گزارش برگزاری اولین کارگاه کمپ نوآوری جنگل

به گزارش مجله تور مالزی، این کارگاه که حاصل کوشش انتشارات جنگل، در ایجاد فرآیندی متفاوت و کارآمد در حوزه کسب و کار و نوآوری در یادگیری زبان با هوش مصنوعی بود، فرصت مناسبی را برای آموختن، آشنایی با اصول و مبانی مهم راه اندازی کسب و کار و ارائه تفکر نوآورانه برای شرکت کنندگان فراهم نمود.

گزارش برگزاری اولین کارگاه کمپ نوآوری جنگل

حضور سخنرانان مطرح و ماهر نیز به شرکت کنندگان این امکان را داد تا از تجربیات ثمربخش آن ها بهره مند شوند و راهکارهای نوینی را برای توسعه فعالیت های خود بیاموزند.

این رویداد با سخنرانی مهندس سید محسن رهبرنیا، مدیر اجرایی خانواده فناوری شریف شروع شد. رهبرنیا به ارائه راهکارهایی برای افزایش شانس موفقیت کسب و کارها با استفاده از Lean Canvas پرداخت.

وی با زبانی ساده، مفاهیم مهمی از دیجیتال مارکتینگ را به شرکت کنندگان آموزش داد و از آن ها دعوت کرد تا در این بحث مشارکت داشته باشند. این گفت و گو و به اشتراک گذاشتن تجربیات مختلف شرکت کنندگان، موجب رقم خوردن لحظات بسیار مفید و آموزنده ای برای حضار شد.

تأکید مهندس رهبرنیا بر عدم کمال گرایی و اهمیت گرفتن بازخورد از مخاطبان، از جمله نکات بسیار مهمی بود که حاضران از آن بهره مند شدند.

پس از پذیرایی و در بخش دوم این کارگاه، مهندس مجید ریاضی، مشاور و مدرس دیجیتال مارکتینگ با ارائه پاورپوینتی مجذوب کننده و حرفه ای، صحبت های خود در خصوص تحول دیجیتال در آموزش زبان را شروع نمود.

وی سوالات چالش برانگیزی را در خصوص پیش فرض های ذهنی عنوان نمود و از شرکت کنندگان خواست تا با دقت به پرسش ها پاسخ دهند.

این بخش از کارگاه با استقبال بسیار خوبی از سوی شرکت کنندگان روبرو و منجر به کسب نتایج مثبتی شد. در نهایت مهندس ریاضی بحث خود را با این نتیجه گیری به اتمام رساندند که: تغییر در عادات ذهنی، کلید تحول در بیزنس است.

در ادامه مهندس علیرضا جعفر، مدیر مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، در خصوص توسعه خلاقیت کسب و کار در بستر تکنولوژی به سخنرانی پرداخت. ایشان ابتدا از اقدام انتشارات جنگل برای برگزاری این کمپ تشکر و ابراز خرسندی نمود و گفت که این رویداد، اتفاق نادر و ارزشمندی محسوب می گردد. سپس به ارائه تعریفی از نوآوری پرداخت و سخنان خود را با موضوع مجذوب کننده هوش مصنوعی ادامه داد.

مهندس جعفر به تفصیل و با ذکر مثال از چت جی پی تی و کاربردهای آن صحبت نمود و از شرکت کنندگان خواست تا تجربه خود در خصوص استفاده از هوش مصنوعی و نتایجی که دریافت نموده اند را، بیان کنند. ایشان با تأکید بر این نکته که نوآوری فقط در محصول خلاصه نمی گردد، به مدل های درآمدی نیز اشاره نمود و اهمیت نوآوری در تمام جوانب یک کسب وکار را یادآوری نمود.

در بخش انتهای این کارگاه مهندس زهرا سلطانی فر، بنیانگذار استارتاپ نوروکید و منتور مرکز کارآفرینی شریف، تجربیات خود در زمینه ارائه و داوری در دنیای کسب و کار را به اشتراک گذاشت.

بعلاوه مهندس سلطانی فر، جزئیات و اطلاعات لازم در خصوص نحوه برگزاری سایر مراحل کمپ نوآوری جنگل را در اختیار شرکت کنندگان قرار داد. طبق گفته های ایشان پس از برگزاری کارگاه ها، جلسات منتورینگ، پیش ارائه و اختتامیه برگزار خواهد شد. تاکید ایشان بر شرکت کردن کنندگان تیم ها به صورت حضوری در این جلسات بود.

نخستین کارگاه کمپ نوآوری جنگل، با تشکر و قدردانی خانم عطیه سجاد، قائم مقام انتشارات جنگل از تمامی شرکت کنندگان و مسئولین دانشگاه صنعتی شریف به انتها رسید.

عطیه سجاد با بیان این نکته که رویکرد انتشارات جنگل در این گونه اقدامات، ارزش نهادن و بیان اهمیت فرهنگ نوآوری و تفکر کارآفرینانه در جامعه است گفت: فعالیت مجموعه ما منحصر به این کمپ نخواهد بود و در حال کوشش مستمر برای ایجاد محیط فرهنگی مناسبی برای توسعه و پیشرفت بیشتر همراهان خود هستیم.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 12 آذر 1402 بروزرسانی: 12 آذر 1402 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2253

به "گزارش برگزاری اولین کارگاه کمپ نوآوری جنگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش برگزاری اولین کارگاه کمپ نوآوری جنگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید