فرشته کریمی: دغدغه ام قهرمانی تیم ملی فوتسال است نه گلزنی خودم

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتسال بانوان طی روزهای 11 تا 22 اردیبهشت ماه برای دفاع از عنوان قهرمانی و همچنین کسب سهمیه المپیک جوانان آرژانتین، در مسابقات جام ملت های آسیا حضور پیدا می نماید.

فرشته کریمی: دغدغه ام قهرمانی تیم ملی فوتسال است نه گلزنی خودم

این دومین دوره این رقابت هاست که به میزبانی تایلند برگزار می گردد. تیم ملی فوتسال بانوان ایران دو سال پیش در فینال اولین دوره جام ملت های آسیا که در مالزی برگزار گردید، با شکست یک بر صفر ژاپن به عنوان قهرمانی دست یافت. تک گل تیم ملی فوتسال بانوان در آن دیدار توسط فرشته کریمی به ثمر رسید. این بازیکن این روزها در در کنار دیگر اردونشینان تیم ملی فوتسال بانوان در اردوی آماده سازی به سر می برد تا در مالزی بتواند به قهرمانی دوباره تیم ملی یاری کند اگرچه تاکید دارد تکرار این عنوان کار آسانی نیست.

فرشته کریمی در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه دومین دوره مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا یک تفاوت عمده با اولین دوره این رقابت ها دارد، گفت: این تفاوت در تعداد تیم های شرکت کننده است و اینکه نسبت به اولین دوره مسابقات، تعداد تیم های شرکت کننده خیلی بیشتر هستند و همین مسئله قطعا در کیفیت رقابت ها تاثیرگذار خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه دومین دوره جام ملت های فوتسال بانوان با حضور 15 تیم برگزار می گردد، ادامه داد: به طور طبیعی تعدادی از تیم ها برای اولین بار در این رقابت ها حضور دارند و از جمله نمایندگان غرب آسیا؛ در اولین دوره مسابقات ایران به عنوان تنها تیم از غرب آسیا حضور داشت اما در این دوره تیم های دیگری مانند بحرین و لبنان هم از منطقه غرب حضور دارند.

این بازیکن ملی پوش فوتسال بانوان که حضور در فهرست کاندیداهای برترین بازیکنان فوتسال دنیا (به انتخاب سایت فوتسال پلنت) در سال 2013 را در کارنامه دارد، توضیح داد: اینکه بتوانیم در این شرایط هم قهرمان مسابقات شویم و با این عنوان، سهمیه بازی های المپیک جوانان آرژانتین را به دست بیاوریم، قطعا هدف اصلی تیم ملی فوتسال بانوان است اما به طور حتم اینبار قهرمان شدن سخت تر از دوره گذشته مسابقات خواهد بود. با این حال تمام کوشش مان این است تا بتوانیم از حضور در رقابت های تایلند، بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاوریم.

کریمی با بیان اینکه تایلند یکی از مهمترین و به نوعی مشخص کننده حریفان تیم ملی فوتسال بانوان در مسابقات جام ملت های آسیا خواهد بود، یادآور شد: ما که مدافع عنوان قهرمانی هستیم و تایلند هم در رقابت های داخل سالن به عنوان قهرمانی دست یافت. بنابراین فکر می کنم رقابت اصلی برای جام قهرمانی میان ایران و تایلند باشد.

این بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان با اشاره به پیگیری تمرینات این تیم توضیح داد: آخرین مرحله تمرینات در سال گذشته، 28 اسفندماه به خاتمه رسید اما بعد از چند روز استراحت، مجدد از 5 فروردین ماه دور جدید تمرینات را شروع کردیم و تا زمان اعزام به محل برگزاری رقابت ها در تایلند، طبق برنامه مورد تائید کادر فنی پیگیر اردوها خواهیم بود. در شروع تمرینات، بازیکنان و از جمله خود من به خاطر حضور در لیگ برتر تا حدی خسته بودیم اما به مرور وضعیت بهتری پیدا کردیم. این روزها همه مصمم و باانگیزه پیگیر تمرینات هستیم تا بتوانیم به مهمترین اهداف مان در مسابقات دست یابیم.

کریمی با اشاره به اینکه با گلزنی اش در فینال جام ملت های 2015، تیم ملی فوتسال ایران را قهرمان آسیا کرد، گفت: اینکه بتوانم در این دوره مسابقات هم برای تیم ملی گلزنی کنم و به خصوص گل های مشخص کننده ای داشته باشم، برایم خیلی مهم است اما بیشتر از آن، موفقیت تیم ملی و کسب عنوان قهرمانی اهمیت دارد. در واقع دغدغه اصلی من این است که تیم ملی قهرمان مسابقات گردد. در این راه تمام کوششم را به کار می بندم تا به عنوان بازیکنی تاثیرگذار در ترکیب تیم ملی حضور داشته باشم.

به گزارش خبرنگاران، طبق قرعه کشی مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا، تیم ملی ایران در گروه چهارم با تیم های ازبکستان و ترکمنستان همگروه است. کشورهایی که قهرمان و نایب قهرمان این رقابت ها شوند، با تیم زیر 18 سال خود در المپیک جوانان در آرژانتین حاضر می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 294

به "فرشته کریمی: دغدغه ام قهرمانی تیم ملی فوتسال است نه گلزنی خودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرشته کریمی: دغدغه ام قهرمانی تیم ملی فوتسال است نه گلزنی خودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید