دستور دادستان برای تخلیه 2 پلاک اطراف ساختمان 153 خیابان بهار ، احتمال ریزش وجود دارد

به گزارش مجله تور مالزی، در جلسه کارگروه تخصصی مدیریت بحران منطقه 7 با موضوع ساختمان 153 خیابان بهار عنوان شد که طی صحبت های اجرا شده با دادستان تصمیم گرفته شده است که 2 پلاک در اطراف این ساختمان تخلیه و گاز، برق و آب ساختمان هم قطع گردد تا در صورت ریزش احتمالی ساختمان حوادث ثانویه ای رخ ندهد.

دستور دادستان برای تخلیه 2 پلاک اطراف ساختمان 153 خیابان بهار ، احتمال ریزش وجود دارد

به گزارش خبرنگاران، کارگروه تخصصی مدیریت بحران منطقه 7 با موضوع ساختمان 153 خیابان بهار با حضور شهردار و جمعی از مدیران منطقه، اعضای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، نمایندگان آتش نشانی، اورژانس، پلیس راهور و مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی در ستاد مدیریت بحران برگزار گردید.

نصیری رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در این جلسه گفت: با توجه به اتمام عملیات اطفاء حریق به وسیله سازمان آتش نشانی، ساختمان 153 تحویل منطقه و مقرر شد تا پایش در آن انجام گردد. از همین رو یک تیم نقشه بردار در ساختمان مجاور مستقر شدند و مرتبا جابه جایی هایی که در ساختمان رخ می دهد را از هر 8 تارگت مشخص شده آنالیز و به ما ارسال می نمایند.

او ادامه داد: براساس آنالیز های تیم نقشه بردار گزارشی به ما رسید مبنی بر اینکه بین تارگت 5و 6 جبهه شرقی ساختمان جا به جایی قائم اتفاق افتاده است.بنابراین با تاکیدات شهردار تهران باید براساس نظرات کارشناسان رسمی دادگستری و بعلاوه مرکز تحقیقات راه و شهرسازی تصمیمات برای تخریب و یا عدم تخریب ساختمان اتخاذ گردد.

نصیری گفت: با شرایط موجود تا به الان دل نگرانی در مورد این ساختمان وجود نداشته اما باید شرایط ایمنی درنظر گرفته گردد و با پیش بینی های لازم و سنجیدن جوانب مختلف از بروز مسائل جدی جلوگیری کنیم. طی صحبت های صورت گرفته با دادستان تصمیم بر آن شد که دو پلاک در اطراف این ساختمان تخلیه گردد و گاز، برق و آب ساختمان هم قطع گردد تا در صورت ریزش احتمالی ساختمان شاهد بروز حوادث ثانویه نباشیم.

نصراله آبادیان شهردار منطقه 7 در ادامه گفت: این منطقه صبح بعد از وقوع آتش سوزی ساختمان خیابان شماره 153، نامه ای برای اداره کل معماری و ساختمان در مورد استفاده از کارشناسان سازمان نظام مهندسی ماده 27 تنظیم و ارسال کرد.

او تاکید نمود: در نهایت اداره کل معماری و ساختمان تقاضا را به نظام مهندسی ارجاع داده و کارشناسان نظام مهندسی برای بازدید از ساختمان به محل اعزام شدند تا در مورد خطرناک بودن و یا پایدار بودن ساختمان از نظر سازه ای، نظر داده و در صورت اینکه آسیبی متوجه ساختمان باشد تمهیدات مورد احتیاج و مقاوم سازی صورت گیرد.

براساس این گزارش آنالیز و برطرف معضل ترافیکی در محدوده خیابان بهار برای امدادرسانی در مواقع بروز بحران، آنالیز تغییرات و جابه جایی ساختمان در اثر آتش سوزی و بعلاوه پایش و در صورت لزوم تخریب ساختمان تنها بخشی از مواردی بود که در این نشست مورد آنالیز و مشخص و تکلیف مدیران شهری نهاده شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1401 بروزرسانی: 8 اسفند 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2167

به "دستور دادستان برای تخلیه 2 پلاک اطراف ساختمان 153 خیابان بهار ، احتمال ریزش وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور دادستان برای تخلیه 2 پلاک اطراف ساختمان 153 خیابان بهار ، احتمال ریزش وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید