واگذاری تنها 2 درصد از اراضی کرمانشاه به کشاورزان غیربومی

به گزارش مجله تور مالزی، خسرو شهبازی در مصاحبه با خبرنگاران اظهارداشت: اجاره دادن زمین کشاورزی کاری آزاد است و مالکیت آن با فرد است که نسبت به کشت یا اجاره یا شراکتی کار کردن اقدام کند در واقع قانون گذار در این زمینه منعی ایجاد نکرده است.

واگذاری تنها 2 درصد از اراضی کرمانشاه به کشاورزان غیربومی

وی اضافه کرد: اگرچه عموما کشاورزان استان ما اصول علمی کشاورزی را رعایت می نمایند و از سموم و کود شیمیایی به اندازه مجاز استفاده می نمایند اما برخی از کشاورزان به ویژه کشاورزان با اراضی استیجاری، این گونه نیستند و درصدد استفاده حداکثری از زمین هستند بر همین مبنا توصیه می کنیم کشاورزان اراضی را به غیر بومی اجاره ندهند.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه گفت: برخی از این کشاورزان با کشت غیر اصولی و استفاده غیرمجاز از کود و سموم کشاورزی درصدد فشار بیشتر به منابع آب و خاک هستند.

وی توضیح داد: از 940 هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کمتر از 2 درصد به نیروهای غیربومی واگذار شده است و نباید به کار گیری چند نفر کارگر غیر بومی به حساب شیوع این امر گذارده گردد.

شهبازی اعلام کرد: در مواردی هم برخی کشاورزان پیشرو در استانها یا مناطق دیگر هستند که سازمان جهاد کشاورزی توصیه می نماید نسبت به اجاره اراضی کشاورزی در استان ما اقدام نمایند تا به صورت عملی به کشاورزان ما کشت برخی محصولات را بیاموزند.

وی نمونه چنین اقدامی را توصیه به کشت چغندر توسط کشاورزان غیربومی در سرپلذهاب در سالهای نخست کشت این محصول دانست و گفت: همچنین در سالهای نخست کشت سیب زمینی از کشاورزان همدانی دعوت به کشت در اراضی کرمانشاه شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 75

به "واگذاری تنها 2 درصد از اراضی کرمانشاه به کشاورزان غیربومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری تنها 2 درصد از اراضی کرمانشاه به کشاورزان غیربومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید