بن سلمان درصدد تصاحب قدرت و جانشینی پدرش تا پایان سال جاری است

به گزارش مجله تور مالزی، نتایج یک بررسی نشان می دهد که اجرای قانون ممنوعیت سفر خارجی در عربستان بخشی از سیستم سرکوب نظام مندی است که ولیعهد سعودی از آن برای تحکیم پایه های قدرت خود و جانشینی پدرش استفاده می کند.

بن سلمان درصدد تصاحب قدرت و جانشینی پدرش تا پایان سال جاری است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، روزنامه واشنگتن پست روز جمعه در یادداشتی به قلم دیوید ایگناتیوس می نویسد: نتایج یک بررسی نشان می دهد که [تبعات] اجرای قانون ممنوعیت سفر به خارج [برای اتباع سعودی] بسیار گسترده تر از آن چیزی است که معمولاً شناخته می شود و بخشی از یک نظام سرکوب سازمان یافته در پادشاهی سعودی است. به باور برخی از مقامات آمریکا، محمد بن سلمان در تلاش برای تصاحب کامل قدرت و احتمالاً جانشینی پدر بیمار خود- ملک سلمان- در سال جاری، از این ابزارها برای تحکیم قدرت استفاده می کند.

این روزنامه به نقل از خالد الجبری یک پزشک عربستانی مقیم تورنتو این ممنوعیت سفرهای خارجی را گروگانگیری و ابزاری برای حکمروایی می خواند.

به رغم اعطای آزادیهای محدود در زمینه سفرهای خارجی به اتباع سعودی به ویژه زنان از سوی محمد بن سلمان، تحلیلگران آمریکایی و سعودی معتقدند که کنترل سفرهای خارجی اتباع سعودی به ویژه اعضای خاندان پادشاهی این کشور بخشی از تلاش گسترده ولیعهد سعودی برای سرکوب هر چالشی از درون خاندان پادشاهی و نخبگان حوزه کسب و کار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1020

به "بن سلمان درصدد تصاحب قدرت و جانشینی پدرش تا پایان سال جاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان درصدد تصاحب قدرت و جانشینی پدرش تا پایان سال جاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید