زالی : امروز درباره فعالیت مدارس و دانشگاه ها تصمیم گیری می شود

به گزارش مجله تور مالزی، خبرگزاری خبرنگاران-فرمانده عملیات مقابله با کرونای استان تهران گفت: امروزدر ستادملی مقابله با کرونا موضوع تشدید محدودیت ها و تصمیم گیری درباره ادامه فعالیت حضوری مدارس و دانشگاه ها بررسی می شود.

زالی : امروز درباره فعالیت مدارس و دانشگاه ها تصمیم گیری می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر علیرضا زالی افزود: الگوی توسعه بیماری ویروس کرونا شبیه 5 موج قبلی سیر می کند و پیش بینی می شود در روزها و هفته های آینده شیوع بیشتری را ببینیم.

وی ادامه داد: شواهدی از ویروس دلتا را در کشور داریم، اما سویه اومیکرون به نظر می رسد رو به رشد است، سرایت پذیری بیشتر این سویه به میزان 64 درصد، تغییر الگو در سنین مبتلایان زیر 10 سال و 10 تا 20 سال و شمار بیشتر آزمایش های منفی کاذب به خاطر تشابه آن با سرما خوردگی از ویژگی های این سویه است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران افزود: هفته های آینده با موج فزاینده مبتلایان روبرو می شویم چرا که از یک هفته قبل شکل گیری های این موج را به صورت افزایش مراجعان سرپایی با علایم جهاز تنفسی فوقانی شاهد بودیم.

وی با اشاره به رنگ بندی های شیوع کرونا گفت: رنگ بندی نقشه سامانه ماسک بر اساس میزان بستری است و با تاخیر بیشتری تغییر رنگ های شهرها را شاهد هستیم و احتمالا شهرهای نارنجی به سرعت به قرمز تبدیل می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: ویروس امیکرون ممکن است تاب آوری شبکه بهداشتی درمانی را به چالش بکشد و به گفته رئیس جمهور شرط استمرار فعالیت های اجتماعی و اقتصادی ما هم باید منوط به رعایت شیوه نامه ها باشد و البته رعایت شیوه نامه ها هنوز در سطح قابل قبولی نیست.

زالی توصیه کرد مردم با شتاب بیشتری از واکسیناسیون دُز سوم استقبال کنند و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی؛ در مراکز پرخطر و پر ازدحام شهری نیز کمتر حضور پیدا کنند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران گفت: تهران در کنار استان های هرمزگان و خراسان رضوی تعداد بیشتری از تست های امیکرون را گزارش کرده است و مردم باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، خودداری از ازدحام های تجمعی پرخطرتر و جدی گرفتن تزریق واکسن به ویژه در واکسیناسیون گروه سنی 9 تا 12 سال به کاهش شیوع بیماری کمک کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1944

به "زالی : امروز درباره فعالیت مدارس و دانشگاه ها تصمیم گیری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی : امروز درباره فعالیت مدارس و دانشگاه ها تصمیم گیری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید