلیل عدم پخش ماهواره ای، مناطق محروم امکان تماشای رویداد بین المللی مانند فوتبال را نداشتند که تمام کوشش این بود که بتوانیم شبکه ای مجزا برای ارائه خدمات در زمان مخاطرات تحریم داشته باشیم.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1622

به "حل مشکل پخش مسابقات ورزشی در بعضی مناطق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل پخش مسابقات ورزشی در بعضی مناطق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید