خبرنگاران ظرفیت سردخانه های خرما در استان بوشهر 3.5 برابر شد

به گزارش مجله تور مالزی، بوشهر-خبرنگاران- مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: ظرفیت واحدهای سردخانه ای نگهداری خرما در این استان از سال 93 تا کنون 3.5 برابر شده است.

خبرنگاران ظرفیت سردخانه های خرما در استان بوشهر 3.5 برابر شد

مصطفی قلی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله تور مالزی گفت: افزایش ظرفیت سردخانه ها علاوه بر کاهش چشمگیر ضایعات خرما، نقش موثری در تامین احتیاج بازار در طول سال، پشتیبانی صنایع فرآوری این محصول و یاری به اقتصاد کشاورزان و باغداران دارد.

وی اضافه نمود: استان بوشهر در زمان حاضر 64 واحد سردخانه با ظرفیت 53 هزار تن خرما دارد در حالی که این میزان تا سال 93 تنها 15 هزار تن بود و این افزایش سبب می گردد تا خرما در زمان احتیاج در اختیار بازار و صنایع تبدیلی قرار گیرد و کیفیت آن حفظ گردد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: همچنین اکنون 78 واحد صنایع تبدیلی خرما با ظرفیت 85 هزار تن شامل بسته بندی و فرآوری در این استان وجود دارد که بیش که برای 2 هزار و 741 نفر اشتغال ایجاد نموده است.

قلی پور ادامه داد: غالب این صنایع تبدیلی در دشتستان و تنگستان به عنوان نقاط خرماخیز استان احداث شده است و علاوه بر بسته بندی های متنوع و حفظ کیفیت خرما، محصولاتی مانند شیره، شکلات، حلوا، محصولات مغزدار شده، پودر هسته، خمیر و محصولات متفاوت دیگر از خرما فراوری می نمایند.

وی یادآوری کرد: سالانه 160 هزار تن خرما در استان بوشهر فراوری می گردد که همچنان ظرفیت و جای خالی برای فعالیت در زمینه صنایع تبدیلی در این استان وجود دارد.

قلی پور گفت: در سال جهش فراوری نیز 10 هزار تن به ظرفیت سردخانه های نگهداری خرما در استان بوشهر اضافه نموده می گردد که در قالب سه سردخانه 3 هزار تنی و چند سردخانه با حجم کم را شامل می گردد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان بوشهر به صنایع تبدیلی شیلاتی به عنوان یکی دیگر از پتانسیل های بوشهر اشاره نمود و مطرح کرد: 51 واحد ظرفیت سردخانه با ظرفیت 45 هزار تن در این زمینه در استان وجود دارد که بیش از فراوری استان است و می توان گفت با توسعه صنایع تبدیلی از سال 93 تا کنون، ظرفیت استان در زمینه سرخانه های نگهداری ماهی و میگو تکمیل شده است.

قلی پور گفت: توصیه می گردد صنایع تبدیلی شیلاتی به سمت محصولاتی با ارزش اضافه نموده بالا حرکت کند و تنها به بسته بندی میگو تازه پرداخته نگردد زیرا در این صورت ارزش اضافه نموده 2 برابری را به ارمغان می آورد.

وی با اشاره به بوشهر به عنوان قطب میگو پرورشی کشور، تاکید نمود: فرآوری میگو و فراوری غذاهای آماده و نیمه آماده مانند ناگت و شنسل، فیله، میگو سوخاری و محصولاتی از این دست بازار بسیار مناسبی دارد و اشتغال پایدار و ارزش اضافه نموده بالایی به دنبال دارد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه نمود: با فراوری محصولات جانبی، واحدهای فعال صنایع تبدیلی در زمینه میگو می توانند به صورت دائم در طول سال فعالیت نمایند در حالی که در زمان حاضر به صورت فصلی فعالیت می نمایند.

قلی پور خاطرنشان کرد: در زمان حاضر 126 هزار و 425 تن ظرفیت صنایع تبدیلی و غذایی استان بوشهر در زمینه شیلات است و یکهزار و 511 نفر در این صنایع مشغول به کارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به صنایع تبدیلی گوجه فرهنگی به عنوان یکی دیگر از ظرفیت های استان بوشهر در زمینه توسعه صنایع تبدیلی اشاره نمود و گفت: با اینکه فراوری گوجه فرنگی در استان سالانه 600 هزار تن است تا سال 94 در استان صنایع تبدیلی در این زمینه وجود نداشت و در سال 95 اولین واحد فراوری رب گوجه در استان بوشهر احداث شد و اکنون چهار کارخانه در زمینه فراوری رب گوجه و سس در استان فعال است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی بوشهر اضافه نمود: سه واحد فراوریی نیز در این زمینه در دست ساخت است و این صنایع یاری بزرگی به خرید محصول درجه 2 از کشاورز می نماید در حالی که در گذشته بخشی از محصولات سر زمین می ماند و کشاورزان از این بابت نگران بودند.

قلی پور ادامه داد: با توجه به اینکه محصول گوجه استان بوشهر خارج از فصل است و بخشی از آن نیز به صورت تازه خوری مصرف می گردد، واحدهای فراوریی این استان بخشی از گوجه مورد احتیاج خود را از استان های همجوار تامین می نمایند.

وی بیان نمود: واحدهای فراوریی رب گوجه استان در زمان حاضر 12 هزار تن محصول فراوری می نمایند و 117 نفر نیز در این واحدها به کار گرفته شده اند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان بوشهر از صادرات 90 درصد از فراوری سالانه میگوی پرورشی که توسط واحدهای صنایع تبدیلی استان درجه بندی و بسته بندی به کشور چین و سایر کشورهای شرق آسیا اطلاع داد و گفت: صادرات صنایع تبدیلی خرما نیز سالانه 25 هزار تن است که بیشتر در قالب بسته بندی های متنوع به کشورهایی چون روسیه، قزاقستان، ازبکستان، عراق، قطر، هند و پاکستان صادر می گردد.

وی از صنایع پشتیبان و خوراک آبزیان پرورشی به عنوان یکی دیگر از قابلیت های استان در توسعه صنایع تبدیلی نام برد و مطرح کرد: در سال جهش فراوری 2 واحد فراوریی در این زمینه به بهره برداری می رسد و با توجه ظرفیت سنجی استان چند واحد نیز در دست ساخت قرار گرفته است.

قلی پور با تاکید بر اهمیت توسعه صنایع تبدیلی در استان بوشهر بیان نمود: صنایع تبدیلی و غذایی آخرین حلقه اتصال فراوری به بازار و تکمیل نماینده چرخه فراوری است و نقش بسیار موثری در عرضه محصولات کشاورزی با قیمتی مناسب دارد که از نگرانی و زیان دیدن کشاور جلوگیری می نماید.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استا بوشهر اظهارداشت: در این زمینه در استان بوشهر ضروری است استفاده از بسته بندی مناسب خرما مانند استفاده از وکیوم در بسته بندی به منظور حفظ کیفیت خرما و فراوری محصولات فرآوری شده از میگو به منظور جذب بازار و افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: اعطای تسهیلات روستایی و تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، واگذاری زمین در شهرک صنعتی به صورت اقساط و بعضی از حمیات هایی که دولت سالانه برای توسعه فراوری در این زمینه در نظر می گیرد از جمله حمایت هایی است که جهاد کشاورزی از سرمایه گذاران بخش خصوصی به عمل می آورد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1034

به "خبرنگاران ظرفیت سردخانه های خرما در استان بوشهر 3.5 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظرفیت سردخانه های خرما در استان بوشهر 3.5 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید