طرح آبیاری تحت فشار قطره ای کم فشار و بارانی در ورامین افتتاح شد

به گزارش مجله تور مالزی، محمدحسین مقیمی صبح دوشنبه در یازدهمین سفر اقتصادی خود به شهرستان های استان تهران، در پنجمین روز از هفته دولت و به منظور دیدار با صاحبان صنایع و سرمایه گذاران و آنالیز مشکلات عمومی این بخش در شهرستان ورامین حاضر شد.

طرح آبیاری تحت فشار قطره ای کم فشار و بارانی در ورامین افتتاح شد

حسین کاغذلو، فرماندار ورامین در حاشیه این سفر در مصاحبه با مجله تور مالزی گفت: این طرح یکی از طرح های بسیار خوب افراد متخصص و توانای این شهرستان است که امروز با حضور استاندار افتتاح شد.

کاغذلو با بیان اینکه سیستم آبیاری قطره ای کم فشار و بارانی در روستای قلعه خواجه واقع شده است گفت: از این سیستم سیستم آبیاری تحت فشار و این استخر دو منظوره با اعتبار بیش از 12 میلیارد ریال برای کشت گندم، جو، ذرت علوفه ای استفاده می گردد و این استخر این سیستم به طول یکصد ، عرض 90 و عمق 11 متر احداث گردیده است که با بهره برداری از این استخر ، بیش از 32 هکتار از اراضی غلات شهرستان به سیستم آبیاری قطره ای مجهز شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سهم یارانه دولت در این طرح 2303 میلیون ریال است اضافه کرد: سهم آورده شخصی در این سیستم یک هزار میلیون ریال بوده و جمع کل هزینه ها برای این پروژه بالغ بر 13 میلیون ریال بوده است.

فرماندار ورامین بیان داشت: با توجه به اهمیت اشتغال زایی و راه اندازی کسب و کارهایی که به اشتغال ختم شوند باید اعلام کنیم که با راه اندازی این پروژه برای 6 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 22

به "طرح آبیاری تحت فشار قطره ای کم فشار و بارانی در ورامین افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح آبیاری تحت فشار قطره ای کم فشار و بارانی در ورامین افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید