کرونا در اروپا، آمار رسمی مبتلایان آلمانی تنها 15 درصد آمار واقعی است، هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

به گزارش مجله تور مالزی، نخست وزیر اسپانیا درباره فروپاشی اتحادیه اروپا پیامد بحران کرونا هشدار داده و اعلام نموده است: اگر در اروپا هیچ همبستگی وجود نداشته باشد این اتحادیه در خطر است.

کرونا در اروپا، آمار رسمی مبتلایان آلمانی تنها 15 درصد آمار واقعی است، هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا، عواقب و پیامدهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه های اروپایی است.

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که بر اساس جدیدترین نظرسنجی بیشتر شهروندان آلمانی از مدیریت بحران کرونای دولت آلمان راضی هستند. در سایه این رضایت میزان محبوبیت ائتلاف عظیم در آلمان هم افزایش پیدا نموده است.

سازمان بین المللی کار هم درباره عواقب گسترده و بی سابقه بحران کرونا بر بازار کار هشدار داده است. بر اساس ارزیابی این سازمان بین المللی بیش از 1 میلیارد کارگر در معرض خطر بالای کاهش حقوق و یا از دست رفتن شغل خود قرار دارند.

هشدار نخست وزیر اسپانیا درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا هم درباره فروپاشی اتحادیه اروپا پیامد بحران کرونا هشدار داده و اعلام نموده است: اگر در اروپا هیچ همبستگی وجود نداشته باشد این اتحادیه در خطر است. اسپانیا و بعضی کشورهای دیگر اروپایی خواهان اجرای طرح اوراق قرضه مشترک اروپایی برای مقابله با عواقب اقتصادی بحران کرونا هستند، اما آلمان و بعضی کشورهای دیگر با این مسئله مخالفند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا می خواهند امروز مجددا کوشش نمایند یک بسته نجات چند میلیاردی را علیه این بحران مد نظر قرار دهند.

درخواست رئیس بانک مرکزی اروپا برای همبستگی بیشتر اعضاء در مبارزه با کرونا

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا هم کشورهای اروپایی را به همبستگی بیشتر در مبارزه با ویروس کرونا فراخوانده است. وی در مقاله ای که در بعضی رسانه های اروپایی چاپ شده است گفت: کشورها باید در این بحران از یکدیگر حمایت نمایند.

وی تاکید نمود: یک هماهنگی کامل در زمینه سیاست های پولی و اقتصادی بهترین راه برای حمایت از صندلی های کاری و صنعتی است.

دولت فرانسه هم در پی شیوع ویروس کرونا محدویت های اعمال شده برای مقابله با این بحران را تمدید می نماید. این خبر را کاخ الیزه روز چهارشنبه خاطرنشان کرد.

ضرر یک میلیون یورویی شرکت لوفت هانزا در هر ساعت در دوران کرونا

خبرها همچنین حاکی از آن است که شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان به دلیل بحران کرونا هر ساعت یک میلیون یورو ضررمی نماید.

سوئیس هم می خواهد اولین اقدامات برای کاهش محدودیت های بحران کرونا را در اواخر ماه آوریل شروع کند.

محدودیت های ضد کرونایی در فنلاند تمدید می گردد

دولت فنلاند هم برای مقابله با بحران کرونا بیشتر محدودیت های اعمال شده را به مدت یک ماه دیگر و تا 13 ماه می (24 اردیبهشت ماه) تمدید کرد. این ممنوعیت ها شامل ممنوعیت تجمعات عمومی بیش از 10 نفر و تعطیلی مدارس و رستوران ها است.

وزیر بهداشت آلمان هم با توجه به دستیابی به موفقیت هایی در مهار بحران کرونا بازگشت به دوران معمولی و کاهش محدودیت های ضد کرونایی را بعد از عید پاک امکان پذیر دانست.

آلمان از اوایل تابستان آزمایش های بالینی واکسن کرونا را شروع می نماید

شرکت داروسازی CureVac آلمان هم به شدت و به صورت گسترده بر روی فراوری واکسنی علیه کرونا کار می نماید. یک سخنگوی این شرکت داروسازی روز پنج شنبه گفت: ما در این پروژه برنامه کاملا زمانبندی شده ای داریم. این شرکت از ماه ژانویه برای فراوری واکسنی علیه ویروس کرونا کار می نماید.

سخنگوی این شرکت داروسازی خاطرنشان کرد که آزمایش های بالینی در اوایل تابستان شروع خواهد شد. وی تکید کرد: در ماه ژوئن و حدبیشتر در ماه جولای ما می خواهیم تست این واکسن را با حدود 100 نفر شروع کنیم. به گفته سخنگوی این شرکت داروسازی آلمانی اولین نتایج این آزمایش بالینی حدود دو هفته بعد اعلام خواهد شد. اگر نتیجه این موارد مثبت بود آنالیز های بالینی بعدی با چند هزار شرکت نماینده شروع خواهد شد.

اتحادیه اروپا می خواهد به این شرکت داروسازی آلمانی در راستای فراوری و توسعه واکسن کرونا تا مبلغ 80 میلیون یورو یاری کند.

مارکوس زودر رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم اعلام نموده که بعد از بحران کرونا اصلاح اساسی سیستم بهداشت و درمان آلمان امری غیر قابل اجتناب است.

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که ویروس کرونا از اروپا و نه از کشورهای آسیایی به آمریکا آمده است. به گزارش روزنامه نیویورک تامیز این ویروس از اواسط ماه فوریه و هفته ها قبل از معلوم شدن اولین موارد ابتلا در حال گردش در نیویورک بوده است.

آمار رسمی مبتلایان کرونا در آلمان تنها 15 درصد آمار واقعی است

بر اساس ارزیابی های محققان گوتینگن آلمان با احتساب موارد زیادی از مبتلایان به کرونا در آلمان که گزارش نشده است تا سرانجام ماه مارس حدود 460 هزار نفر در آلمان به این بیماری مبتلا شده بودند.

بر اساس ارزیابی این محققان تا به حال حدود 15.6 درصد مبتلایان به کرونا در آلمان شناسایی شده اند.

کرونا در اروپا همچنان گسترش یافته و قربانیان بیشتری می گیرد

بر اساس آمارهای رسمی تا به حال 152446 نفر در اسپانیا به کرونا مبتلا شده و 15238 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 139422 نفر به کرونا مبتلا شده و 17669 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم شمار مبتلایان به کرونا به 113296 نفر افزایش پیدا نموده و 2349 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آمار مبتلایان به کرونا در فرانسه هم همچنان گسترش یافته و در این کشور هم تا به حال 112950 نفر به کرونا مبتلا شده و 10869 نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 60733 نفر به کرونا مبتلا شده و 7097 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 879

به "کرونا در اروپا، آمار رسمی مبتلایان آلمانی تنها 15 درصد آمار واقعی است، هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، آمار رسمی مبتلایان آلمانی تنها 15 درصد آمار واقعی است، هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید