رسوب 4 میلیون تن کالای اساسی و 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر

به گزارش مجله تور مالزی، خبرنگاران : وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد، 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود دارد، و موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور 4 میلیون تن است.

رسوب 4 میلیون تن کالای اساسی و 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، محمد اسلامی، در حاشیه مراسم الحاق 70 دستگاه ناوگان جدید به شبکه ریلی کشور در جمع خبرنگاران درباره انتقال واگن پارس به شرکت مپنا گفت: حدود 5 سال از این موضوع می گذرد مسائلی بین سازمان خصوصی سازی، ایمیدرو و وزارت دفاع وجود داشت و در شرایط کنونی به نقطه انتهایی رسیده است، کار در فرآیند حقوقی و اقتصادی دنبال شده و کوشش می کنم موانع آن را برطرف کنم.

وزیر راه و شهرسازی درباره رسوب کالا در گمرکات گفت: امروز بنادر ما 240 میلیون تن ظرفیت دارد که این رقم سال گذشته 173 میلیون تن بود در واقع ماهانه حدود 15 میلیون تن بار داریم و هفته ای 10 میلیون تن بار در جاده ها جابه جا می گردد.

اسلامی اضافه کرد: امروز 13 میلیون تن بار در بنادر وجود دارد که از ظرفیت یک ماه بنادر هم کمتر است. رسوب کالا ابعاد مختلفی دارد، اما اکنون 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود داشته و مسئله ای از نظر تأمین روغن خوراکی مردم نداریم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بخشی از بار هم روی شناور است که به دلیل آماده نبودن اسناد و اعتبارات اسنادی، کشتی پهلوگیری نمی کند که وزارت صمت، وزارت جهاد و دیگر نهادهای متولی در این باره پیگیری داشته اند.

اسلامی اضافه کرد: در حال حاضر 4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر داریم که بخشی در انبارها و بخشی هم در لنگرگاه در حال تخلیه و بارگیری است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: آنچه سازمان بنادر خاطرنشان کرد این بود که بعضی انبارهای ما که کالای اساسی در آن است، تکمیل شده و باید سریع تر تخلیه گردد که ضرورت دارد وزارت صنعت در این حوزه پیگیری های لازم را داشته باشد.

وی توضیح داد: طبق دستور رئیس جمهوری از دو هفته گذشته، تخلیه انبارها سرعت گرفته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1290

به "رسوب 4 میلیون تن کالای اساسی و 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوب 4 میلیون تن کالای اساسی و 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید