تفاهم نامه 80 هزار میلیارد ریالی اشتغال زایی برکت

به گزارش مجله تور مالزی، مدیرعامل بنیاد برکت از انعقاد قرارداد 80 هزار میلیارد ریالی برای ایجاد 188 هزار شغل در مناطق محروم کشور با اولویت آسیب دیدگان از کرونا خبر داد.

تفاهم نامه 80 هزار میلیارد ریالی اشتغال زایی برکت

به گزارش گروه اجتماعی مجله تور مالزی، مدیرعامل بنیاد برکت از انعقاد قرارداد 80 هزار میلیارد ریالی برای ایجاد 188 هزار شغل در مناطق محروم کشور با اولویت آسیب دیدگان از کرونا خبر داد.

امیرحسین مدنی با اعلام این خبر گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و 7 بانک کشور، 65 هزار طرح اشتغال زایی با اولویت متقاضیان آسیب دیده از کرونا راه اندازی می شود.

وی، اعتبار پیش بینی شده برای ایجاد این 65 هزار طرح اشتغال زایی را 80 هزار میلیارد ریال خاطرنشان کرد و افزود: راه اندازی این تعداد طرح منجر به ایجاد 188 هزار فرصت شغلی در مناطق محروم کشور می شود.

مدنی خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه، تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی به طرح های معرفی شده اجتماع محور بنیاد برکت تعلق می گیرد. همچنین همکاری های مشترکی میان بنیاد برکت و بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات در قالب طرح های صنعتی و معدنی به شرکت های معرفی شده از سوی بنیاد صورت می گیرد.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر اولویت داشتن متقاضیان آسیب دیده از کرونا برای اشتغال زایی گفت: این تفاهم نامه به منظور بهبود شرایط معیشت خانوار های آسیب دیده از کرونا، ساکن در مناطق سیل زده، محروم و کمتر توسعه یافته، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم با اولویت کسب و کار های خرد و خانگی مبتنی بر مزیت های نسبی مردم و مناطق به امضای طرفین رسیده است.

به گفته وی، فرآیند ایجاد 188 هزار فرصت شغلی مذکور توسط تسهیل گران بنیاد برکت در سراسر کشور آغاز شده است.

مدنی در خصوص مفاد این تفاهم نامه هم توضیح داد: بنیاد برکت در این تفاهم نامه متعهد شده است که نسبت به سیاست گذاری، شناسایی و احصای ظرفیت ها و زمینه های اشتغال زایی شهرستان ها و اولویت بندی آن ها بر اساس امکان تعریف فعالیت ها و طرح های اشتغال زا با قابلیت تولید و عرضه با هزینه کمتر، سرانه ایجاد اشتغال بیشتر، تولید بدون کارخانه و قیمت تمام شده پایین تر و بازاریابی و فروش تضمینی محصولات اقدام نماید.

مدیرعامل بنیاد برکت از فعالیت این بنیاد در 31 استان، 550 شهرستان و 8 هزار روستا خبر داد و مطرح نمود: بنیاد برکت در 18 ماه گذشته با تمرکز بر ایجاد مشاغل خرد و خانگی، توانسته 40 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را راه اندازی کند که ایجاد 120 هزار شغل را در پی داشته است. این بنیاد همچنین برای سال 99 نیز ایجاد 180 هزار فرصت شغلی را در این حوزه در دستور کار دارد.

مدنی در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با هدف فراهم آوردن فرصت های کسب وکار، محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم تر برخوردار کشور راه اندازی کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1016

به "تفاهم نامه 80 هزار میلیارد ریالی اشتغال زایی برکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه 80 هزار میلیارد ریالی اشتغال زایی برکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید