تور ترکیه ارزان: محدودیت اخذ و تمدید اقامت توریستی در ترکیه

به گزارش مجله تور مالزی، بر اساس قانون نو اجرایی در ترکیه، تمدید اقامت توریستی با محدودیت هایی روبرو می گردد.

تور ترکیه ارزان: محدودیت اخذ و تمدید اقامت توریستی در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، سال 2019 قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی در ارتباط با نحوه اخذ و تمدید اقامت موقت توریستی در ترکیه، به گونه ای تغییر یافت که قرار بود این تسهیلات جز برای شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه و مالی، اتحادیه اروپا، روسیه و چین از یکم ژانویه 2020 بیش از یک سال تمدید نگردد.

دولت ترکیه این محدودیت که شامل شهروندان ایرانی هم می شد را بنا به علت شروع شیوع جهانی ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی معلق کرد.

اسماعیل چاتاکلی، معاون وزیر کشور ترکیه در روزهای گذشته خاطرنشان کرد که در دوره تازه محدودیت ها در رابطه با نحوه اخذ اقامت موقت توریستی شروع خواهد شد.

در این راستا، یکی از منابع مطلع در اداره مهاجرت ترکیه با تایید این خبر خاطرنشان کرد که صدور و تمدید اقامت های توریستی محدود شده است.

90 درصد از تقاضا های تمدید اقامت توریستی پذیرفته نمی شوند

دراین زمینه، فاتح چایاباتماز، نماینده انجمن صنعتگران و بازرگانان مستقل ترکیه موسیاد با اشاره به شروع اجرای مصوبه مذکور گفت: این موضوع به علت همه گیری کرونا کنار گذاشته شده بود. ولی اخیراً با اعلام معاون وزیر کشور این مصوبه دوباره اجرا خواهد شد. اطلاعاتی که ما کسب کردیم نشان می دهد که از هر 10 مورد تقاضا برای تمدید اقامت موقت توریستی، 9 مورد پذیرفته نمی گردد.

بیش از 80 هزار ایرانی با اقامت توریستی در ترکیه

کارشناس امور مهاجرتی ترکیه با بیان این که بر اساس آمار سازمان اداره امور مهاجرت ترکیه حدود 115 هزار ایرانی با اقامت در ترکیه زندگی می نمایند، گفت: حدود 10 هزار نفر از این افراد اقامت دانشجویی، 4 هزار نفر اقامت خانواده و تقریباً 95 هزار نفر اقامت موقت دارند که از بین آن ها 80 هزار نفر با اقامت توریستی در ترکیه زندگی می نمایند.

چایاباتماز گفت: اقامت توریستی یکی از 14 نوع اقامت موقت در ترکیه است. دولت می گوید اگر توریستی به کشور آمده، پس از انتها بازدید از کشور برای اخذ اقامت بیشتر درخواست دهد، این موضوع باید هم زمان به نفع هم مهاجر و هم دولت باشد. این امر می تواند صرفاً با اهداف آموزشی و سرمایه گذاری که بتواند اقامت کاری، تحصیلی و ملکی داشته باشد. بیش از 6 ماه اقامت توریستی صادر نمی گردد و اقامت های قبلی هم تمدید نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: دارندگان و متقاضیان اقامت موقت توریستی، 4 تا 5 راه بیشتر ندارند؛ خریداری، اشتغال به تحصیل، ثبت شرکت و سلامتی، مواردی هستند که می توانند اقامت بگیرند.

چایاباتماز بعلاوه در ارتباط با اخذ اقامت با اجاره خانه هم گفت: پیشتر با یک صفحه کاغذ که از مغازه های لوازم التحریر فروخته می شد، تهیه اجاره نامه امکان پذیر بود، اما در دوره تازه این روش نیز تغییر پیدا نموده است. متقاضیان باید با صاحب ملک به دفترخانه ثبت اسناد (نوتر) رفته و در آن جا این اجاره نامه را ثبت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2018

به "تور ترکیه ارزان: محدودیت اخذ و تمدید اقامت توریستی در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه ارزان: محدودیت اخذ و تمدید اقامت توریستی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید