تعرفه خدمات مخابراتی 15 سال تغییر نکرد

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از شرکت مخابرات ایران، محمدرضا بیدخام با تاکید بر توجه ویژه این شرکت به منظور توسعه روز افزون شبکه زیرساختی مخابرات، گفت: مبلغ حق اشتراک تصویب شده در مجمع فوق العاده مخابرات، کاملا منطبق با مواد اساسنامه شرکت مخابرات ایران و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و در جهت هزینه کرد پروژه های توسعه شبکه مخابرات کشور مشخص شد.

تعرفه خدمات مخابراتی 15 سال تغییر نکرد

وی تشریح کرد: تعرفه خدمات مخابراتی در تمام بخش ها اعم از صوت و دیتا از سال 84 تا به امروز، به مدت 15 سال افزایش نیافته است. این در حالی است که در این مدت علاوه بر تورم روزافزون سالانه، میزان تعرفه تمام حامل های انرژی چندین برابر افزایش یافته است.

بیدخام اضافه نمود: هزینه خالص نگهداری هر خط به جز هزینه های جانبی، حدودا ماهانه 7 هزار و 500 تومان است که مبلغ حق اشتراک به صورت میانگین، بخش کوچکی از این هزینه در حدود 3 هزار و 600 تومان را پوشش می دهد. این در حالی است که از ابتدای سال 98، آبونمان، راندآپ و حداقل کارکرد قبوض صادره مشتریان، با تصمیم مراجع ذیربط به صورت کامل حذف شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، اظهار داشت: لزوم توسعه شبکه و جایگزینی تجهیزات جدید به جهت ضرورت تغییر تکنولوژی، افزایش قابل توجه هزینه های ناشی از اقلام رفاهی کارکنان و بازنشستگان ، از جمله مهم ترین اولویت های شرکت مخابرات ایران است.

وی یادآور شد: دریافت حداقل مبلغ ممکن برای حق اشتراک تلفن ثابت در روستاهای سراسر کشور به میزان ماهانه 100 تومان و عدم تغییر آن ، نسبت به حق اشتراک مصوب پیشین، مؤید حرکت شرکت مخابرات در جهت توسعه زیرساخت ها همراه با توجه به شرایط اقتصادی کلی در کشور است.

به گفته بیدخام، حق اشتراک تلفن ثابت در شهرها ماهانه 2000 تومان، در مراکز شهرستان ها ماهانه 2500 تومان، در مراکز استان ها به استثناء کلان شهرها ماهانه 4000 تومان، در کلان شهرها ماهانه 5000 تومان و در شهر تهران ماهانه 8000 تومان، تعیین و مصوب شد.

به گزارش خبرنگاران، مجمع عادی فوق العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران روز گذشته (31 خردادماه) با حضور حداکثر اعضا اعم از نمایندگان دولت، بورس و خصوصی سازی تشکیل جلسه داد و افزایش میزان حق اشتراک مشترکان خطوط تلفن ثابت را تصویب کرد.

تا پیش از این مخابرات برای حق اشتراک ماهیانه بابت هر خط تلفن ثابت، از مشترکان در روستاها 100 تومان، در شهرها ماهانه 750 تومان، در شهرستان ها 1000 تومان، در مراکز استان ها غیر از کلانشهرها 1200 تومان، در کلانشهرها 1500 تومان و در تهران 2000 تومان دریافت می کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1037

به "تعرفه خدمات مخابراتی 15 سال تغییر نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه خدمات مخابراتی 15 سال تغییر نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید