70 هزار میلیارد تومان برای جهش تولید صنعتی نیاز داریم

به گزارش مجله تور مالزی، رضا رحمانی با اشاره به ظرفیت های بالای حوزه تولیدات صنعتی و معدنی در تحقق جهش تولید در سال جاری گفت: صنعت یکی از بخشهای عمده اقتصاد ایران است، چراکه سهم صنعت، معدن و تجارت در تولید ناخالص داخلی حدود 35 درصد بوده که نزدیک به 30 درصد اشتغال کشور در این بخش ایجاد شده است.

70 هزار میلیارد تومان برای جهش تولید صنعتی نیاز داریم

وی با بیان اینکه، در سال جاری به 70 هزار میلیارد تومان منابع (تسهیلات) برای تامین سرمایه (درگردش) واحدهای تولیدی نیاز داریم، گفت: در حوزه تولید بر خلاف وزارت خانه های دیگر نیاز به بودجه مستقیم دولت برای انجام یک پروژه نیست، این منابع 70 هزار میلیاردی نباید به وزارت صمت تعلق گیرد بلکه به واحدهای مختلف تولیدی در سراسر کشور تزریق خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این منابع از طریق بانکها، بورس، صندوق توسعه ملی، صندوقهای حمایتی و سرمایه گذاری تامین خواهد شد.

به گفته رحمانی هرچند در گذشته عمده منابع مذکور از طریق سیستم و نظام بانکی تامین می شد اما اخیرا به سمت راههای جدید تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی حرکت کرده ایم.

وی افزود، در برنامه وزارت صمت برای تحقق جهش تولیدی در واحدهای تولیدی سراسر کشور با توجه به نیاز واردات قطعات واسطه ای به لزوم تامین تسهیلات 4 میلیارد دلاری نیز اشاره شده است.

وزیر صنعت ادامه داد، برنامه این وزارت خانه بر استفاده از ظرفیتهای خالی کشور متمرکز شده است، که در این مقطع تنها نیاز به سرمایه در گردش کافی دارد.

رحمانی تاکید کرد با توجه به برنامه های لحاظ شده رشد بخش صنعت در پایان سال منفی نخواهد بود و می توان انتظار داشت که با رشدهای مثبت در این بخش نیز رو به رو باشیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 922

به "70 هزار میلیارد تومان برای جهش تولید صنعتی نیاز داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 هزار میلیارد تومان برای جهش تولید صنعتی نیاز داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید