دوران پساکرونا و تمایلات گردشگری در سال 2021

به گزارش مجله تور مالزی، سبک گردشگری مردم، اغلب از یک سال تا سال بعدی تغییر پیدا می نماید، که با توجه به شرایط کرونا و خاموشی درازمدت این صنعت، پیش بینی می گردد تمایلات مردم نسبت به گردشگری در امسال، به طور قابل توجهی دستخوش تحولات ناشی از سبک زندگی کرونایی گردد.

دوران پساکرونا و تمایلات گردشگری در سال 2021

ایمنا: چنین به نظر می رسد که با کشف واکسن کرونا و مهار این بیماری منحوس در بسیاری از کشورهای جهان، مقررات سختگیرانه اعمال شده رو به کاهش بگذارد. اگرچه هیچ کسی نمی تواند با قاطعیت از سرنوشت و آینده گردشگری سخنی به میان آورد، با این حال، چیزی که برای همه آشکار است اینکه، دیگر نمی توان همچون گذشته با آزادی تمام به بازدید از کشورهای گردشگر پذیر پرداخت. البته نمی توان نقش آژانس های مسافرتی را در این زمینه نادیده گرفت؛ آن ها می توانند به وسیله اعمال مقررات ویژه، افزایش مطلعی گردشگران از مسئله سلامت و فراهم آوردن امکانات لازم، صنعت گردشگری را رونقی دوباره بخشند و سفر را برای گردشگران خوشایند نمایند. آژانس های مسافرتی می توانند با کمی خلاقیت، بیشترین سازگاری با شرایط کرونا را برای مسافران در حین بازدید از جاذبه های خود فراهم آورند.

تا پیش از شیوع بیماری کووید -19 اغلب گردشگران شهرهایی شلوغ را برای مقصد خود انتخاب می کردند تا در آن جا به انجام فعالیت های هیجان انگیز گروهی بپردازند، از بازارهای شلوغ دیدن نمایند و از غذا خوردن در رستوران های محلی با غذاهای سنتی هر منطقه لذت ببرند. اما متأسفانه گسترش ویروس کرونا این تمایل گردشگری را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار داده به طوری که مردم از فکر کردن به شهرهای شلوغ نیز هراس دارند، چه برسد به اینکه چنین مکان هایی را به عنوان مقصد خود برای سفر، انتخاب نمایند.

بدون شک، مردم در دوران پساکرونا مقاصدی را برای سفر خود انتخاب خواهند کرد که در آن جا امکان رعایت فاصله کافی با سایر مردم وجود داشته باشد. به همین دلیل، آژانس های مسافرتی نیز باید با خلاقیت تمام برنامه سفر مشتریان خود را تنظیم نمایند تا از سوار شدن آنان بر وسایل حمل و نقل عمومی خودداری نمایند و در صورت امکان، تورهای دوچرخه سواری را برای مسیرهای کوتاه مسافران انتخاب نمایند.

بدیهی است که سفر و گردشگری در پساکرونا، نه تنها به خاطر کره خاکی، بلکه برای جامعه و صنعت نیز باید نسبت به قبل از پایداری بیشتری برخوردار باشد، بنابراین، توجه به اصول پایداری در برنامه ریزی برای سفر اهمیت بسزایی دارد. پیروی از این اصول، به گردشگران در انتخاب مقصد یاری شایانی خواهد نمود و باعث می گردد مردم به مناطقی سفر نمایند که مقررات پیشگیری از انتقال بیماری، به خوبی در آن ها رعایت می گردد.

در جهانی پساکرونا، قابلیت اتصال مردم با جهانی مجازی از اهمیت ویژه ای برخورداراست چرا که از این طریق می توانند از اخبار لحظه به لحظه مربوط به مقصد سفر خود مطلع شوند و به دستورالعمل های مورد احتیاج برای ایمنی بیشتر دسترسی پیدا نمایند. شکی نیست که تغییر شرایط به سرعت اتفاق می افتد که در این صورت، دسترسی به اینترنت و آژانس های مسافرتی بیشترین یاری را در پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار به عهده دارد.

اگرچه سفرهای گروهی همواره در میان گردشگران بسیار محبوب بوده است چرا که امکان دیدار با دیگران، تجربه یک سفر لذت بخش و حتی صرفه جویی در هزینه های سفر را فراهم آورده، با این حال، این سبک سفر در سال 2021 جایی در میان گردشگران نخواهد داشت. از این به بعد، دست کم تا چند سال پس از انتها نهایی کرونا، مسافرت با افراد بیگانه به ندرت صورت خواهد گرفت و گردشگران مایل خواهند بود به تنهایی یا با اعضای خانواده خود به بازدید از سایر نقاط جهان بپردازند.

تمایلات گردشگری در سال 2021، آژانس های مسافرتی را با چالش های بسیاری روبرو خواهد نمود چرا که این افراد باید به طور مداوم به خلاقیت برای جذب گردشگران بپردازند تا صنعت خود را رونقی دوباره ببخشند. شاید یکی از بهترین روینمودها در این زمینه، خودداری کامل از سفرهای گروهی و روی آوردن به تورهای مستقل خارجی باشد. همچنین، آژانس های مسافرتی می توانند تورهای گروهی را برای افرادی برگزار نمایند که اعضا یک خانواده باشند یا همدیگر را بشناسند و از سفر با هم احساس نگرانی ننمایند.

شاید در آینده، مردم تنها به کشورهایی سفر نمایند که در روبروه با ویروس کرونا بسیار پیروز عمل نموده و توانسته اند این بیماری را به خوبی مهار نمایند. در این صورت، گردشگران اطمینان خاطر بیشتری دارند که کشور میزبان در صورت وقوع یک حادثه، از آمادگی کامل برخوردار باشد و بتواند مسافران خود را از خطرات احتمالی نجات دهد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1634

به "دوران پساکرونا و تمایلات گردشگری در سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوران پساکرونا و تمایلات گردشگری در سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید