املاک مناسب جست وجو برای خانه اولی ها

به گزارش مجله تور مالزی، انعطاف شرط استفاده از تسهیلات بانکی ویژه خرید مسکن خانه اولی ها و کاهش دامنه محدودیت سن بنا موجب شده آپارتمان های 10 تا 20 سال ساخت به مناسب ترین گروه املاک برای جست وجوی این بخش از متقاضیان مسکن تبدیل گردد.

املاک مناسب جست وجو برای خانه اولی ها

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش دنیای اقتصاد، تا پیش از این صرفا امکان دریافت تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برای خرید خانه های تا 15 سال ساخت از تاریخ صدور پروانه وجود داشت، اما چند هفته قبل بانک عامل بخش مسکن اعطای این تسهیلات برای آپارتمان های تا 20 سال ساخت را نیز مجاز گفت و به این ترتیب یک گروه از واجدان امتیاز این وام که به دلیل قیمت های بالای آپارتمان های زیر 15 سال، امکان خروج از صندوق را پیدا نکرده بودند، اکنون می توانند با خرید خانه های سالخورده تر از این صندوق خارج شده و وام ارزان قیمت 6 یا 8 درصدی خود را دریافت نمایند. این وام در حال حاضر به لحاظ نرخ سود مناسب ترین وام مسکن شبکه بانکی کشور به شمار می آید که نرخ سود آن برای خرید خانه در بافت های فرسوده احیا شده 6 درصد و برای سایر نقاط شهری 8 درصد است.

در حال حاضر آپارتمان های قیمت مناسب در گروه سنی 10 تا 20 سال ساخت به مراتب پرتعدادتر از آپارتمان های با سن تک رقمی است که قیمت پیشنهادی آن ها برای فروش معقول و متناسب با سطح انتظار خریداران باشد. از این رو املاک میانسال و سالخورده به کانون جست و جوی خانه اولی ها چه کسانی که امتیاز وام صندوق یکم دارند و چه آن ها که با توجه به سقف بالاتر وام اوراق (تا 240 میلیون تومان برای زوجین در تهران) قصد دارند از این نوع وام استفاده نمایند، تبدیل شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1159

به "املاک مناسب جست وجو برای خانه اولی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "املاک مناسب جست وجو برای خانه اولی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید