دبیر: برای المپیک 2020 قول مدال نداده ام، برای بالادستی هایم ناز نمی کنم

به گزارش مجله تور مالزی، رئیس فدراسیون کشتی گفت: این واقعیت کشتی ما است ما در فرنگی 3 سهمیه نگرفتیم و در آزاد هم 4 سهمیه نتوانستیم بگیریم.

دبیر: برای المپیک 2020 قول مدال نداده ام، برای بالادستی هایم ناز نمی کنم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با حضور در برنامه رکورد درخصوص آخرین وضعیت کشتی کشورمان گفت: بدهی فدراسیون تا چند وقت پیش 52 میلیارد تومان بوده است ولی الان نمی خواهم در این مورد صحبت کنم چون به مذاق خیلی ها خوش نمی آید. این عدد دست من نیست و چیزی بوده که هست. در مجمع فدراسیون کشتی هم همین عدد را گفتم. قبلا این اعداد را نمی گفتند ولی ما گفتیم.

وی ادامه داد: در مورد مسابقات دنیای کشتی گفت براساس برآوردمان فکر می کردیم یک سهمیه در فرنگی و یک سهمیه در آزاد بگیریم. حسن یزدانی در دنیا یک حریف دارد که آن هم حریف آمریکایی است. تیمی که ما سال جاری به مسابقات دنیای بردیم 3 کشتی گیر خوبش کنارش نبودند. آقای حسین خانی در 74 کیلو که همواره جزء 5-6 نفر دنیاست. رضا یزدانی که امیدوار بودیم کسب سهمیه بگیرد و حداقل یک مدال برنز برای ما بگیرد. پرویز هادی هم که مدال دار سال گذشته ما بود و در تیم نبود. در تیم 10 نفره ما 3 نفر نبودند. حسن یزدانی تنها کسی بود که از کسب سهمیه اش امیدوار بودیم. دومین سهمیه ما در کشتی آزاد را اطری گرفت و باید قبول کنیم که بیشتر از خودش کشتی گرفت. در مسابقات 3 نفر برنده اش را برد و اگر دقت می کرد می توانست حداقل نقره بگیرد.

دبیر اضافه کرد: در فرنگی هم فکر می کردم گرایی سهمیه بگیرد. اما منجزی و نجاتی هم برای من سهمیه گرفتند. نجاتی ستاره بی چون و چرای ما بود هم در فرنگی و هم در آزاد. به تمام معنا نجاتی کشتی را بلد است و از کشتی او لذت می برم. این واقعیت کشتی ما است ما در فرنگی 3 سهمیه نگرفتیم و در آزاد هم 4 سهمیه نگرفتیم.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد صحبت یکی از پیشکسوت ها که گفته بود کشتی ما مثل روس ها است، گفت: چرا واقعیت را نمی گوییم، روس ها 5 طلا گرفت و چندین مدال دیگر گرفتند و چرا ما می خواهیم خودمان را با روسیه مقایسه کنیم. شما ببینید کشور هند به اندازه ما 4 مدال گرفت. شما شک نکنید ما در آینده با هند هم در آسیا به مشکل می خوریم. ما باید کار و کوشش کنیم و به دور از استرس می توانیم پیروز باشیم. من حرفی که روز اول زدم و الان هم می گویم ما تمام کوشش مان را برای المپیک می کنیم. من به هیچ کسی قولی نداده ام. برای وزارت ورزش و کمیته المپیک این موضوع مهم است، ولی من هیچ وقت قول مدال نداده ام اما ما به این تیم امیدواریم.

وی در واکنش به تمام شدن قرارداد حامی اقتصادی فدراسیون کشتی توضیح داد: این قرارداد دوطرفه است و از طرف ما چیزی نقض نشده است. بعد از انتها فدراسیون گذشته این قرارداد تمدید نشده ولی یاری های اقتصادی به دو سرپرست گذشته صورت گرفته است و از موقعی که من آمده ام یاریی نشده است. این بانک خیلی زحمت کشیده و به کشتی خیلی یاری نموده است و باید بگویم کار دلی نموده اند. ما جلساتی که با دوستان داشتیم و گفتیم که با این قرارداد نمی توانیم کار کنیم و رقم قرارداد ما برای 6 سال پیش است و با آنها بحث افزایش رقم قرارداد را داشتیم. ولی با تمام این موارد ما به تعهدات خودمان عمل کردیم. دوستان یک خانه کشتی هم درست نموده اند، در هر صورت چه ما با آنها ادامه کار بدهیم و چه ندهیم، حامی اقتصادی مان در این مدت به ما خیلی کم یاری نموده است.

رئیس فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که قرارداد جدیدی با محمدی و بنا امضا نشده است، اعلام کرد: من تعارفی ندارم و اگر قرار باشد با دوستان کار نکنم نفر خودم را معرفی می کنم. من به کار آنها اعتماد و اعتقاد دارم و این دو عزیز هم به کارشان ادامه می دهند. قرار است هر دو مربی برنامه هایشان را تا مسابقات المپیک بدهند. ما 10 ماه تا المپیک وقت دارم، نه من می توانم برای بالادستی هایم ناز کنم، وزیر ورزش اعتماد نموده و کار را به ما سپرده و من هم وظیفه دارم کوشش کنم. زیر مجموعه ما هم همینطور است. من برای مربیان تیم ملی آرزوی پیروزیت دارم و انشالله برنامه هایشان را ارائه نمایند و ما هم حمایت می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در مسائل فنی تیم ورود می نماید، گفت: وقتی بنده به عنوان رئیس فدراسیون کشتی معرفی شدم. آقای سوریان کنار من هست. رئیس فدراسیون باید کار کند و اگر بخواهم به مسائل فنی کار داشته باشد، نمی رسم. ما با آقای سوریان تقسیم کار کردیم و مسئله ای نیست. ما در اتحادیه کشتی به راحتی پست را از دست داده ایم و الان به راحتی حق تیم های ما را در مسابقات می خورند. ای کاش ما پست مان را در اتحادیه دنیای به راحتی از دست نمی دادیم. یک موقعی هست که سرمربی تیم فرنگی می خواهد که سوریان در مسائل فنی مشورت بدهد که به اختیار خودش این کار را انجام می دهد. اما اینکه من بخواهم در مسائل فنی دخالت بکنم اینطور نیست. ما باید قبول کنیم در جامعه کشتی که فکر نکنیم هر کسی مدال دنیای و المپیک بگیرد حتما باید سرمربی تیم ملی باشد. ما در فوتبال ایران هم می بینیم که خیلی ها که سرمربی هستند فوتبالیست خوبی نبودند. مربیگری یک حرفه است و کشتی گیری هم یک حرفه دیگر است. رئیس فدراسیون باید مدیر باشد. به طور مثال روح الله میکائیلی به عنوان مربی 3 شاگردش در مسابقات دنیای مدال گرفتند ولی هیچ کس نامی از او نشنیده است. ما از سوریان برای ورود به اتحادیه دنیای کشتی حمایت می کنیم و همه کوششمان را برای رسیدن به این مهم انجام می دهیم.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: ببینید ما اگر صندلیی در اتحادیه دنیای داشته باشیم خیلی به نفع کشتی مان است. ما تا عضوی در اتحادیه دنیای نداشته باشیم، مدرس فیلا هم نخواهیم داشت. من دنبال مقصر نیستم که ببینیم چرا صندلی مان را در اتحادیه دنیای از دست دادیم. ای کاش آن صندلی را از دست نمی دادیم چون خیلی به درد کشتی ما می خورد. ما به چند دلیل سوریان را به اتحادیه دنیای معرفی کردیم. او جزء یکی از قهرمانان بزرگ دنیا است و شناخته شده است در دنیا و همه جا هوادار دارد، دلیل دیگر این بود که شخص خودم به دلیل مشغله ای که دارم نمی توانستم در این بخش حضور داشته باشم و تصمیم گرفتیم که حمید سوریان به اتحادیه دنیای برود. ما اگر عضوی در اتحادیه دنیای داشته باشیم حتی در کسب مدال هایمان هم تاثیر دارد، حتی در کیفیت مدال های ما هم تاثیرگذار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 421

به "دبیر: برای المپیک 2020 قول مدال نداده ام، برای بالادستی هایم ناز نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: برای المپیک 2020 قول مدال نداده ام، برای بالادستی هایم ناز نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید