پیشتازی دقیقه نودی بایدن؛نمودارها بالاترین حد پیشتازی نامزد دموکرات در مقابل ترامپ را نشان می دهد

به گزارش مجله تور مالزی، جدیدترین نمودار متوسط نظرسنجی ها درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیشتازی نامزد دموکرات را نشان می دهد.

پیشتازی دقیقه نودی بایدن؛نمودارها بالاترین حد پیشتازی نامزد دموکرات در مقابل ترامپ را نشان می دهد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، بر اساس آمار تا روز 26 اکتبر 2020دیروز جوبایدن 7.8 درصد بالاتر از ترامپ است و همچنان پیشتاز در نظرسنجی ها.بایدن دموکرات در مجموع با 50.8 درصد جلوتر از ترامپ جمهوری خواه با 43 درصد است.

نمودار نشان می دهد با نزدیک شدن به دقیقه 90 بازی سیاسی، آرای ترامپ با شیب بسیار کم رو به پیشروی موضع تهاجمی و آرای بایدن با شیب بسیار کم رو به پس روی موضع دفاعی است. بایدن سعی می نماید در روزهای پایانی پاس گل به ترامپ ندهد.

همچنین در آخرین هفته از کمپین های انتخاباتی آمریکا، نظرسنجی جدید یاهو نیوز - یوگاو نشان می دهد جو بایدن بیشترین حد پیشتازی مقابل دونالد ترامپ را به دست آورده است. این فاصله 12 درصدی، چهار برابر بزرگتر از پیشتازی ملی هیلاری کلینتون مقابل ترامپ در همین برهه زمانی در 2016 است.

این نظرسنجی که از 23 تا 25 اکتبر برگزار گردید، نشان می دهد که 54 درصد از رای دهندگان احتمالی یا به جو بایدن دموکرات رای داده اند یا قصد دارند روز انتخابات به او رای بدهند. تنها 42 درصد از رای دهندگان احتمالی گفتند که به ترامپ رای می دهند.

در همین رابطه، یک نظرسنجی یوگاو که یک هفته پیش از انتخابات 2016 انجام شد، نشان داد که هیلاری کلینتون سه درصد در میان رای دهندگان احتمالی از ترامپ جلوتر است و به ترتیب 48 درصد به 45 درصد شدند. در آن موقع، میانگین تمام نظرسنجی های ملی از پیشتازی 2.2 درصدی کلینتون حکایت داشت.

نظرسنجی جدید یاهو نیوز - یوگاو نشان می دهد که ترامپ به نسبت 2016 با چالش بسیار بزرگتری برای کسب یک پیروزی دیگر در روز انتخابات روبرو است. براساس این نتایج، بایدن در میان هر گروه جمعیتی کلیدی از کلینتون قوی تر عمل نموده است.

در نتیجه همان نظرسنجی هایی که یک هفته مانده به انتخابات 2016 شانس پیروزی ترامپ را 28.8 درصد می دانستند، اکنون شانس پیروزی او را 12 درصد برآورد می نمایند. گرچه همچنان احتمال پیروزی او در انتخابات وجود دارد اما ترامپ به نسبت 2016 با شانس پایین تری روبروست. تا به امروز 61 میلیون آمریکایی در انتخابات پیش از موعد رای داده اند.

از سوی دیگر نتایج نظرسنجی نیویورک تایمز - سیه نا کالج از پیشتازی چهار درصدی ترامپ مقابل بایدن در تگزاس حکایت دارد و درصدهای آنها 47 به 43 شد. در همین ایالت، پیشتازی جان کوربین جمهوری خواه برای ورود به سنا مقابل رقیب دموکراتش مری جنینگز هگار 48 درصد به 38 درصد شد.

بایدن در ایالت تگزاس، در میان رای دهندگان سفیدپوست با تحصیلات دانشگاهی به نسبت چهار سال پیش هیلاری کلینتون شرایط بهتری دارد و 38 درصد رای مقابل 54 درصد ترامپ به دست آورد. کلینتون در آن سال رای تنها 31 درصد از آنها را کسب کرد و 62 درصد رای این گروه برای ترامپ شد.

در همین حال نظرسنجی دالاس مورنینگ نیوز - دانشگاه تگزاس خبرهای بهتری برای دموکرات ها دارد. بایدن در این نظرسنجی مقابل ترامپ 48 درصد به 45 درصد شد و کوربین هم هشت درصد از هگار جلو افتاد.

نتایج نظرسنجی روز دوشنبه رویترز - ایپسوس هم از پیشتازی قاطع جو بایدن مقابل ترامپ در ویسکانسین و پیشتازی نسبی او در پنسیلوانیا حکایت دارد.

خبرگزاری رویترز و موسسه افکارسنجی ایپسوس از رای دهندگان احتمالی در شش ایالت ویسکانسین، پنسیلوانیا، میشیگان، کارولینای شمالی، فلوریدا و آریزونا نظرسنجی نموده اند. این ایالت های سرنوشت ساز می توانند پیروزی دوباره ترامپ یا خروج او از کاخ سفید را رقم بزنند.

در ویسکانسین (نظرسنجی 20 تا 26 اکتبر)، بایدن با 53 درصد مقابل ترامپ با 44 درصد جلوتر است. فزونی بایدن نسبت به نظرسنجی هفته قبل که 51 به 43 درصد بود، پیشرفت نموده است. 33 درصد هم گفته اند که رای دادند. 47 درصد از شرکت نمایندگان ترامپ را در مدیریت اقتصاد بهتر دانستند. 45 درصد هم بایدن را ترجیح دادند.

در پنسیلوانیا (نظرسنجی 20 تا 26 اکتبر)، بایدن و ترامپ به ترتیب 50 درصد و 45 درصد رای گرفتند. در این ایالت هم 50 درصد ترامپ را برای مدیریت اقتصاد بهتر دانستند و 43 درصد هم بایدن را انتخاب کردند.

در ایالت فلوریدا (نظرسنجی 14 تا 20 اکتبر) آرای بایدن و ترامپ 50 درصد مقابل 46 درصد است. 21 درصد گفتند که رای دادند. در این ایالت هم 51 درصد ترامپ را برای مدیریت بهتر اقتصاد انتخاب کردند و 45 درصد بایدن را ترجیح دادند.

نتایج نظرسنجی 14 تا 21 اکتبر در آریزونا هم پیشتازی بایدن مقابل ترامپ را 49 به 46 درصد نشان می دهد. نتایج نظرسنجی 14 تا 20 اکتبر در میشیگان نشان می دهد 51 درصد بایدن و 44 درصد ترامپ را برگزیدند. در نظرسنجی 14 تا 20 اکتبر در کارولینای شمالی هم رقابت بایدن و ترامپ به ترتیب 49 به 46 درصد شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1224

به "پیشتازی دقیقه نودی بایدن؛نمودارها بالاترین حد پیشتازی نامزد دموکرات در مقابل ترامپ را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی دقیقه نودی بایدن؛نمودارها بالاترین حد پیشتازی نامزد دموکرات در مقابل ترامپ را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید