خداحافظی با بیماری های گوارشی با تحریک عصبی

به گزارش مجله تور مالزی، اگرچه ممکن است این خبر برای بعضی افراد یک خبر تعجب آور باشد، اما پژوهشگران دانشگاه پردیو (Purdue University) ایالات متحده آمریکا در مطالعه اخیرشان اعلام نموده اند که می توان با تحریک عصبی الکتریکی، افرادی را که بیماری های گوارشی دارند درمان کرد.

خداحافظی با بیماری های گوارشی با تحریک عصبی

به گزارش مجله تور مالزی و به نقل از مدگجت، بیماری های دستگاه گوارش به همه بیماری هایی که مربوط به دستگاه گوارش باشد گفته می گردد. این شامل بیماری های مری٬ معده٬ سه بخش اول٬ دوم و سوم دوازدهه، تهی روده، چم روده، ایلئوسکال و مجموعه روده بزرگ(شامل کولون صعودی٬ عرضی و نزولی)٬ سیگموئید و راست روده(رکتوم) می گردد.

پژوهشگران دانشگاه پردیو در مطالعه اخیر اظهار کردند که می توان با تحریک عصبی الکتریکی، مسائل گوارشی افراد را درمان کرد برای مثال، آنها می توانند با تحریک و خنثی کردن عصب واگ(vagus nerve) معده را خالی کرد تا مسائل معده در بیماران مبتلا به نوروپاتی خودگردان دیابتی(diabetic autonomic neuropathy) و دیگر مسائل گوارشی را درمان کرد.

پژوهشگران دانشگاه پردیو از اسکن ام.آر.آی برای تعیین کردن دقیق چگونگی تحریک معده برای خالی کردن آنچه در داخل آن است، استفاده کردند.

پژوهشگران آزمایشاتی را روی موش ها انجام دادند و آنها را تحت روش ام.آر.آی قرار داده و به طور مکرر عصب واگ آنها را تحریک کردند و سپس به آنالیز و مشاهده رخدادهای درون معده آنها پرداختند.

آنها دریافتند که اسفنکتر باب المعده ،بندآر یا دریچه پیلور معده(pyloric sphincter) در حین درمان، فعالیتی انجام نمی داده و در حال استراحت بوده است.

اسفنکتر باب المعده اصطلاحی در تعریف بخشی از معده است، که آن را به دوازدهه متصل می نماید. اسفنکتر باب المعده دریچه طبیعی کنترل کننده راه عبور مواد از معده به روده کوچک است.

استراحت این بخش، معده را قادر می سازد تا محتوای آن پاک گردد و در نتیجه روده کوچک می تواند با هضم مناسب به فعالیت خود ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 83

به "خداحافظی با بیماری های گوارشی با تحریک عصبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی با بیماری های گوارشی با تحریک عصبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید