وزش باد نسبتا شدید در تهران، کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول

به گزارش مجله تور مالزی، وزش باد نسبتا شدید در بخش هایی از استان تهران و تداوم کیفیت هوای قابل قبول در مرکز طی امروز(7 تیر) دور از انتظار نخواهد بود.

وزش باد نسبتا شدید در تهران، کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر همراه با افزایش ابر و در برخی نقاط به ویژه بخش های جنوبی و غربی استان گاهی با وزش باد نسیتا شدید و در ارتفاعات استان با رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که صبح امروز (7 تیر ماه) وزش باد مؤثر از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

حاکمیت جو ناپایدار طی روز همراه با وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد. بااین حال، احتمال تولید و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در برخی منطقه ها را به همراه خواهد داشت. با تداوم وزش باد تا اواخر وقت پراکندگی آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می شود.

این شرایط جوی تا صبح فردا (8 تیر ماه) ادامه خواهد یافت و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده می شود و کیفیت هوا در برخی منطقه ها کاهش پیدا خواهد کرد.

شرایط مساعد جوی تا ساعات پایانی فردا (8 تیر ماه) استمرار خواهد داشت و باعث کاهش غلظت ذرات معلق می شود بنابراین برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ازن با میانگین 92 بود و هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 78 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1671

به "وزش باد نسبتا شدید در تهران، کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد نسبتا شدید در تهران، کیفیت هوای مرکز در محدوده قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید