نحوه برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اصلاح شد

به گزارش مجله تور مالزی، خبرنگاران : رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخشنامه ای اصلاحیه دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه های اجرایی را برای اجرا به همه دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد.

نحوه برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اصلاح شد

به گزارش به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، طبق این اصلاحیه، مسئولیت ناشی از رعایت نکردن دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در مفاد آگهی آزمون و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان آنالیز مدارک، مصاحبه و گزینش بر عهده داوطلب است و چنانچه در هر مرحله از جذب و استخدام، اشتباه یا تعمد داوطلب در ارائه اطلاعات خلاف واقع محرز گردد، وی از انجام مراحل بعدی محروم و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو می گردد.

در این اصلاحیه آمده است؛ در صورت مساوی بودن مجموع نمرات داوطلبان در آزمون کتبی و مصاحبه، اولویت معرفی به گزینش با داوطلبانی خواهد بود که نمره آنان در آزمون کتبی بالاتر باشد.

بعلاوه دستگاه های اجرایی مکلفند در مرحله مصاحبه استخدامی، با تمامی داوطلبان معرفی شده واجد شرایط مصاحبه نمایند و نمره مربوط به مصاحبه را در سامانه امتحانات ثبت نمایند.

مطابق این اصلاحیه، دستگاه های اجرایی موظفند حداکثر ظرف مدت 3 ماه پس از اعلام نظر گزینش و انجام سایر تشریفات استخدامی، برای افراد پذیرفته شده به وسیله سامانه کارمندایران شماره مستخدم درخواست نموده و حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از اخذ شماره مستخدم، حکم کارگزینی افراد را صادر یا قرارداد پیمانی آنان را تنظیم نمایند.

بعلاوه به موجب این اصلاحیه، داوطلبان استخدام در زمان ثبت نام می توانند علاوه بر شغل محل مورد تقاضا به نام انتخاب اصلی، یک شغل محل دیگر را به نام انتخاب دوم در همان دستگاه اجرایی انتخاب نمایند. دستگاه های اجرایی می توانند در بازه زمانی پایان یک آزمون تا برگزاری آزمون بعدی حداکثر به مدت 6 ماه پس از اعلام نتیجه، از میان داوطلبان همان آزمون با درنظرگرفتن انتخاب دوم داوطلبان و رعایت شرایط معین شده اعم از سهمیه، جنسیت، شرایط احراز به ترتیب نمرات فضلی در مرحلۀ آزمون کتبی، از آنان برای انجام سایر مراحل استخدامی دعوت نمایند.

در این اصلاحیه تصریح شده است؛ ملاک عمل درخصوص محاسبه تاریخ فراغت از تحصیل، اتمام خدمت دوره ضرورت یا معافیت دائم، آخرین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر و درخصوص محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر است.

به موجب این اصلاحیه، مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل در آگهی استخدامی و بعلاوه مدارک معادل، برای شرکت در آزمون مشترک و استخدام مجاز نیستند. بعلاوه افراد دارای مدرک تحصیلی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده، برای شرکت در آزمون می بایست مدرک مقطع تحصیلی ذکرشده در آگهی را داشته باشند؛ در این حالت مقطع تحصیلی بالاتر لحاظ نمی گردد و حکم کارگزینی یا تنظیم قرارداد پیمانی پذیرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی خواهد بود.

استخدام و جذب نیرو در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی از سال 94 به بعد به وسیله برگزاری آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی در یک روز بصورت سراسری برگزار می گردد.

تا کنون هشت دوره آزمون فراگیر برگزار شده که طبق اخبار موثق انتشار دفترچه نهمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در نیمه اول سال 1400 خواهد بود که بیشترین جذب نیرو به وزارت آموزش و پرورش اختصاص داده شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1657

به "نحوه برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید