اتحادیه عرب از آتش بس در لیبی استقبال کرد

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگاران، اتحادیه عرب از اعلام آتش بس سراسری در لیبی استقبال کرد.

اتحادیه عرب از آتش بس در لیبی استقبال کرد

اتحادیه عرب با استقبال از این آتش بس دو طرفه، طرفین درگیر را به برگزاری انتخابات جدید و ایجاد راه حل سیاسی مسالمت آمیز دعوت کرد.

لازم به ذکر است که شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی روز آدینه از توقف تمامی عملیات های نظامی نیروهای وابسته به خود در سراسر لیبی اطلاع داد.

بر اساس این گزارش، شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی با انتشار بیانیه ای خطاب به نیروهای وابسته به خود دستور توقف تمام عملیات نظامی در سراسر خاک لیبی را صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: در سایه شرایط کنونی کشور و منطقه و همچنین گسترش ویروس کرونا، مسئولیت سیاسی و ملی ما ایجاب می نماید عملیات نظامی را متوقف کنیم.

بر اساس این بیانیه، تحقق آتش بس نیازمند آن است که مناطق سرت و الجفره تبدیل به مناطق خالی از سلاح شده و نیروهای پلیس از سوی 2 طرف درگیر در لیبی برای تأمین امنیت آنها اقدام نمایند.

در این بیانیه نوشته شده است: هدف نهایی، بیرون راندن نظامیان خارجی از لیبی است. باید انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی طی ماه مارس آینده در لیبی برگزار گردد.

روز سه شنبه، ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر از بازگشایی بنادر و میادین نفتی در این کشور اطلاع داد که برآورد ها را در مورد احتمال دستیابی به یک توافق سیاسی در لیبی افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1132

به "اتحادیه عرب از آتش بس در لیبی استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه عرب از آتش بس در لیبی استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید