کاهش ورود ضایعات حجیم به آرادکوه

به گزارش مجله تور مالزی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از کاهش چشمگیر ورود ضایعات حجیم به آرادکوه و استفاده از پسماندهای میادین میوه و تره بار برای فراوری کمپوست اطلاع داد و این اقدامات را بخشی از اجرای طرح کاپ دانست.

کاهش ورود ضایعات حجیم به آرادکوه

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، صدرالدین علیپور با اشاره به اجرای طرح کاپ به منظور کاهش فراوری پسماند و هزینه های حمل و نقل و دفع پسماندهای فراوریی گفت: از آذرماه سال گذشته مدیریت متمرکز پسماندهای حاصل از هرس درختان و پسماندهای حجیم شامل چوب، تیر و تخته، مبل و... به پیمانکار بخش خصوصی در محل سایت آزادگان واگذار شد.

او ادامه داد: بر این اساس از ابتدای آذرماه از ورود حدود 7 هزار و 500 سرویس ضایعات حجیم و چوب و سرشاخه به مرکز دفع آرادکوه و چهاردیواری های مناطق جلوگیری شده است.

به گفته علیپور؛ بیشترین آمار ساماندهی پسماندهای حجیم مربوط به اسفندماه سال گذشته با حدود 5 هزار سرویس و تناژ تقریبی 7 هزار تن انواع چوب و سرشاخه است.

او در ادامه به استفاده از پسماندهای میدان میوه و تره بار اشاره و مطرح نمود: با هدف تأمین رطوبت و تسریع در فرایند فراوری کمپوست و افزایش کیفیت محصول نهائی، انتقال روزانه حدود 30 تن از پسماندهای میدان مرکزی میوه و تره بار را به صورت آزمایشی در دستور کار قرار دادیم.

علیپور گفت: در صورت موفقیت، قرار است در آینده روزانه 100 تن پسماند میدان مرکزی میوه و تره بار به صورت متمرکز مدیریت و از ورود آن ها به مرکز آرادکوه جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1512

به "کاهش ورود ضایعات حجیم به آرادکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ورود ضایعات حجیم به آرادکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید