خبرنگاران فرماندار: دهیاران دره شهر ایلام از برگزاری 70 مراسم ممانعت کردند

به گزارش مجله تور مالزی، ایلام - خبرنگاران - فرماندار دره شهر استان ایلام گفت: دهیاران این شهرستان از برگزاری حدود 70 مراسم عروسی و عزا با تجمع زیاد طی چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته با استفاده از ظرفیت بزرگان ایلات و قبایل ممانعت کردند.

خبرنگاران فرماندار: دهیاران دره شهر ایلام از برگزاری 70 مراسم ممانعت کردند

کیانوش محمدنژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: برای مقابله همه جانبه با کرونا در دره شهر، گروهی با عنوان آمران سلامت توسط هلال احمر با نصب چادر در سطح شهرستان فعال شده است که وظیفه این گروه تذکر لسانی و آموزش همگانی در مورد مقابله با بیماری است.

وی در مورد تعطیلی ادارت و دورکاری کارکنان گفت: در مورد تعطیلی ادارات هنوز دستورالعملی ابلاغ نشده است اما دورکاری کارکنان تصمیم ستاد ملی کرونا بوده و بر اساس پروتکل تعریف شده می توانند از این امتیاز بهره ببرند.

فرماندار دره شهر با بیان اینکه فرمانداری، بخشداری ها و دهیاران سطح شهرستان از صدور اعلامیه ترحیم ممانعت خواهند کرد، گفت: در طول 2 هفته اخیر تنها یک مورد آگهی ترحیم در بخش ماژین چاپ شد که این مورد نیز توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشداری به چاپخانه مربوطه تذکرات لازم داده شده است.

تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت در شهرستان هستند

محمدنژاد اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا از امروز به مدت یک هفته در شهرستان دره شهر تنها مشاغل گروه یک که احتیاج روزانه مردم را تامین می نمایند، مجاز به فعالیت هستند.

وی یادآور شد: در گروه یک علاوه بر اصنافی که احتیاج روزانه مردم را تامین می نمایند نانوایی ها، مراکز اورژانس و مراکز خدمات رسان نیز قرار دارند و مجاز به فعالیت هستند.

وی یادآور شد: بر اساس مصوبه ابلاغی ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا مشاغل گروه دوم، سوم و چهارم در شهرستان دره شهر از روز دوشنبه به مدت یک هفته تعطیل هستند.

وی در مورد مشاغل گروه دوم، سوم و چهارم ستاد ملی کرونا اضافه کرد: مشاغل گروه دوم شامل فروشگاه های عرضه پوشاک، لوازم خانگی، پاساژها و مراکز خرید و فروش غیر از مواد غذایی، گروه سوم نیز شامل آکادمی ها، استخرهای سرپوشیده، آرایشگاه زنانه و سالن های زیبایی و گروه چهارم شامل برگزاری مراسمات اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش هاست.

محمدنژاد گفت: بلافاصله پس از دریافت مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد اعمال محدودیت ها در دره شهر بعنوان منطقه حاد و پرخطر کشور، این دستورالعمل به کلیه ادارات ابلاغ و مقدمات تعطیلی گروه دوم و سوم و چهارم در شهرستان فراهم شد.

فرماندار دره شهر با اشاره به تعداد اندکی از اصناف شهرستان که در مورد تعطیلی مغازه های خود بر اساس مصوبه ستاد کرونا مقاومت می نمایند، اضافه کرد: در روزهای آینده در صورت مشاهده فعالیت اصناف غیر از گروه یک، این اصناف با همکاری نیروی انتظامی، دادگستری و و اتاق اصناف پملب خواهند شد.

دره شهر در رتبه چهارم تعداد فوتی های ایلام

وی در مورد تعداد مراکز نمونه گیری کرونا در سطح شهرستان نیز گفت: در حال حاضر سه مرکز نمونه گیری کرونا در شهرستان وجود دارد که یک مرکز در بخش ماژین و دو مرکز دیگر در بخش مرکزی شهرستان در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

فرماندار دره شهر اضافه کرد: شهرستان دره شهر از نظرتعداد فوتی ناشی از بیماری کرونا بعد از شهرستانهای ایلام، ایوان و دهلران رتبه چهارم در استان را به خود اختصاص داده است.

وبا بیان اینکه در شهرستان دره شهر تنها شبکه بهداشت و اداره صنعت، معدن و تجارت بر محدودیت های کرونایی نظارت نخواهند داشت، تاکید نمود: علاوه بر شبکه بهداشت و اداره صنعت، معدن و تجارت، جهت نظارت شدید بر محدودیت کرونایی گروهی متشکل از نماینده فرماندار، نماینده دادستان، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی بصورت روزانه و مستمر اجرای دقیق محدودیت های کرونایی در شهرستان را کنترل و رصد می نمایند.

دومین بخش کرونای بیمارستان ولیعصر دره شهر راه اندازی شد

فرماندار دره شهر گفت: با افزایش مبتلایان کرونا در دره شهر دومین بخش بستری بیماران کرونایی بیمارستان ولیعصر با ظرفیت 24 تخت راه اندازی شد و در حال راه اندازی بخش آی سی یو با ظرفیت 10 تخت هستیم.

محمد نژاد اضافه کرد: با توجه به مصرف زیاد اکسیژن دربخش های کرونایی بیمارستان ولیعصر احتیاجمند راه اندازی اکسیژن ساز هستیم که با همکاری استانداری و قول مساعد مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان این اقدام نیز در شهرستان انجام می گردد.

زندان و مرکز نگهداری معلولان ذهنی دره شهر از دلایل افزایش آمار مبتلایان است

فرماندار دره شهر دو مرکز نگهداری معلولان ذهنی و زندان دره شهر را یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان در شهرستان دانست و اضافه کرد: در موج دوم کرونا آمار مبتلایان در مرکز نگهداری معلولان ذهنی افزایش یافت که براساس مصوبه ستاد کرونا استانی و شهرستانی مجبور شدیم بخشی از مرکز را جهت استقرار افراد سالم اختصاص دهیم.

وی گفت: به دلیل امکانات موجود در سطح شهرستان و مساعدت های دانشگاه علوم پزشکی استان در موج دوم کرونا مرکز نگهداری معلولان ذهنی کمترین فوتی را به ثبت رساند.

محمدنژاد مراجعه افراد مشکوک و مبتلا به کرونای سایر شهرستان ها را یکی دیگر از دلایل افزایش تعداد مبتلایان در این شهرستان ذکر کرد و اضافه کرد: ساکنین روستاهای بخش هندمینی شهرستان بدره و بخش چغابل شهرستان رومشکان لرستان به علت نداشتن تجهیزات بستری کرونا در بخش کرونایی بیمارستان ولیعصر دره شهر پذیرش شده و تحت مداوا قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اعلام کمیته های درمان و اجتماعی امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا در 43 شهرستان کشور از جمله شهرستان های ایوان و دره شهر ایلام که بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را دارند این شهرستان ها در ردیف مناطق بحرانی و پرخطر کشور قرار گرفتند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1230

به "خبرنگاران فرماندار: دهیاران دره شهر ایلام از برگزاری 70 مراسم ممانعت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: دهیاران دره شهر ایلام از برگزاری 70 مراسم ممانعت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید