دانشگاه ها برای امتحانات انتها ترم چه تصمیمی گرفتند؟

به گزارش مجله تور مالزی، در هفته های نخست شیوع ویروس کرونا و در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کووید 19، بسیاری از دانشگاه ها، آموزش را متوقف نکرده و به شیوه مجازی آموزش دانشجویان را ادامه می دهند. اگر چه ارائه آموزش های مجازی قبل از تعطیلات نوروز از سوی دانشگاه ها و به صورت اختیاری از سوی اساتید ارائه شد و دانشجویان نیز ملزم به شرکت در این کلاس ها نبودند، اما ادامه فرایند تعطیلی های ناشی از شیوع کرونا بعد از تعطیلات نوروز نیز موجب شد بسیاری از دانشگاه ها با بهره گیری از اختیار و استقلال در تصمیم گیری ها، برنامه های مشخصی برای ادامه فرایند آموزشی خود داشته باشند و این آموزش ها را با جدیت بیشتری دنبال نمایند.

دانشگاه ها برای امتحانات انتها ترم چه تصمیمی گرفتند؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر که حدود یک ماه به خاتمه نیم سال تحصیلی جاری باقی مانده است، برنامه امتحانی خاتمه ترم بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معین شده است.

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران درباره فرایند امتحانات نیم سال تحصیلی جاری دانشجویان گفت: ارائه دروس نظری نیم امسال بر اساس تقویم آموزشی کماکان به صورت الکترونیکی ادامه خواهد یافت.

با توجه به شرایط خاص به وجود آمده، آخرین روز تشکیل کلاس های نظری در این نیم سال با تمدید دو هفته نسبت به تقویم آموزشی قبلی و شروع امتحانات از تاریخ هفتم تیر ‬خواهد بود.

همچنین زمانبندی و چگونگی برگزاری و حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون ها بر اساس نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا، متعاقباً اعلام خواهد شد.

بر اساس بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارزیابی دروس در نیم امسال می تواند به شیوه غیر حضوری و با بهره گیری از روش های ترکیبی ارزیابی انجام پذیرد؛ لذا برگزاری امتحانات به ویژه در مقطع دکتری که تعداد دانشجویان کلاس محدود است، می تواند به صورت کتبی یا شفاهی و آزمون های مستمر انجام پذیرد و نمره نهایی بر اساس فعالیت های طول ترم و امتحانات برگزار شده توسط استاد اعلام گردد.

دروس عملی و کارگاهی پس از اعلام برطرف محدودیت ها بنا بر اعلام مراجع رسمی به صورت فشرده در تابستان برگزار خواهد شد. زمان دقیق و نحوه انجام آن متعاقباً اطلاع رسانی می گردد. با توجه به اعلام آمادگی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، درس عمومی تربیت بدنی یک و دو، طبق برنامه ای متناسب با شرایط ارائه می گردد.

دانشجویانی که در نیم امسال دانش آموخته می شوند، می توانند واحد های اخذ شده را بر اساس برنامه ارائه شده بگذرانند. در ضمنً امکان حذف درس نیز برای سایر دانشجویان وجود دارد.

بر اساس آئین نامه آموزشی دانشجویان دوره کارشناسی در صورت مشروطی در نیم سال بعدی حداکثر تا 14 واحد می توانند اخذ نمایند. این محدودیت برای دانشجویانی که در نیم امسال مشروط شوند، به شرط داشتن معدل کل بالاتر از 12، در نیم سال بعد اعمال نخواهد شد.

همچنین حذف درس یا دروس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (به ترتیب سه درس - یک درس) بدون در نظر دریافت نصاب حداقل واحد و محدودیت دیگر تا 2 هفته قبل از امتحانات امکان پذیر است.

کلیه تقاضا های مربوط به حذف درس و حذف ترم دانشجویان بر اساس دستورالعمل و بخشنامه های ابلاغی معاونت آموزشی و بنا بر مقتضیات رشته، در خود واحد ها مورد آنالیز قرار می گیرد.

دانشگاه تهران تاکید نمود: با توجه به ضرورت رسیدگی به درخواست های دانشجویان درباره امور آموزشی، آنالیز و تصویب پیشنهاد خاتمه نامه و رساله، دفاع خاتمه نامه …، حضور اعضای هیأت علمی در واحد به منظور انجام فعالیت آموزشی و پژوهشی مورد انتظار است.

به منظور وحدت رویه و برنامه ریزی های مناسب، تصمیم گیری در خصوص موضوعات آموزشی صرفاً باید مطابق با دستورالعمل های ابلاغ شده از معاونت آموزشی صورت پذیرد و از تصمیمات مغایر با دستورالعمل ها و بخشنامه های ابلاغی خودداری گردد.

دانشگاه تربیت مدرس

در ادامه دکتر محمد یوسفیان، مدیر امور آموزش دانشگاه تربیت مدرس در تبادل نظر با ایسنا اظهار کرد: پیشنهادات مختلفی در خصوص نحوه ارزیابی و امتحانات خاتمه ترم دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس مطرح شده است و این پیشنهادات طی هفته های آینده در شورای آموزشی دانشگاه آنالیز خواهد شد.

وی در ادامه توضیح داد: در حال حاضر کلاس های آموزش مجازی دانشجویان به خوبی برگزار می گردد و این کلاس ها با استقبال خوب دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس همراه است.

مدیر امور آموزش دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: ما در ترم جاری حدودا 1300 برنامه درسی برای اساتید تعریف کردیم و در حال حاضر برای 800 استاد و حدود 6000 دانشجو این آموزش ها ارائه می گردد.

یوسفیان تاکید نمود: کلاس های خاتمهی ترم جاری دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس 4 شنبه، 11 تیر ماه به خاتمه می رسد و ارزشیابی دروس آموزشی از شنبه 31 خرداد شروع می گردد و تا 11 تیر ادامه دارد.

وی در ادامه توضیح داد: امتحانات دروس مدرسی تربیت مدرس نیز از شنبه 14 تیر ماه شروع می گردد و تا 19 تیر ادامه دارد. همچنین امتحانات دروس تخصصی دانشجویان دانشگاه از شنبه 21 تیر ماه شروع می گردد و تا چهارشنبه 8 مرداد ادامه دارد.

مدیر امور آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه ثبت اولیه نمرات دانشجویان در سامانه گلستان از 22 تیر ماه شروع می گردد و تا 15 مرداد ادامه دارد، گفت: دانشجویان از 15 تا 20 مرداد ماه فرصت دارند نسبت به نمرات خود اعتراض نمایند. همچنین ثبت نهایی و قفل نمرات درسی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس از شنبه اول شهریور ماه شروع می گردد و تا چهارشنبه پنجم شهریور ماه ادامه دارد.

وی تاکید نمود: انتخاب واحد ترم آینده دانشجویان تربیت مدرس طی روز های 10 تا 14 شهریور ماه انجام می گیرد و کلاس های درس این دانشگاه از شنبه 29 شهریور شروع می گردد. دانشجویان 12 تا 15 مهر فرصت دارند نسبت به حذف یا تعویض دروس خود اقدام نمایند.

پیش از این دکتر احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس نیز در تبادل نظر با ایسنا تاکید نمود: در تابستان امسال ما برای دریافت امتحانات خاتمه ترم و همچنین برای آموزش دروس عملی زمان بندی خاصی را به منظور حضور دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس تعریف کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که امتحانات دانشجویان به صورت حضوری برگزار گردد و کلاس های عملی دانشگاه به صورت فشرده و حضوری در مرداد ماه برگزار شوند.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس همچنین خاطر نشان کرد: امتحانات عملی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس اواخر مرداد یا شهریور ماه برگزار خواهد شد. در عین حال تصور می کنیم ترم جاری به هیچ عنوان حذف نگردد و دانشجویان را به حذف ترم توصیه نمی کنیم، مگر این که دلایل خیلی محکم و مشکلاتی نظیر بیماری داشته باشند. اما دانشجویان به صورت دل بخواهی نمی توانند ترم یا درسی را حذف نمایند.

دکتر احمدی از احتمال ادامه دار شدن تعطیلی آموزش حضوری دانشگاه ها و ارائه آموزش های مجازی دانشجویان در ترم آینده اطلاع داد و گفت: ممکن است ما برای آینده نیز با تداوم شیوع کرونا ویروس روبرو باشیم و با شروع هوای سرد این جریان مجددا تشدید گردد؛ به همین جهت ممکن است ترم دوم نیز به صورت مجازی برگزار گردد؛ بنابراین احتمال مجازی شدن ترم از نیمه دوم پاییز وجود دارد.

دانشگاه علم و صنعت ایران

دکتر ابوالفضل واحدی، معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت در تبادل نظر با ایسنا در خصوص برنامه امتحانی خاتمه ترم دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، اظهار کرد: این دانشگاه برنامه آموزشی اعم از امتحانات خاتمه ترم و همچنین شروع کلاس های آموزشی ترم آینده را متناسب با مقتضیات زمانی و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ خواهد نمود و باید منتظر باشیم و ببینیم آیا شرایط برای حضور فیزیکی دانشجویان در محیط دانشگاه وجود دارد و مجوز های لازم برای حضور دانشجویان در خوابگاه صادر می گردد.

وی در ادامه توضیح داد: تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمات خود را در خصوص شرایط و حضور یا عدم عضور فیزیکی دانشجویان اعلام نکند، نمی توانیم برای امتحانات خاتمه ترم دانشجویان تصمیمی بگیریم، بنابراین منتظر شرایط هستیم و از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا تمکین خواهیم کرد.

دکتر واحدی تاکید نمود: در حال حاضر به اساتید دانشگاه علم و صنعت گفتیم ارزیابی های دانشجویان فعلا همین ارزیابی های غیرحضوری یعنی تمرین، پرسش و سایر موارد باشد و اگر شرایط برای برگزاری امتحانات باشد، در موقع مناسب تصمیم گیری خواهیم کرد. همچنان که در حال حاضر نیز بخشی از این ارزیابی ها انجام می گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت گفت: دانشجویان مطمئن باشند تصمیمات دانشگاه علم و صنعت به گونه ای اتخاذ خواهد شد که هم سلامت دانشجویان درنظر گرفته گردد و هم مقررات دانشگاه رعایت گردد.

دکتر واحدی در خاتمه گفت: در حال حاضر دانشجویان مطابق فرایند فعلی کلاس های خود را ادامه دهند و فعلا تصمیمی در خصوص امتحانات این دانشگاه گرفته نشده است و بنابراین از دانشجویان تقاضا داریم اخبار مرتبط با دانشگاه را از سایت رسمی دانشگاه پیگیری نمایند.

دانشگاه علامه طباطبایی

همچنین دانشگاه علامه طباطبایی نیز با ارسال بخشنامه ای دستورالعمل امتحانات نیم سال تحصیلی جاری دانشجویان را تشریح کرد که در دستورالعمل این دانشگاه آمده است: با توجه به دستورالعمل ابلاغی معاون آموزشی وزارت علوم درخصوص چگونگی ارزشیابی خاتمهی و برگزاری امتحانات نیم سال دوم سال تحصیلی 99 - 98 و با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع بیماری کرونا، آنالیز همه جوانب و تأکید بر حفظ سلامتی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه، برگزاری امتحانات خاتمه نیم سال دوم سال تحصیلی 99 - 98 فعلاً به صورت حضوری امکانپذیر نیست و بدیهی است بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا چنانچه شرایط تغییر کند، تصمیمات آینده از قبیل: برگزاری آزمون حضوری متعاقباً اعلام خواهد شد.

با توجه به این که فرایند آموزش و تدریس به وسیله آموزش مجازی دانشگاه استمرار یافته است و جهت جلوگیری از تبعات منفی تعویق امتحانات برای کلیه دانشجویان، خصوصاً دانشجویان ترم های خاتمهی، دستورالعمل برگزاری امتحانات در این ترم به توضیح ذیل مطابق مصوبه شورای دانشگاه ابلاغ می گردد.

شیوه های برگزاری امتحانات

بر این اساس برگزاری آزمون خاتمهی به وسیله بخش آزمون ساز سامانه آموزش مجازی دانشگاه، امکان طراحی سؤال و برگزاری آزمون برخط در بخش آزمون ساز سامانه آموزش مجازی دانشگاه با استفاده از انواع سؤال های چندگزینه ای (تستی) و تشریحی برای تمامی دروس، فراهم شده است. استادان می توانند پس از طراحی و تدوین سؤال ها در این سامانه و معین کردن بارم نمره و مدت زمان پاسخگویی معین، امتحان را در تاریخ و ساعت مقرر برگزار نمایند. همچنین دانشگاه در بخش آزمون سامانه آموزش مجازی در حال ایجاد قالبی است که به صورت پیش فرض طراحی امتحان را برای استادان تسهیل می نماید و چگونگی آن متعاقباً اعلام می گردد.

توصیه می گردد برای بهبود کیفیت ارزشیابی دانشجویان مقطع کارشناسی از این روش به شیوه آزمون چند گزینه ای با استفاده از سؤال های تصادفی و مدت زمان محدود برای هر سؤال استفاده گردد.

چگونگی ساخت آزمون در سامانه آموزش مجازی دانشگاه به وسیله برگزاری کارگاه در هفته آموزش، ارائه فیلم کارگاه و راهنمای استفاده از این سامانه در اختیار استادان قرار می گیرد.

آزمون خاتمهی در خانه (کتاب باز)

دانشگاه علامه تاکید نمود: به تشخیص استاد درس و طرح سؤال های تشریحی و تحلیلی باز پاسخ، می توان آموخته ها و خلاقیت دانشجویان را با ارائه سؤال ها به آن ها و دریافت پاسخ ها در مهلت معین سنجید. کاربرد این روش مستلزم نگهداری مستندات مربوط به پاسخ دانشجویان به سؤال های امتحان است. در کنار این روش به تشخیص استاد می توان از آزمون شفاهی برخط بین استاد و دانشجو با ذکر پروتکل آزمون از سوی استاد، مانند مهلت پاسخگویی به هر سؤال استفاده کرد.

آزمون کیفی مبتنی بر فعالیت های پژوهشی و کارپوشه به همراه مستندات

همچنین متناسب با اهداف دروس، امکان تعریف و واگذاری پروژه هایی وجود دارد که برای اجرای آن ها لزومی به خارج شدن دانشجو از منزل نیست و در شرایط کنونی قابلیت اجرا دارند. در این صورت می توان بخشی از نمره را به تحویل پروژه های پژوهشی و کارپوشه مبتنی بر مستنداتی از قبیل: حضور و فعالیت دانشجو در کلاس و مشارکت در بحث ها، پرسش و پاسخ های شفاهی، حل تمرین ها، ارائه انواع تکالیف، آزمونک (کوئیز)، انجام پروژه های کلاسی، چکیده نویسی، خلاصه کردن، سخنرانی و ارائه مقاله کلاسی به صورت برخط که انجام آن ها در شرایط جاری امکان پذیر است، تخصیص داد.

استفاده از این شیوه در سنجش دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی پیشنهاد می گردد. چنانچه بعضی از استادان در سنوات گذشته تمامی نمره آزمون را به ارائه پروژه اختصاص داده اند، حفظ این رویه در نیم امسال بلامانع است.

زمان برگزاری امتحانات خاتمهی

طبق اعلام دانشگاه علامه طباطبایی، امتحانات نهایی خاتمه ترم از تاریخ 7 تیر ماه تا 18 تیرماه 99 برگزار خواهد شد. برگزاری کلاس ها در این تاریخ محدودیتی ندارد. بازه ثبت نمرات از تاریخ شروع امتحانات تا 30 شهریور ماه برای تمامی مقاطع فعال خواهد بود و ضرورت دارد استادان بازه زمانی هفت روز برای پاسخگویی به اعتراض های دانشجویان و ثبت نهایی نمرات را رعایت نمایند.

ارزشیابی ترکیبی

ضروری است ارزشیابی دانشجو به صورت ترکیبی از روش های فوق انجام گردد تا تصویر روشن تری از کیفیت یادگیری دانشجویان در اختیار استاد قرار گیرد و مستندات مربوط به امتحان یا کارپوشه تحویل داده شده نگهداری گردد.

استفاده از قابلیت های مؤثر بخش آزمون ساز سامانه آموزش مجازی دانشگاه مانند تنظیم ارائه سؤالات به صورت تک به تک و تصادفی و با زمان محدود پاسخگویی، به منظور حفظ سلامت آزمون ضرورت دارد. استاد هر درس مرجع ارزیابی دانشجو در آن درس است و ضروری است در زمان برگزاری امتحان در دسترس باشد.

غیبت در امتحان نهایی

دانشگاه علامه تاکید نمود: دانشجویانی که به دلایل موجه امکان شرکت در آزمون را پیدا نمی نمایند، پس از ارائه و آنالیز مستندات در کمسیون های مربوطه و موجه تشخیص دادن غیبت در امتحان، متعاقباً فرصتی جهت برگزاری امتحان، به همان شیوه که قبلاً برگزار شده است، برای ایشان در نظر گرفته و اعلام خواهد شد.

دانشگاه خوارزمی

در ادامه دانشگاه خوارزمی نیز در تشریح برنامه آموزشی و امتحانات نیم سال تحصیلی جاری تاکید نمود: دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی برای دانشجویان غیر ترم آخر با صلاح دید دانشکده، به صورت شرایط ناتمام اعلام شده و در نیم سال بعد بدون محاسبه در سقف واحد های دانشجو، ارائه گردد. بدیهی است بخش نظری دروس نظری - عملی به صورت الکترونیکی ارائه می گردد.

درس های سرویسی عملی دانشکده ها (تربیت بدنی و آزمایشگاه ها و ...) با هماهنگی دانشکده های مربوطه آنالیز و برای دانشجویان ترم آخر با صلاح دید گروه و دانشکده به طرق مختلف برنامه ریزی گردد و برای سایر دانشجویان حذف و در نیمسال آینده ارائه گردد.

برای دانشجویانی که در نیمامسال فارغ التحصیل می شوند، تاخیر در فرآیند دانش آموختگی و تسویه در صورتی که خارج از اراده دانشجو و به دلیل شرایط حادث شده (همچون ابتلا به بیماری ناشی از کرونا، عدم امکان حضور و جابه جایی در دانشگاه جهت پیگیری موارد حضوری) باشد، موجه منظور خواهد شد.

همچنین دانشجویانی که پذیرش آن ها بر پایه آموزش الکترونیکی بوده، با توجه به ماهیت این دوره ها، تابع مقررات قبلی خود در نیم امسال هستند و این مصوبات در خصوص آن ها مصداق ندارد و سایر مواردی که در نتیجه شیوع ویروس کرونا مصادیق آن ها در مصوبات شورای آموزشی دانشگاه ذکر نشده است با درخواست کتبی دانشجو همراه با مستندات و مدارک و تایید گروه و دانشکده، در شورای آموزشی دانشگاه قابل آنالیز و تصمیم گیری خواهد بود.

مصوبات خاص دانشجویان کارشناسی

در ادامه این بخشنامه، مصوباتی برای دانشجویان دوره کارشناسی تصویب شده است، برای دانشجویان کارشناسی حذف اضطراری دو درس (درس عملی با تشخیص دانشکده) بدون در نظر دریافت تعداد واحد های دروس تا دو هفته قبل از شروع امتحان امکانپذیر است.

دانشجویانی که در نیم امسال واحد کارآموزی دارند و تا شهریور ماه پیروز به گذراندن آن نشوند، واحد درسی کارآموزی آن ها با نظر دانشکده نیمه تمام یا حذف اعلام شده و مطابق نظر گروه و دانشکده تصمیم گیری می گردد. همچنین تعداد دروس معرفی به استاد برای دانشجویان متضرر از شرایط حاضر به چهار عدد با شرط موافقت گروه اضافه می گردد.

دانشجویانی که ناشی از شرایط موجود دارای معدل 11 در نیمامسال شوند، در نیم سال بعد می توانند واحد ها را به صورت کامل اخذ نمایند، ولی مشروطی در کارنامه ایشان ثبت می گردد.

مصوبات خاص دانشجویان تحصیلات تکمیلی

در این بخشنامه آمده است: برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، حذف اضطراری یک درس بدون در نظر دریافت تعداد واحد درس تا دو هفته قبل از شروع امتحان با موافقت گروه و دانشکده امکان پذیر است.

همچنین برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی چنانچه پیشبرد خاتمه نامه یا رساله در نیمسال 98 -99 مستلزم انجام عملیات آزمایشگاهی، میدانی و یا حضور در آزمایشگاه تحقیقاتی و در موارد خاص عدم دسترسی به منابع علمی ویژه باشد، در صورتی که این امکان تا نیمه تابستان میسر نباشد، در صورت تأیید این موضوع توسط استاد یا اساتید راهنما و مشاور، گروه و دانشکده، موارد به شورای آموزشی دانشگاه ارجاع شده و شورا پس از آنالیز مستندات می تواند نیمسال دوم 98 را بدون احتساب در سنوات دانشجو محسوب کند.

دانشجویان ترم چهارم مقطع کارشناسی ارشد می توانند تا آخر خرداد ماه بدون مشکل آموزشی پروپوزال خود را در گروه و دانشکده تصویب نمایند.

دانشجویانی که در اسفند ماه 98 شرایط دفاع را با تایید دانشکده داشته اند، ولی پیروز به دفاع نشده اند، می توانند بدون پرداخت جریمه اضافی تا آخر اردیبهشت از خاتمه نامه یا رساله خود دفاع نمایند.

همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که آماده دفاع هستند، می توانند به صورت نیمه حضوری دفاع نمایند. به این ترتیب که استاد راهنما و داوران داخل باید حضور داشته باشند، ولی داور خارجی می تواند به صورت مجازی در جلسه شرکت کند و درصورت عدم امکان جلسه نیمه حضوری دفاع از خاتمه نامه یا رساله، برگزاری جلسه دفاع به صورت غیرحضوری نیز با تایید شورای گروه و دانشکده و با حفظ کامل قوانین دفاع و کیفیت الزام تحت نظارت معاون آموزشی دانشکده و حضور مدیر گروه امکان پذیر است. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می توانند به صورت غیر حضوری نسبت به ارائه و دفاع پروپوزال اقدام نمایند.

امتحان جامع دانشجویان دکتری تا آخر خرداد برگزار نمی گردد. تصمیم گیری برای مشخص زمان دقیق برگزاری آن در آینده انجام می گردد. همچنین در صورتی که به خاطر شرایط موجود، امتحان بسندگی زبان (انگلیسی و عربی) برگزار نگردد، با تایید شورا، یک نوبت به سنوات مجاز آموزشی دانشجو اضافه می گردد.

نمره زبان دانشجویان دکتری که تا ابتدای ترم 98-99 اعتبار داشته است، تا انتهای این نیم سال برای برگزاری آزمون جامع اعتبار دارد و آخرین مهلت دفاع از پروپوزال دانشجویان دکتری با تایید استاد راهنما تا انتهای شهریور قابل تمدید است.

دانشگاه پیغام نور

دکتر محمدرضا زمانی، رییس دانشگاه پیغام نور نیز با عنوان اینکه این اولین بار است که آزمون های خاتمه نیم سال این دانشگاه از حالت متمرکز و سراسری خارج می گردد، اضافه کرد: از آنجا که نمی دانیم تا زمان برگزاری امتحانات چه تعداد از استان ها در شرایط سفید خواهند بود، امتحانات خاتمه نیم امسال به صورت غیرمتمرکز و غیرحضوری با موضوع مراکز دانشگاه پیغام نور در سراسر کشور و اساتید دروس برگزار می گردد.

وی با عنوان اینکه تامین سلامت روانی و جسمی دانشجویان و ایجاد فضایی بی دغدغه و با امنیت خاطر برای برگزاری امتحانات در اولویت قرار گرفته است، اظهار کرد: دانشگاه پیغام نور در راستای پروتکل های ستاد ملی مبارزه با کرونا کوشش می نماید هماهنگی ها را مطابق تقویم آموزشی انجام دهد تا دانشجویان در زمان مقرر امتحانات خود را بر اساس ارزشیابی های استاد در قالب آزمون الکترونیکی و یا سایر روش های ارزشیابی بگذرانند.

زمانی تاکید نمود: تقویم آموزشی در دانشگاه پیغام نور به هیچ عنوان تغییر نخواهد نمود و آزمون ها دقیقا مطابق با جدول زمان بندی آزمون ها به نحوی که ذکر شد، برگزار می گردد.

وی از برگزاری ترم تابستان مطابق با تقویم آموزشی اطلاع داد و گفت: در صورت ادامه شیوع بیماری و خطر ابتلای دانشجویان ارائه دروس نظری در ترم تابستان نیز به صورت الکترونیکی بوده و دروس عملی به محض اعلام ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و بدون محدودیت زمانی برای دانشجویان ارائه خواهد شد.

دکتر زمانی با عنوان اینکه دانشجویان کلیه اطلاعات آموزشی مربوط به دوره کرونا را می توانند از پرتال دانشگاه به نشانی www.pnu.ac.ir دریافت نمایند، اضافه کرد: جلسات دفاع رساله و خاتمه نامه و ارائه پروپوزال دانشجویان نیز به صورت الکترونیکی در حال اجرا است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 978

به "دانشگاه ها برای امتحانات انتها ترم چه تصمیمی گرفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها برای امتحانات انتها ترم چه تصمیمی گرفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید